עוד לפני שידעתי אנגלית לימדתי את עצמי להקליד את הקוד motherlode, שמוסיף 50,000 סימולאונס לחשבון, לפי מיקום האותיות במקלדת. ה"סימס" היה חלק בלתי נפרד מחיי והגבולות בין המשחק למציאות לפעמים היטשטשו, למשל כשפרצה שריפה בביתה של המשפחה הוירטואלית שלי, צעקתי "שריפה! שריפה בבית!!!" והקפצתי בבהלה את הורי לחדר. אבל אפילו סימסולוגית כמוני לא זכרה את כל רגעי התרבות היפים שהיו במשחק ובהרחבותיו לאורך השנים. טיפ מאיתנו: בזמן קריאת הכתבה כדאי להאזין לפסקול האהוב מהמשחק ולשקוע בזכרונות.

אבריל לאבין

מאז השקת המשחק בשנת 2000 ועד עצם היום הזה, התארחו בהרחבות השונות מפורסמים רבים וסביר להניח שפספתם לא מעט מהם. בהרחבת "סופרסטאר" של "סימס 1" משנת 2003 יכולתם לפגוש את הזמרת אבריל לאבין מתהלכת בסטודיו טאון. אי אפשר היה לשחק דרכה אבל יכולתם לפנות אליה ו"לבקש חתימה", גם כריסטינה אגילרה הייתה מסתובבת בשכונה ומחכה למעריצים.

דרו קארי

בהרחבת "מסיבה ביתית" של "סימס 1" משנת 2001, ברי המזל היו זוכים לפגוש את השחקן ומגיש הטלוויזיה דרו קארי. איך זוכים לכבוד? אם ערכתם מסיבה והיא הייתה מוצלחת, קארי היה מגיע למקום בלימוזינה ומעלה את המורל וההתרגשות אצל אורחי המסיבה. לא ניתן היה לתקשר עם קארי אך הוא היה פונה באקראיות לאורחים השונים.

הילרי דאף

הרחבת חיות מחמד של "סימס 2" משנת 2006 היא אחת ההרחבות המיתולוגיות, אבל מעטים זוכרים שגם השחקנית הילרי דאף הייתה שם. את דאף הייתם פוגשים בשעה שהייתה מתהלכת ברחוב יחד עם צ'יוואוות המחמד שלה.

ג'ון לנון

גם הביטלמניה הגיעה ליקום ה"סימס", ואיתה הגיע הפחד מתביעות משפטיות. כדי להימנע מהליכים שכאלה, יוצרי המשחק החליטו להוסיף להרחבת "ההופעה מתחילה" דמות שנראית כמו ג'ון לנון, מתנהגת כמו ג'ון לנון אך עונה לשם ג'ימי למון.

קייטי פרי

הזמרת קייטי פרי היא אולי הדוגמה המוכרת ביותר לשילוב מפורסמים במשחק. גרסת האספנים להרחבת "ההופעה מתחילה" ב"סימס 3" הופקה בשיתוף עם פרי. בנוסף לדמותה, בהרחבה יכולתם למצוא חפצים מתוך סיבוב ההופעות של הזמרת וחפצים דמויי קינוחים.

הדג נחש

ואיך אפשר בלי קצת גאווה ישראלית? בהרחבת "חיי לילה" של "סימס 3", שולב השיר "זה לא מספיק" של להקת הדג נחש. אבל זה לא בדיוק השיר שאתם מכירים, הלהיט עבר עיבוד לסימליש, השפה המדוברת ביקום המשחק. נשאלת השאלה איך יוצרי המשחק נחשפו לשיר הישראלי, אבל אפשר להירגע כי בידינו התשובה: מי שהיה נשיא חטיבת המוזיקה בחברת המשחקים EA, סטיב שנור, ביקש רשות להשתמש בשיר. שנור התאהב בדג נחש לאחר שצפה בסרט "אל תתעסקו עם הזוהן", בו שולבו שירי הלהקה בפסקול.