הבמאי האיראני המוערך מוחמד רסולוף נידון לשמונה שנות מאסר, כך הודיע עורך דינו, באבאק פקניה, בחשבון ה-X שלו. עורך הדין סיפר שבית המשפט של המהפכה האסלאמית גזר על רסולוף את עונש המאסר הכבד, כמו גם עונש הלקאות, קנס והחרמת רכוש. "פסק הדין אושר בבית המשפט לערעורים והתיק נשלח כעת לאכיפה", כתב פקניה. עורך הדין הוסיף כי הסיבה לגזר הדין היא ההצהרות הפומביות של רסולוף והעשייה הקולנועית שלו, שלפי בית המשפט הן "דוגמאות לקנוניה מתוך כוונה לבצע פשעים נגד ביטחון המדינה".

ההודעה על העונש של רסולוף מגיעה אחרי שברשויות האיראניות הפעילו לחץ כבד על הבמאי להסיר את סרטו החדש, "זרע התאנה הקדושה" (The Seed of the Sacred Fig), מפסטיבל הסרטים בקאן - זאת לאחר שבמשטר האיראני הטרידו גם את מפיקי הסרט ושחקניו, שזומנו לחקירה ונאסר עליהם לצאת מהמדינה. סרטו החדש של רסולוף מתמקד בשופט חוקר בבית המשפט של משמרות המהפכה בטהרן, שמתמודד עם חוסר אמון ופרנויה בזמן שהמחאות ברחבי איראן נגד המשטר מתעצמות.

זו לא פעם הראשונה שהבמאי האיראני, זוכה פרס דוב הזהב בפסטיבל ברלין על הסרט "אין רשע בעולם", מסתבך עם הרשויות. בשנת 2022 נעצר רסולוף לאחר שפרסם ברשתות החברתיות ביקורת נגד גילויי האלימות האחרונים של השלטונות.

סרטיו של רסולוף, מהבכירים והמצליחים בבמאי איראן מעולם לא הוקרנו במדינה. ב-2011 הוא נשפט לשש שנים בכלא ונאסר עליו ליצור סרטים במשך 20 שנה בגין תעמולה נגד השלטונות, אך גזר הדין שלו הושהה והוא שוחרר בערבות. ב-2020 הוא נידון למאסר של שנה בגין "תעמולה נגד המערכת", ונאסר עליו ליצור סרטים במשך שנתיים, אך הוא סירב להסגיר את עצמו על רקע מגפת הקורונה וההחלטה של איראן לשחרר 54 אלף אסירים כדי למנוע את התפשטות הווירוס.