מינה סוברי הייתה אחד השמות היותר מדוברים אי אז בשלהי שנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000, כשכיכבה בין השאר ב"אמריקן פאי" ו"אמריקן ביוטי" (שאף זכה בפרס האוסקר). היא גילמה בזמנו תפקידים של בחורות יפהפיות ונחשקות; כל הגברים רצו להיות איתה וכל הנשים רצו להיות כמוהה, היא דורגה במקומות מכובדים ברשימות "100 הנשים הלוהטות של השנה". אי אפשר היה שלא לקנא בה, אבל כעת - מתברר כי השחקנית הזוהרת והיפה החזיקה בתוכה כאב גדול מאוד. "חייתי חים כפולים", הודתה השחקנית בריאיון למגזין People. "כל פעם שהייתי מגיעה לסט. כל פעם שהייתי מתראיינת, שיחקתי במשך כל הזמן הזה. זה היה כמו תפקיד שגילמתי, העמדתי פנים שאני בסדר".

בקטעים שפורסמו במגזין מתוך ספר הזכרונות החדש שלה, "The Great Peace: A Memoir", מספרת השחקנית על כמה מהחוויות הקשות ביותר מעברה. היא חושפת כי עברה התעללות מינית שנפרשה על פני שנים ארוכות, שהתחילה עם האונס שעברה בגיל 12 בלבד. "בין גיל שתים עשרה לעשרים הייתי קורבן להתעללות מינית חוזרת ונשנית", כתבה השחקנית, כיום בת 42. באותה תקופה בחייה, עברה סוברי יחד עם משפחתה לצ'רלסטון שבדרום קרוליינה, והייתה "הילדה החדשה שרק ניסתה להשתלב". הזוועה החלה כשהייתה בכיתה ו'. חבר של אחד מאחיה הגדולים, אותו כינתה בספר קיי ג'יי, לחץ עליה לקיים איתו יחסי מין - אך היא אמרה לו שהיא "לא רוצה לעשות את זה". חודש לפני יום הולדתה ה-13, אותו קיי ג'יי לקח אותה לחדר בבית משפחתו ואנס אותה.

"חלק ממני מת באותו יום", כתבה סוברי. "הוא השתמש בי, נהנה איתי ואז נפטר ממני. הוא קרא לי 'זונה'. מעולם לא זכיתי לחוות ביטוי בריא למיניות; הבחירה שלי אבדה. זה, יחד עם להרגיש שלא רואים אותי ולא שומעים אותי, ביסס אצלי את התפיסה העצמית שהייתה לי". השחקנית מודה כי היא האשימה את עצמה על כך ש"אפשרה לזה לקרות"; במשך שנים היא סבלה מתחושת בושה שלא הרפתה ממנה וחירבה את הערך העצמי שלה.

מינה סוברי (צילום: Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic, Getty Images)
"הרגשתי שהבאתי את הכל על עצמי". מינה סוברי | צילום: Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic, Getty Images

כשהייתה סוברי בת 15, היא עברה להוליווד כדי לנסות את מזלה בעולם המשחק; מנהל שהיה לה, שהיא ראתה כחבר וכאדם מגונן, רצה לקיים איתה יחסי מין. "בשלב זה המשפחה שלי כבר די התפרקה", כתבה סוברי. "לא הרגשתי שיש לי אפשרות אחרת או ראויה לחיים שהם שונים מאלה". אמה עברה דירה, מצבו הנפשי והפיזי של אביה הידרדר - והיא נמלטה לסצנת המסיבות של הוליווד. זה התחיל בחגיגות במועדונים והמשיך לשימוש בסמים קשים רק כדי לטשטש את הכאב. "פניתי לכל סוג של טיפול עצמי (self-medicating) שיכולתי למצוא, רק כדי להסתדר איכשהו. פשוט ניסיתי לשרוד".

רגע לפני שמלאו לה 17, פגשה סוברי את מי שהיא מכנה בספרה טיילר, שהתעלל בה מינית ורגשית במשך כשלוש שנים של מערכת יחסים. הוא לחץ עליה להשתתף בלישיות ולמצוא נשים שיסכימו להגיע לביתו. "אני זוכרת שחשבתי, 'אולי ככה זה מערכות יחסים. הצרחות, הקריאות, ההתעללות'. הרגשתי שהבאתי את הכל על עצמי. מקיי ג'יי ועד טיילר, זה היה הרסני". 

סובארי מצאה נחמה בתפקידי המשחק שלה. "אמריקן פאי" הוא שהשיג עבורה את התהילה, ודמותה של אנג'לה ב"אמריקן ביוטי" היא שהפכה אותה לאייקון הקולנועי שהיא היום. סוברי כותבת כי "זו הייתה חוויה יפה, ניתנה לי האפשרות לעבוד ולהביע את עצמי, בדיוק כשהייתי צריכה להציל את עצמי". אבל המועקה לא חלפה: "ניסיתי נואשות להירפא", כפי שכתבה בספרה. בסופו של דבר, ניתקה השחקנית את הקשר מטיילר והפסיקה להשתמש בסמים; בעזרת טיפול פסיכולוגי וחברים תומכים, היא הבינה שמגיע לה טוב יותר. בשנת 2016, פגשה סוברי את מייק הופ, מי שאיתו תתחתן ב-2018. "זו הפעם הראשונה בה הרגשתי שאקים משפחה עם מישהו. גיליתי שאני בהיריון כשסיימתי לכתוב את ספר הזכרונות". בנם המשותף של השניים, כריסטופר, נולד באפריל האחרון.