1. ספיידרמן

הסרט הראשון בטרילוגיית האקשן של סם ריימי היה שובר קופות ענקי שהפך את השחקנים הראשיים בו, טובי מגוויר וקירסטן דאנסט, לכוכבי ענק ופחות או יותר המציא את התבנית עבור סרטים עתירי תקציב המבוססים על דמות קומיקס. הוא גם סרט שנאלץ לשנות באופן ניכר את מסע יחסי הציבור שלו בעקבות אירועי ה-11 בספטמבר. ל"ספיידרמן" שוחרר טיזר-טריילר, שהציג את ספיידי לוכד מסוק ובו פושעים על ידי פרישת רשת קורים בין שני מגדלי התאומים. הטריילר נגנז, אך מצא את דרכו, כמובן, לצפייה ברשת. אולפני זוני מחקו גם באופן דיגיטלי את מגדלי התאומים מהשוטים בהם הופיעו ברקע, וגם נפטרו מפרֵיים בסרט בו השתקפו המגדלים בעדשות המסכה של ספיידרמן. סוני הגדילה לעשות והוסיפה סצנות פטריוטיות לסרט, שעלה על מסכי הקולנוע בקיץ 2002, בהן תושבי ניו יורק משיבים מלחמה נגד נבל הסרט, הגובלין הירוק.

2. לילו וסטיץ'

איך סרט אנימציה של דיסני הצליח להסתבך בעקבות אירועי ה-11 בספטמבר? טוב, "לילו וסטיץ'" מעולם לא היה סרט תבניתי, ובשונה מרוב סרטי האנימציה באותה התקופה הוא התרחש, ובכן, באותה התקופה. המרדף האווירי שמתרחש בסרט היה אמורה להתרחש בעיר הונולולו, ובמרכזו מטוס בואינג חטוף, שמזגזג בין בניינים ומגדלים ברחובות העיר, ואף "גורר" את גלגליו על חלונות אחד הבניינים. הסצנות הוחלפו באלה המוכרות לנו מגרסתו הסופית של הסרט, המרדף אכן מתרחש, אבל זירת ההתרחשות הומרה וכך גם כלי הטיס. במקום מטוס מעל עיר, הסיום של "לילו וסטיץ'" מכיל חללית, הרים ויערות.

3. חברים

האם קיימת רשימה במדורי התרבות והטלוויזיה ש"חברים" לא תשתחל אליה? כמובן שלא. פרקי הפתיחה של העונה השמינית בסדרה צולמו לפני ה-11 בספטמבר, אך שודרו אחרי מתקפת הטרור. כתוצאה מכך, קו עלילה מבודח בכיכובם של צ'נדלר ומוניקה (מתיו פרי וקורטני קוקס) - נגנז. בעלילה הגנוזה, צ'נדלר ומוניקה היו בדרכם לחופשת ירח דבש, עד שצ'נדלר התבדח במהלך הבידוק הבטחוני בשדה התעופה, וסיפר שבכוונתו לפוצץ את המטוס, מה שהוביל לכך שהשניים עוכבו לחקירה שסיכנה את ירח הדבש הנ"ל. קו העלילה הוחלף (במקומו קיבלנו את התלונות של הזוג על כך שהם לא מקבלים מספיק פינוקים בדרך לחופשתם), אך צורף למארז ה-DVD של העונה השמינית.

4. סקס והעיר הגדולה

ואם כבר קומדיות מתחילת שנות האלפיים, "סקס והעיר הגדולה" שינתה את הפתיח המוכר שלה כיוון שהכיל תמונות של מגדלי התאומים. בפתיח הישן, שמה של שרה ג'סיקה פרקר (היא קרי בראדשו) הופיע על רקע מגדלי התאומים, ואלה הופיעו גם בכמה וכמה תמונות נוף נוספות בפתיח. בגרסתו החדשה, שרה ג'סיקה פרקר קיבלה שקופית מעודכנת בלי מגדלי התאומים, וכל אזכור חזותי שלהם נמחק מהפתיח. הסדרה הקדישה גם את פרק פתיחת העונה החמישית של הסדרה (פרק הסיום של העונה הרביעית, "אני אוהבת את ניו יורק", נכתב וצולם לפני ה-11 בספטמבר, אך שודר זמן קצר אחרי האירועים).

