תיאטרון הקאמרי פרסם את הרפרטואר שלו לעונת 2023-2024, ובמסגרתו נחשפו שמותיהם של הכוכבים החדשים שיצטרפו לתיאטרון: יניב ביטון, עוז זהבי, משי קליינשטיין, אפרת בן צור – וגם הזמרת והיוצרת המצליחה נעמי אהרוני גל, המוכרת לקהל הרחב בשם הבמה נונו.

כמו כן, הכריז התיאטרון על פרויקט חדש, "המחזמר הבא שלנו": קול קורא ליוצרי מחזות זמר לשנת 2024. לראשונה יעניק הקאמרי תקציב פיתוח וליווי מקצועי למחזמר – זאת, לאור ההצלחה של "החבדניקים", המחזמר המצליח שהביא לתיאטרון כמאה אלף צופים בשנה החולפת. בנוסף, נודע כי לקראת סוף שנת 2023 יעלה לבמה, לראשונה בישראל, החלק השני של ההצגה "מלאכים באמריקה". חלקו הראשון של המחזה עלה בקאמרי לפני מספר חודשים וזכה לביקורות חיוביות.

רפרטואר התיאטרון הקאמרי לעונת 23-24 מורכב מתמהיל ז'אנרים – ומכיל קלאסיקות לצד מחזות מקוריים, מחזות בינלאומיים, מחזות המבוססים על ספרים וכן מחזות זמר.

המחזות שיעלו בתיאטרון הקאמרי בעונת 2023-2024

בגזרת הקלאסיקות, יעלו בעונה הקרובה כמה מחזות מסקרנים. הראשון הוא עיבוד חדש למחזה "המלך עומד למות" מאת אז'ן יונסקו; המחזה עוסק במלך שמסרב לקבל את סופו הבלתי נמנע, ויככבו בו שחקניות כמו קרן מור ונטע גרטי. עוד יעלה בתיאטרון גם עיבוד מודרני להצגה "מדיאה" מאת אוריפידס. אפרת בן צור תגלם כאן את אלה, אישה שבן זוגה עוזב אותה במפתיע – תגלית ששואבת אותה לסחרור נקמה שממנו אין דרך חזרה. את בן זוגה, ג'ייסון, יגלם השחקן מיכה סלקטר.

כמו כן, יעלה בתיאטרון גם עיבוד חדש ל"יוליוס קיסר" מאת וויליאם שייקספיר. המחזה מבוסס על פרשת ההתנקשות בחייו של יוליוס קיסר, מנהיג האימפריה הרומית, ויככב בו השחקן עמוס תמם. כאמור, בעונה הנוכחית נזכה לראות גם את חלקו השני של "מלאכים באמריקה" מאת טוני קושנר, שנקרא "מלאכים באמריקה: בנייה מחדש". בהצגה יככבו השחקנים שהופיעו בחלקה הראשון של היצירה, ביניהם אביגיל הררי, נדב נייטס ועירית קפלן.

"המלך עומד למות", תיאטרון הקאמרי (צילום: צילום: אוהד רומנו. עיצוב: שיין הורוביץ, יחסי ציבור)
"המלך עומד למות" | צילום: צילום: אוהד רומנו. עיצוב: שיין הורוביץ, יחסי ציבור

כאמור, בעונת 23-24 יעלו גם כמה מחזות מקוריים. אחד מהם הוא המחזה "להעיר אריות", עיבוד לספרה המצליח של איילת גונדר-גושן, שתורגם ל-17 שפות. ההצגה עוקבת אחר ד"ר איתן גורן, שדורס בשוגג פליט אריתראי, ובהחלטה פזיזה נמלט מהמקום. הוא נסחט על ידי אלמנת הנדרס, שדורשת שיעניק טיפול רפואי לפליטים בתמורה לשתיקתה. בהצגה יככב עוז זהבי לצד רות אסרסאי. עוד יגיע לבמת הקאמרי גם המחזמר המקורי "כאפות", מאת גיתית פישר ("זאת וזאתי") ושיר ראובן. המחזמר עוקב אחר לילך, תלמידה מופרעת שמתאהבת בגל, נערה שקדנית; לילך משכנעת את גל להצטרף למסע לפולין, בתקווה ששם היא תתאהב בה בחזרה. את המוזיקה המקורית עבור המחזמר כתבה והלחינה לא אחרת מאשר נעמי אהרוני גל (נונו).

עוד יעלה בתיאטרון גם עיבוד חדש למחזה "זרים" של יהושע סובול, בכיכובו של דרור קרן. המחזה מספר את סיפורו של גצל, שחי בדירה קטנה בקריות עם הזיכרונות שלו ועם המטפלת שלו, עובדת זרה ממולדובה; את השגרה הזו קוטע אורח לא צפוי. מחזה מקורי נוסף שיגיע לבמות הוא "עכשיו באים" מאת תמר קינן. הוא עוקב אחר קובי ומיכל, יזיזים ששוקלים למסד את היחסים – אבל נרדפים על ידי רוח אימה המנוחה של מיכל, שלא מרוצה מהזיווג.

