בקיץ האחרון, בצל המחאה בעקבות רציחתו של ג'ורג' פלויד האמריקאי על ידי שוטר, נושא הייצוג הגזעי בסרטים ובסדרות הוצף והפך לאחד מסמלי התקופה. בעוד גופים רבים בחרו לצנזר תכנים שלא התיישנו טוב והציגו סצינות של צביעת פנים של שחקן לבן בשחור (בלאקפייס) או גילויי גזענות, היו כאלה שבחרו לנקוט בשיטה אחרת. כך, למשל, עשה שירות הסטרימינג HBO מקס, שהחליט להחזיר את הסרט "חלף עם הרוח" לשורותיו (לאחר הסרה קצרה שהציתה דיון סוער בנושא) יחד עם קטעים נלווים המספקים לו קונטקסט אקטואלי יותר.

עכשיו, לאחר שכבר הצהיר על כוונותיו בנושא, גם שירות הסטרימינג דיסני פלוס הולך בכיוון דומה. במסגרת יוזמה חדשה בשם "Stories Matter", כמה מהסרטים הגדולים ביותר של האולפנים, המוצעים במסגרת הקטלוג של שירות הסטרימינג, יכללו מעתה אזהרה על כך שהם כוללים תוכן גזעני. במסגרת אותן אזהרות, הצופים יעודכנו כי הם עומדים לצפות בסטריאוטיפים גזעניים ש"היו פסולים אז ופסולים גם היום", וכי אותו תוכן מבוקש כולל סצינות עם "ייצוג שלילי" לאנשים ותרבויות שונים. 

במסגרת המהלך, צירפו בדיסני אזהרות צפייה לשישה סרטים, בהם יצירות אנימציה שהפכו לקלאסיקות: "פיטר פן", "היפהפייה והיחפן", "ספר הג'ונגל", "חתולים בצמרת" ו"דמבו". במקרה של "פיטר פן", למשל, נכתב על ידי דיסני כי "הסרט מציג ילידים אמריקאיים באופן סטריאוטיפי, שלא משקף את המגוון שלהם או את המסורות התרבותיות האותנטיות שלהם".

"(הסרט) מראה את הילידים מדברים בשפה בלתי מובנת ומתייחס אליהם רבות כ'רדסקינס', מונח פוגעני", נכתב באזהרה שצורפה ליצירה משנת 1953, "פיטר והילדים האבודים מתחילים לרקוד, לחבוש כיסויי ראש ולהשתמש בעוד דימויים מוגזמים, שהם צורה של לעג וניכוס של התרבות והתדמית של הילידים". 

במקרה של "דמבו", האזהרה מתייחסת לסצינה ספציפית בה קבוצת עורבים מבצעים נאמבר מוזיקלי, המתייחס לחוקי "ג'ים קרואו" (ג'ים העורב) הגזעניים ומדגים סטריאוטיפים נגד הקהילה השחורה - מה שהפך לתזכורת לעגנית לתקופה קשה בהיסטוריה האמריקאית. במקרה של "דמבו", יש לציין, דווח בעבר כי בכוונת דיסני פלוס לצנזר את הסצינה עם עליית השירות - מה שלבסוף לא קרה. סרט אחר, שדווקא כן צונזר ולא עלה לשירות, הוא "שירת הדרום" - שנחשב כשפל של האולפנים בכל הנוגע של יחס לאנשים שאינם לבנים. 

דמבו (צילום: באדיבות יח"צ yes)
למרות הדיווחים, היא לא צונזרה. מתוך הסצינה השנויה במחלוקת של "דמבו" | צילום: באדיבות יח"צ yes

את רשימת האזהרות החדשות משלימים, בין היתר, "חתולים בצמרת" - שם אחד החתולים מוצג כ"סטריאוטיפ גזעני של אנשים ממזרח אסיה, כולל עיניים מלוכסנות ושיניים בולטות" בעודו מנגן על פסנתר עם צ'ופסטיקס; "היפהפייה והיחפן" - בו כלבים וחתולים רבים כוללים סטריאוטיפים למוצאים שונים, בהם "החתולים הסיאמיים סי ואם", "בוריס הבורזוי הרוסי" ו"פדרו הצ'יוואווה המקסיקני"; ו"ספר הג'ונגל" - המכיל את דמותו של המלך לואי, קוף שנושא סטריאוטיפים רבים שנהוג היה לשייך באותם ימים לאפרו-אמריקאיים.