הכותרות ממשפטו של ג'וני דפ, בעקבות תביעת דיבה אותה הגיש נגד צהובון הסאן , ממשיכות להתפרסם בקצב מסחרר. לצד פרטים חדשים על יחסיו המורכבים של הכוכב עם בת זוגו לשעבר, השחקנית אמבר הרד ("אקוומן") והקלטות שונות המצביעות, לכאורה, על כך שהיה אלים כלפיה, אפשר למצוא גם תמונות רבות העשויות להחליש את עדותה של הרד, ולחזק את טענת עורכי דינו של דפ, הגורסים כי הרד הייתה הצד האלים במערכת היחסים.

לאחר שביום הראשון למשפט הוצגה תמונה גרפית של אצבעו הקטועה של דפ - פציעה שלפי דפ נגרמה לו לאחר שהרד זרקה עליו בקבוק וודקה, אך לפי הרד דווקא נבעה מוויכוח סוער שהתחולל ביניהם - ביום השני היו אלה תמונות שהצביעו על הרגלי צריכת הסמים של השחקן, שבאחת מהן אף מוצג כשהוא מעולף. במהלך סוף השבוע, במסגרת המשך שלב העדויות, הוצגה בבית המשפט תמונה נוספת, מלאה בדם גם היא.

התמונה המדוברת צולמה לאחר אותה פציעה של דפ, ומציגה את מראת חדר האמבטיה בבית בו בני הזוג שהו באותה תקופה, כחודש לאחר נישואיהם. בתמונה אפשר לראות כתובות רבות שנכתבו על המראה, רובן ככל הנראה באמצעות ליפסטיק או מצבע - אך גם כתובת "אני אוהב אותך", אותה רשם דפ באמצעות אצבעו המדממת. 

כזכור, הימים בהם נכתבה אותה כתובת דם תוארו בעבר על ידי הרד כתקופה בת שלושה ימים בה הוחזקה כבת ערובה על ידי דפ, שהכחיש את דבריה. בין אם הרד אכן הוחזקה בבית בניגוד לרצונה ובין אם לא, השניים לא מכחישים את העובדה כי באותם ימים נקלעו לעימות סוער שגלש אף למחוזות האלימות. בהצהרה אותה כתבה הרד והוקראה בבית המשפט, צויין כי השחקנית "חששה לחייה", וזאת לאחר שדפ תלש את כותונת הלילה שלה מגופה, דחף אותה אל עבר שולחן פינג-פונג וחנק אותה בעודו מצמיד אותה למקרר. לטענתה של הרד, אותם "שלושה ימים של תקיפה פיזית" השאירו אותה עם פציעות "הכוללות שפה שבורה, אף נפוח וחתכים בכל הגוף".

סשה וואס, עורכת הדין המייצגת את עיתון ה"סאן", הוסיפה לתצהיר של הרד את הטענה לפיה "דפ היה מחוק לחלוטין ממשקאות וסמים", וציינה כי השחקן צרך 10 טבליות אקסטזי תוך פחות משעתיים. הרגע לוויכוח, הסבירה וואס, היה חשש של דפ כי הרד בגדה בו עם השחקן בילי בוב תורנטון בזמן שצילם את אחד מסרטי "שודדי הקאריביים". דפ, שהמשיך להכחיש את העובדה כי ביצע את אותה תקיפה וכי הפציעה שלו נגרמה מכך, אמר שהטענה לפיה כעס על בגידה של הרד בו היא "אפשרית".

גם בסוגיית הכתובת על המראה, כאמור, שני הצדדים מאשרים כי מקורה הוא הדם מהאצבע של דפ. על פי אחת הטענות שהושמעו בבית המשפט, דפ אף צעק "תראי מה גרמת לי לעשות!" כלפי הרד בזמן שסיים לכתוב את אותה כתובת. לצד אותו "אני אוהב אותך", דפ הוסיף כמה משפטים אחרים, אותם כתב באמצעות צבע. באחד מהם, כך מתברר, הוא כתב "בכיכובם של בילי בוב ואמבר 'הקלה' (Easy Amber, ר.א)", בהתייחסות לאותו רומן שדפ היה בטוח בקיומו. 