"איש הגשם", תיאטרון הקאמרי (צילום: צילום: אוהד רומנו. עיצוב: שיין הורוביץ, יחסי ציבור)
"איש הגשם" | צילום: צילום: אוהד רומנו. עיצוב: שיין הורוביץ, יחסי ציבור

מחזה מקורי נוסף שיעלה העונה הוא "שלום בית" מאת גלעד שמואלי. הקומדיה המשפחתית החדשה עוקבת אחר לביאה בת ה-92, שנמלטת מהדיור המוגן בחזרה לביתה שבחולון למורת רוחו של בנה, דורון. עוד יעלה בקאמרי בעונת 23-24 גם המחזה "ספר האקסיות", טרגדיה קומית מוזיקלית מאת קרן חובב ועל פי ספרו של יאיר אגמון. "ספר האקסיות" פורש חמישה סיפורי אהבה שקרו באמת – על גברים ונשים, רווקים ונשואים, דתיים וחילוניים, צעירים ומבוגרים.

בעונת 23-24 יעלו בתיאטרון הקאמרי, כאמור, גם כמה מחזות בינלאומיים. אחד מהם הוא "איש הגשם", קומדיה מאת דן גורדון על פי סרט של MGM. המחזה מספר את סיפורו של צ'ארלי, שמחפש אחר כספי הירושה האבודים של אביו ובמסגרת החיפושים מגלה להפתעתו שיש לו אח גדול על הספקטרום האוטיסטי. בהצגה יככבו בין השאר דביר בנדק ודן שפירא. מחזה בינלאומי נוסף הוא "כוח עליון", שבו יככב יניב ביטון, אחד השחקנים החדשים של התיאטרון. מדובר בעיבוד בימתי לסרטו של הבמאי השוודי המוערך רובן אוסטלונד ("משולש העצבות"). "כוח עליון" עוקב אחר משפחה שיוצאת לחופשה מושלמת באתר סקי – כזו שכמובן משתבשת, כיאה ליצירה של רובן אוסטלונד. עוד יעלה בתיאטרון גם המחזה "לחסל את הגברת הזקנה", שמבוסס על הסרט המצליח מ-1955. הוא עוקב אחר כנופיית עבריינים שהתעסקו עם הקשישה הלא נכונה, אותה תגלם השחקנית מרים זוהר. עוד יככבו בהצגה גם יניב סוויסה ודניאל סטיופין, הלא הם ניסים ואנטולי מ"קופה ראשית". השניים כבר כיכבו יחד על הבמה ב"החדבניקים", וב"לחסל את הגברת הזקנה" הם יתאחדו שוב.

"מלצרית", תיאטרון הקאמרי (צילום: צילום: אוהד רומנו. עיצוב: שיין הורוביץ, יחסי ציבור)
"מלצרית" | צילום: צילום: אוהד רומנו. עיצוב: שיין הורוביץ, יחסי ציבור

בנוסף, יעלו בתיאטרון מחזות זמר מסקרנים. האחד הוא "מלצרית" מאת ג'סי נלסון, שבו תככב משי קליינשטיין, המצטרפת הטרייה לתיאטרון. המחזמר עוקב אחר מלצרית שחיה חיים אפורים למדי, שמשתנים מקצה לקצה עם הגעתו של רופא צעיר לעיירה שבה היא חיה. לצידה של קליינשטיין יככבו טלי אורן ואלי גורנשטיין. מחזמר נוסף שיעלה לבמות בקאמרי הוא "אוון הנסן היקר" עטור הפרסים, שכבש את הבמות בברודווי ובלונדון (ואף זכה לגרסה קולנועית). המחזמר, מאת סטיבן לבנסון, עוקב אחר אוון הנסן – תלמיד תיכון מנודה שמסתבך בשקר עד לאובדן שליטה מוחלט. את הנער יגלם השחקן אלון סנדלר.

כמו כן, יגיע לבמה גם מחזה חדש של קבוצת הצעירים של הקאמרי, שכבר הוכיחה את עצמה בעבר עם המחזה "רינגו", שזכה להצלחה. ההצגה החדשה של הקבוצה היא קומדיית המד"ב הפוליטית "מיקי מציל"; ההצגה עוקבת אחר מיקי, סוכן מוסד צעיר שנשלח למשימה חשאית - לחזור במכונת זמן לנובמבר 1995 כדי להציל את חייו של רה"מ יצחק רבין.