בגיל 35, אחרי 28 שנות קריירה, קירה נייטלי - כוכבת "שודדי הקאריביים", "גאווה ודעה קדומה" ועוד שלל סרטים אהובים ומוערכים - החליטה לבצע שינוי מסוים בקריירה שלה. השחקנית, שבעבר לקחה חלק בסצינות מיניות ונועזות בסרטים כמו "כפרה", "אחרי המלחמה" ו"קולט", הודיעה כי היא תפסיק לצלם סצינות אינטימיות כל עוד הן תהיינה חלק מסרטים שיבוימו על ידי גברים. 

לפי נייטלי, ששוחחה על כך בפודקאסט של בית האופנה שאנל, היא מרגישה "לא בנוח" לחשוף את הגוף שלה לאחר שהביאה לעולם את שתי בנותיה, והיא תעשה זאת בעתיד רק אם אותו סרט יבוים על ידי אישה. "אני מרגישה שאם הייתי מחברת סיפור על מסע האמהוּת, על מסע של קבלת הגוף, אני מתנצלת - אבל זה יהיה חייב להיות עם במאית אישה", הסבירה, "אני לא מחרימה את זה לחלוטין, אבל אני קצת כן עם גברים".

"אני לא רוצה שאלה יהיו סצינות סקס נוראיות כשאת כולך משומנת וכולם גונחים. אני לא מעוניינת בזה", הוסיפה נייטלי, "אני כבר ממש לא מרגישה בנוח לגלם את נקודת המבט הגברית. ועדיין, יש פעמים שאני אומרת 'כן, אני לגמרי יכולה להבין איך סקס יהיה טוב בסרט הזה, ואתם פשוט צריכים מישהי שתיראה לוהטת'". "בגלל זה אתם יכולים להשתמש במישהי אחרת, כי אני כל כך מיותרת והגוף הזה כבר הביא לעולם שני ילדים, ואני פשוט מעדיפה לא לעמוד בעירום מול קבוצה של גברים", הוסיפה. 

במרץ האחרון, בראיון למגזין הפייננשל טיימס, נייטלי הודתה כי היא לא מצטלמת יותר בעירום לסרטים בהשתתפותה מתוך חשש שאותן סצינות ימצאו את דרכן לאתרי פורנו שונים. "תמיד הרגשתי בנוח כשעשיתי את זה בגיל צעיר", הסבירה בזמנו, "מעולם לא עשיתי משהו שלא הרגשתי בנוח לעשות. אני מאוד שמחה עם הגוף שלי. הוא עשה דבר מדהים. אבל אני גם לא רוצה לעמוד שם מול צוות שלם. פעם היה נהוג שאת מצלמת סצינת סקס בנפרד, לצד הסרט, והיה לזה הגיון. אבל עכשיו אפשר לקחת את כל זה ולהפוך אותו לדבר אחר לחלוטין, ופתאום זה באיזה אתר פורנו".