אחרי שהגרסאות החדשות שדיסני הפיקו ל"אלאדין", "מלך האריות" ו"היפה והחיה" היו שוברי קופות בדיוק כמו המקור המצויר עליו התבססו, הרימייק ל"בת הים הקטנה" צפוי להכות גלים באותה המידה. הליהוק פורץ-הדרך של השחקנית והזמרת השחורה האלי ביילי לתפקיד הנסיכה אריאל כבר הספיק לעורר באז נרחב סביב הסרט, וכעת, נמצאה סיבה טובה נוספת לצפות בו, והיא החשיבות המחודשת שניתנת לדמותה של מכשפת הים אורסולה.

בהודעה שגרתית לתקשורת, דיסני הזכירו כבדרך אגב שאורסולה תהיה דודתה של אריאל בסרט העתידי. ידוע שבטיוטות הראשונות של הגרסה המקורית ל"בת הים הקטנה" אורסולה נכתבה כאחותו של טריטון, אביה של אריאל, אבל בסרט עצמו זה בקושי נרמז, כשאורסולה מזכירה שבעברה חיה בארמון של ממלכת הים. בגרסת המחזמר בברודוויי, טריטון דווקא כן סיפר שאורסולה הייתה אחותו. עד עכשיו, הפרט הזה היה למעשה תיאוריה מקובלת בקרב מעריצי דיסני ולא זכה לאישור רשמי - אבל כעת, כך מסתמן, הקשר המשפחתי של אריאל ואורסולה יהיה עובדה מוגמרת. את אורסולה תגלם השחקנית הקומית המועמדת לאוסקר, מליסה מקארתי ("בנות גילמור", "מסיבת רווקות").

מליסה מקארתי, 2019 (צילום: Jon Kopaloff/FilmMagic, GettyImages)
תגלם את אורסולה בסרט החדש. מליסה מקארתי | צילום: Jon Kopaloff/FilmMagic, GettyImages

בגרסה המקורית של "בת הים הקטנה", מ-1989, דיבבה את דמותה של אורסולה השחקנית פאט קרול - ובעברית, דיבבה אותה רחל אטאס המיתולוגית. הסרט זכה לביקורות חיוביות במיוחד ולהצלחה כלכלית חסרת תקדים. הוא אף זכה בשני אוסקרים והיה לסרט האנימציה המצליח ביותר אי פעם, בזמנו. הסרט המדובר גם סימן את תחילתו של "הרנסאנס של דיסני" - תור הזהב של סרטי האנימציה של דיסני, הכולל בתוכו את "אלאדין", "מלך האריות", "היפה והחיה" ו"הגיבן מנוטרדאם". 

כעת, עוד לא ידוע מתי יעלה הסרט למסך, מאחר וצילומי הרימייק ל"בת הים הקטנה" היו אמורים להתחיל לפני כשנה, אבל נדחו פעם אחר פעם בשל מגפת הקורונה ואילוצי לו"ז של מקארתי. הצילומים החלו, כמדווח, בינואר השנה. מקארתי איננה השם הגדול היחיד בקאסט הסרט, ואת תפקיד טריטון, מלך הים, יגלם זוכה האוסקר חוויאר בארדם. לתפקיד סבסטיאן, יועצו, יכנס דוויד דיגס, הידוע בזכות תפקידו הכפול במחזמר "המילטון". והבשורות הטובות עבור חובבי מחזות זמר רק ממשיכות להגיע: בנוסף לשירים המקוריים מהמקור הקלאסי, יוצגו בסרט שירים חדשים אותם הלחין אלן מנקן, שהלחין את השירים מגרסת המקור, ואת מילותיהם כתב לין-מנואל מירנדה, יוצר "המילטון" בכבודו ובעצמו. מירנדה כבר הספיק לעבור את טבילת האש שלו במחזות זמר של דיסני בתור הכותב והמלחין של "מואנה" ושחקן ראשי בסרט "מרי פופינס חוזרת".