אם השם מרים מרגוליס נשמע לכם מוכר אבל אתם לא בטוחים בדיוק מאיפה, הביטו שוב בתמונה הראשית של הכתבה. נכון מאוד, זו פרופסור ספראוט, המורה לתורת הצמחים מסרטי "הארי פוטר". ונוסף לסדרת הסרטים ההיא, מרגוליס ידועה גם בזכות תפקידיה ב"עידן התמימות" של מרטין סקורסזה, מעשרות תפקידים נוספים בסרטים, סדרות והצגות וכן מהיסטוריה ארוכה של אקטיביזם. מרגוליס, שמחלקת את חייה בין אוסטרליה ואנגליה יחד עם בת זוגה מזה קרוב ל-50 שנים הת'ר סאת'רלנד, התארחה בסוף השבוע בתוכנית "The Last Leg". וציטוט אחד שלה מהראיון יצר עשרות כותרות בשעות ובימים שאחר כך, משום שכוון ישירות לראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון.

כשנשאלה על ידי מנחי התוכנית מה דעתה על ההתמודדות של אנגליה עם התפרצות נגיף הקורונה, מרגוליס השיבה מיד "זו בושה וחרפה, זו שערורייה. זה סקנדל ציבורי". היא המשיכה ואמרה "היה לי קשה לא לרצות שבוריס ג'ונסון ימות. רציתי שהוא ימות. אבל אז חשבתי שזה יגרום לי להיראות רע ואני לא רוצה להיות האדם שמאחל למותם של אנשים אחרים. אז איחלתי לו להחלים, וזה מה שקרה, הוא החלים".

ג'ונסון, כזכור, אובחן כחולה בקורונה בתחילת אפריל, אחרי שספג לא מעט ביקורת ציבורית על ניהול משבר הקורונה במדינתו. הוא אושפז במחלקה ייעודית בבית חולים בחודש שעבר, שוחרר אחרי שבוע והודה בצאתו לצוות הרפואי ש"הציל את חייו". מרגוליס הסבירה בראיון כי ג'ונסון "לא הפך לאדם טוב יותר" אחרי מחלתו, "וזה מה שהייתי מעדיפה", אמרה. "אז בעצם אנחנו בחרא כאן", סיכמה.

לאורך עשורים ארוכים של קריירה, נצברו לזכותה של מרגוליס כמה וכמה ראיונות מדוברים שהולידו רגעים שערורייתיים, כולל מספר הופעות בהן קיללה בשידור חי. בין השאר, כשחלקה ספת מרואיינים עם וויל איי. אם.  בתוכנית של גרהם נורטון, סיפרה שהיא "מרותקת" מהמוזיקאי כיוון שאינה מכירה אנשים שחורים. בראיון אחר, חקרה את דניאל רדקליף, הקולגה מימי "הארי פוטר", וניסתה לברר אם הוא נימול או לא, ובראיון שלישי סיפרה שוורן בייטי שאלה אותה "את מזדיינת?" בפגישתם הראשונה.