זה הפתיח ששימש את הסדרה בארבע העונות הראשונות:

וכך זה נראה מסתיו 2001 ואילך:

5. פגיעה היקפית

זבלון האקשן של ארנולד שוורצנגר הכיל במקור עלילת משנה, בה נחטף מטוס נוסעים גדול על ידי טרוריסטית בגילומה של סופיה ורגרה ("משפחה מודרנית"). על אף שצולמה, העלילה נגנזה (ומעולם לא שוחררה גם לצפייה ביתית), ומועד יציאתו של הסרט לבתי הקולנוע נדחה גם הוא. סרטים הנוספים שהופקו ונערכו באותה תקופה, ונאלצו לשנות את קווי העלילה שבהם כדי להימנע מדמיון לאירועי ה-11 בספטמבר: "גברים בשחור 2", שכל סצנת הסיום שלו צולמה מחדש כדי שלא תתרחש באזור מרכז הסחר העולמי; לסרט "זהות כפולה" בכיכובו של מאט דיימון צולמו פתיחה וסוף חלופיים שבסופו של דבר לא נעשה בהם שימוש; "משפחת סופר-על" של פיקסאר, שבתסריט המקורי שלו הופיעה סצנה בה בוב, אבי המשפחה, הורס בטעות בניין משרדים; "גופי הולך לקולג'" (מה יהיה עם סרטי דיסני?) הכיל גם הוא סצנת הרס של בניין, שנגנזה וסרט המד"ב "מכונת הזמן", שנמחקה ממנו סצנה שהציגה אסטרואיד פוגע בניו יורק.

סרטים נוספים שיצאו לפני ה-11 בספטמבר שונו גם הם בהקרנות חוזרות בבתי הקולנוע או בטלוויזיה. סצנת החרבתה של ניו יורק ב"ארמגדון" נחתכה מהסרט לפני שהוקרן בטלוויזיה בארצות הברית ב-2002, ואזכורים למגדלי התאומים הושמטו גם מ"שכחו אותי בבית 2" וגם מעטיפת ה-DVD של "קינג קונג", גרסת 1976, שכל מעמד הסיום שלה מתרחש על גבי המגדלים.

6. משפחת סימפסון

פרק מעונתה התשיעית של סדרת האנימציה, ששודר במקור ב-1997, הוסר באופן זמני מלוח השידורים החוזרים של "משפחת סימפסון", כיוון שהתרחש בחלקו במגדלי התאומים והכיל גם בדיחה על איבה בין שני המגדלים, שגרסה "כל המניאקים עובדים בבניין השני". נוסף על כך, ניתן לראות בפרק את ליסה סימפסון מחזיקה שלט פרסומת ובו הספרה 9 על רקע מגדלי התאומים, מה שנראה לרגע כאילו היוצרים איירו מראש את התאריך 11.9 (ה-11 נוצר מצורתם של הבניינים). הפרק הושב אט-אט לשידורים החוזרים, אם כי בדיחת "כל המניאקים" מצונזרת ברוב הגרסאות שמוקרנות גם בימינו.

משפחת סימפסון - FOX

7. Nosebleed

ומעל לכולם, ניצב "Nosebleed" (דימום מהאף), סרט שנגנז כולו רגע לפני שיצא להפקה. הסרט היה אמור להיות קומדיית אקשן בכיכובו של ג'קי צ'אן ובבימויו של רני הרלין ("מת לחיות 2", "נשיקה ארוכה ללילה"), ובמרכזו פועל ניקיון (צ'אן) שמנקה את חלונות מגדלי התאומים ונחשף למזימה להפילם. למעשה, ב-11 בספטמבר 2001 היו אמורים הרלין וצ'אן לצלם גם סצנות ראשונות לסרט, אך יום הצילומים נדחה בגלל עיכובים בכתיבת התסריט. לאחר פעולות הטרור, "Nosebleed" נדחה, שוכתב ונדחה שוב עד שהוחלט לוותר עליו באופן סופי.