התפרצות הקורונה בבריטניה נרגעת, מוסדות המדינה חוזרים לשגרה, ואחרי דחיות רבות, לבית המשפט מגיע אורח מסקרן במיוחד: ג'וני דפ. אחרי אינספור האשמות, הדלפות, הכחשות וסערות, הסכסוך בין דפ לבין בת זוגו לשעבר, אמבר הרד, תופס את עיקר הכותרות מעבר לים - כשכבר ביום הראשון מתגלות כמה הפתעות אודות מערכת היחסים בין השניים וחייו של השחקן.

בכדי להתמצא בענייניו המשפטיים של דפ, יש להבדיל בין שתי תביעות שונות. בראשונה, זו שהמשפט בעניינה נפתח אמש בלונדון, דפ תובע את ארגון המדיה News Group Newspaper – ארגון האב של צהובון הסאן - על הוצאת דיבה. לטענתו של דפ, בשנת 2018 פרסם הצהובון הבריטי כתבה ובה הואשם דפ בהתעללות פיזית בהרד בזמן שהשניים היו נשואים, דבר שלפי דפ לא היה ולא נברא. בתביעה השנייה, דפ תובע את הרד עצמה, לאחר שפרסמה מאמר בעיתון הוושינגטון פוסט ובו התייחסה להתעללות שלכאורה עברה, אשר מתוארת בכתבה של הסאן. הרד אמנם לא הזכירה את דפ באופן מפורש בשמו, אבל לטענתו ברור לכולם שהיא מדברת עליו, ועל כן פוגעת בשמו הטוב. 

בעוד הרד מעורבת באופן ישיר רק במשפט השני, שמתעכב בימים אלה בעקבות הקורונה והתפטרות עורכי דינה, בית המשפט בלונדון אפשר לה להגיע גם למשפט נגד הסאן - לצד אקסיות אחרות של דפ, וינונה ריידר וונסה פאראדי, הצפויות להעיד לטובתו. 

במהלך הדיון שנערך אתמול, טען עורך דינו של דפ, דיוויד שרבורן, כי השחקן הגיע לבית המשפט בכדי "לטהר את שמו". שרבורן טען, בשמו של דפ, כי הרד "המציאה סיפורים על אלימות קשה" מצדו של השחקן, וכי היא הייתה ה"מתעללת" במערכת היחסים בין השניים. "הוא (דפ, ר.א) מעולם לא היה בעל מכה", טען שרבורן, "הוא אומר שגברת הרד היא זו שיזמה עימותים פיזיים, שחבטה בו או הכתה אותו".

אחת מהדוגמאות עליהן נסמך שרבורן במהלך הדיון, הייתה פציעה איתה התמודד דפ במהלך שנת 2015, לאחר שלטענתו נפצע מבקבוק וודקה שדפ הטיחה לעברו. עורכי דינו של דפ אף הציגו בפני בית המשפט תמונות גרפיות של אצבעו הפצועה של השחקן, ודפ עצמו הסביר כי "אמבר פצעה את האצבע שלי באמצעות בקבוק הוודקה השני שהיא זרקה לעברי". הרד, מצדה, טענה בעבר כי אותה פציעה נגרמה לאחר שדפ זרק מכשיר טלפון אל עבר אחד הקירות בביתם.

"אמבר טוענת שזה היה היום השני של 'חטיפה בת שלושה ימים'", הוסיף דפ, "אמבר טוענת שבמשך שלושה ימים גררתי אותה למה שנשמע כמו עינויים והתעללות אחרת. הטענות החולות האלה הן שקריות לחלוטין". לפי דפ, מי שספג יחס מתעלל באותם ימים היה הוא, כולל "סיגריה שנכבתה לי על הלחי". 