אמבר הרד, 2020 (צילום: Leon Neal/Getty Images)
שמועות על רומן עם בילי בוב תורנטון. אמבר הרד ביציאה מבית המשפט | צילום: Leon Neal/Getty Images

בהמשך, וואס טענה גם כי לבית השכור בו שהו בני הזוג באותם ימים נגרם נזק של כ-200 אלף דולרים, וזאת בעקבות מעשי השחתה נוספים שבוצעו על ידי בני הזוג. לפי וואס, דפ אף הטיל את מימיו וצייר באמצעותם איבר מין זכרי לצד ציור של אישה שהיה תלוי בבית - פרט שהשחקן לא הכחיש בעדותו, וזאת מאחר שהיה שרוי במצב נפשי קשה, לטענתו, באותם רגעים. "כשהבנתי שקצה האצבע שלי נחתך, עם דם שנשפך בכמויות ועצם שבולטת החוצה", סיפר דפ, "אני מאמין שנכנסתי לסוג של התמוטטות עצבים. לא יכולתי לחיות. לא רציתי לחיות". "הכתובת הזו היא הודעה בשבילה", הוסיף, "'בהצלחה ותיזהרי שם למעלה', בהתייחס לרצון שלה להפוך לכוכבת גדולה".

כזכור, שמו של בילי בוב תורנטון הוא לא היחיד שנקשר בשמה של הרד וגרם לזעם מצדו של דפ. לצד שמועות על רומן עם השחקן ג'יימס פרנקו, בעבר צפו דיווחים לפיהם אמבר הרד ואיש העסקים אילון מאסק נמצאים במערכת יחסים אינטימיים, ודפ לא נשאר אדיש לכך. "בוא נראה אם ל'מולוסק' (כך דפ כינה את מאסק), יש ביצים, שיבוא להתעמת איתי פנים אל פנים", כתב דפ בהודעות שנחשפו בבית המשפט, "אני אראה לו דברים שהוא מעולם לא ראה, כמו הצד השני של הזין שלו כשאני אחתוך אותו". לאחר הפרידה מדפ, יש לציין, הרד ומאסק אכן היו במערכת יחסים זוגית למשך כשנה. 

תיעוד נפיץ נוסף שנחשף בבית המשפט הוא הקלטה של דפ במהלך עימות אחר עם הרד בקיץ 2016. בהקלטה שהושמעה בבית המשפט נשמע דפ כשהוא שואל את הרד אם היא רוצה לחתוך אותו, ואף מפציר בה "תחתכי אותי איפה שאת רוצה. את רוצה לחתוך אותי איפשהו. על הזרוע שלי, על החזה? איפה את רוצה להתחיל? תחתכי אותי!".

העימות בין השניים, שנערך חודש בלבד לפני פרידתם הרשמית, נמשך, והרד נשמעת כשהיא מבקשת מדפ שלא לפגוע בעצמו. "אל תחתוך את העור שלך", נשמעת הרד אומרת על פי הדיווחים, "למה שתעשה זאת? בבקשה אל תעשה את זה". ההקלטה נגמרה בכך שדפ נשמע אומר להרד "אני רוצה להסתכל עלייך. יש דרך שהכאב יוכל להיגמר בה", והיא עונה לו ש"זה לא יגרום לזה להיעלם". 

כשנשאל על ידי וואס אודות אותה הקלטה, דפ השיב: "ביקשתי ממנה שתחתוך אותי. אם היא לא הייתה מסכימה, הייתי עושה זאת בעצמי". ההקלטה המדוברת נחשפה במהלך היום הרביעי לשלב העדויות במשפט, שהיה גם אמור להיות היום האחרון לאותו דיון. מאחר שהדיון לא הספיק לסקור את כל העדויות בתיק, דפ, וואס וגם הרד (המגיעה למשפט כחלק מן הציבור ולא מהווה עדה רשמית בו), צפויים לחזור לבית המשפט ביום שני הקרוב.