כל כוכב הוליוודי חייב לעבור את השלב הזה, וימי חוסר המעש של הקורונה הם הזדמנות טובה להוציא את זה לפועל. זוכה האוסקר מתיו מקונוהיי מוציא בימים אלה את "Greenlight", ספר אוטיביוגרפי חדש, בו הוא סוקר תחנות שונות מחייו. אחת התחנות בספרו של השחקן היא יום מותו של אביו, ג'יימס דונלד מקונוהיי - שהלך לעולמו, כך מתברר, בדרך לא שגרתית. 

בהצצה מתוך הספר, שהופיעה במסגרת ראיון שער עם מקונוהיי במגזין People, השחקן מספר על היום ההוא. "קיבלתי שיחה מאמא שלי, 'אבא שלך מת'", הוא כותב, "הברכיים שלי רעדו. לא יכולתי להאמין לזה. הוא היה אבא שלי. אף אחד או שום דבר לא יכול היה להרוג אותו, חוץ מאמא. הוא תמיד היה אומר לי ולאחים שלי 'בנים, כשאני הולך, אני הולך לעשות אהבה עם אמא שלך', וזה מה שקרה. היה לו התקף לב בזמן שהוא הגיע לפורקן".

ג'יימס, אביו של מקונוהיי, הלך לעולמו בשנת 1992. הוא ואמו של השחקן, קיי, ניהלו מערכת יחסים מורכבת, עם חזרות ופרידות רבות, ונישאו אחד לשנייה שלוש פעמים שונות. זמן קצר לאחר חתונתם השלישית, השניים הביאו אותו לעולם. "הם היו, לפעמים, אלימים", סיפר במהלך השיחה עם המגזין, "כמו שאני מספר בספר, זו הצורה בה הם תקשרו. הם היו גרושים פעמיים, נשואים שלוש פעמים, זה היה כמו האוקיינוס בזמן סערה". 

View this post on Instagram

Are you lit? #GreenlightsBook available now for preorder. info at Greenlights.com - link in bio -  On sale 10.20.20

A post shared by Matthew McConaughey (@officiallymcconaughey) on

עכשיו, כשקיי רווקה ובת 88, מקונוהיי ממשיך לנסות למצוא לה בן זוג חדש. בראיון מתחילת השנה השחקן ושתפו לסרט "הג'נטלמנים", יו גרנט, סיפרו כי הם פועלים במטרה לשדך בין הוריהם (אביו של גרנט, ג'יימס, הוא אלמן בן 91). מקונוהיי עדכן בזמנו כי "בשבוע הבא הם אמורים להיפגש, מה שאומר שככל הנראה לא נשמע מהם למשך כל הלילה" - אך לא טרח לעדכן מאז.

בהצצה אחרת מהספר, שפורסמה בטיימס הבריטי, מקנוהיי חזר לנקודה קשה נוספת מעברו: המעצר שלו משנת 1999, בעודו מסומם, עירום ומתופף על תופי בונגו. "זה היה הזמן ולהאזין למקצב האפריקאי היפה של הנרי דיקונגה דרך הרמקולים הביתיים שלי", הוא כותב, "זה היה הזמן לעמוד מעל התופים שלי ולעקוב אחר הקצב של הבלוז". "מה שאני לא ידעתי הוא הוא שבזמן שאני תופפתי באושר, שני שוטרים מאוסטין חשבו שזה היה הזמן להתפרץ לתוך הביתה שלי ללא הודעה מראש, להיאבק בי על הרצפה עם אלות, לאזוק אותי ולהצמיד אותי לרצפה". 

מקונוהיי מוסיף ומספר: "ואז הוא הרים את הבאנג. 'תראו מה יש לנו כאן. מר מקונוהיי, אתה עצור על הפרעה לשלום הציבור, אחזקת מריחואנה והתנגדות למעצר', הוא הצהיר בגאווה בזמן שהוא רוכן מעליי, עם הברך צמודה לגב". השחקן, בתגובה, קילל ותקף את השוטר, אך המאבק לא סייע - והוא הובל בעירום מחוץ לבית. "החלטתי שזה יהיה רעיון חכם לברוח", הוא מספר, "ולעשות סלטה לאחור מעל השוטר שהוביל אותי". לבסוף, הסאגה הסתיימה, ומקונוהיי נדרש לשלם קנס שולי של 50 דולר בלבד.