ההאשמות דפ כלפי הרד לא נגמרות כאן. השחקן ועורכי דינו טענו כי הרד היא סוציופתית נרקיסיסטית שנישאה לו רק בשביל לקדם את הקריירה, וכי היא ניהלה שני רומנים מחוץ לנישואים - האחד עם איש העסקים אילון מאסק, והאחר עם השחקן ג'יימס פרנקו. במסמך משפטי אחר שנחשף לאחרונה, דפ טען כי הרד קיימה יחסי מין בשלישייה עם מאסק והדוגמנית קארה דלווין. גם מאסק וגם פרנקו, יש לציין, הכחישו בעבר את אותן טענות. 

Getty Images (צילום: John Phillips; Getty Images IL)
"השאירה צואה על המיטה". ג'וני דפ ואמבר הרד | צילום: John Phillips; Getty Images IL

טענה נוספת שהופנתה כלפי הרד נוגעת למסיבה מחודש מאי 2016 בה נכחו בני הזוג. "ביום למחרת", הצהיר דפ, "הרד, או אחד מחבריה, השאירו צואה במיטה המשותפת שלנו". "גברת הרד התוודתה בפני אב הבית שלנו, קווין מרפי, כי השארת הצואה הייתה 'סתם מתיחה', ובכך הכירה בעובדה שהיא זו שהייתה אחראית לכך", הוסיף בהתייחס להכחשותיה של הרד.

אחד הנושאים המרכזיים שצפו במהלך הדיון בבית המשפט היה הרגלי צריכת הסמים של דפ. השחקן סיפר כי הוא "עשה כל סם שידוע לאנושות" כבר בגיל 14 - אך התעקש כי לאותם הרגלים אין קשר ליחס שלו כלפי הרד. דפ אף פירט את סוגי הסמים אותם צרך לאורך חייו, בהם קוקאין, אקסטזי, LSD, פטריות שונות וקנאביס, והסביר כי מדובר היה ב"דבר היחיד שעזר לי להקהות את הכאב". 

בנוסף, דפ הודה כי סיפק מריחואנה לבתו מנישואיו לוונסה פאראדי, לילי רוז דפ, כשזו הייתה בת 13 בלבד. "כמו שכולנו יודעים", הסביר דפ, "כשאתה בן 11, 12, 13, כשאתה הולך למסיבות בתיכון, אתה פוגש אנשים שיציעו לך לשתות כי הם כבר שותים, עושים קוקאין, מעשנים מריחואנה וצורכים אקסטזי ועוד המון המון סמים". לפי דפ, כשבתו חזרה ממסיבה שכזו וסיפרה לו כי "מישהו העביר לה ג'וינט", היא הסבירה כי לא ידעה איך לנהוג באותו מצב. 

"אמרתי לה, 'תקשיבי, מתוקה, אם את במסיבה ומישהו מעביר לך ג'וינט, קחי ממנו את הג'וינט ותעבירי אותו הלאה. בבקשה אל תתנסי בסמים עם אנשים שאת לא מכירה", הוסיף. כשבתו כן הייתה מוכנה לכך, הסביר דפ, הוא רצה שזו תהיה חוויה משותפת: "רציתי שהיא תסמוך עליי. אם הבת שלי אומרת שהיא מוכנה, היא מוכנה. רציתי לוודא שהתנאים היו מושלמים, שנפעיל טלוויזיה, נמלא את המקרר בגלידה, נמלא את המקפיא, ניצור סיטואציה שבה החוויה הזו היא הכי נוחה שיש".

לפי דפ, אותו ערב בו צרך מריחואנה יחד עם הבת, תואם מראש גם עם אמה. "הכרתי את המריחואנה שיש לי, שעישנתי בעצמי, שהיא אמינה ובאיכות טובה", הסביר. כשנשאל על ידי אחד מעורכי הדין של העיתון על אותה החלטה, דפ ענה כי "אם זה פסול בעינייך, אני מעריך את מה שאתה חושב, אבל אני גידלתי בת, והייתי הורה אחראי מבחינתי".