הבעיות סביב "איש העטלף", הסרט הבאטמן החדש בכיכובו של רוברט פטינסון, פשוט מסרבות להפסיק לצוץ: לאחר שההפקה הושבתה פעמיים בגלל התפרצות קורונה על הסט, כעת מסתמן מכשול נוסף - פטינסון עצמו, שלפי הדיווחים קרוב לנקודת שבירה.

לפי מקור על הסט ששוחח עם צהובון הסאן הבריטי, במאי "איש העטלף" מאט ריבס ("קלוברפילד") הוא "קונטרול פריק" ענק, שדוחק בפטינסון ובחברי הצוות לעבוד מעבר לקצה גבול היכולת שלהם. למשל, כך, למשל, ריבס דורש לפחות 50 טייקים לכל סצינה - מספר מוגזם לכל הדעות שמשאיר את השחקנים ואנשי הצוות תשושים ומותשים. "הצילומים הם תהליך מייגע", אומר המקור, "במיוחד עבור רוברט, כי מאט הוא כזה פרפקציוניסט. הוא דורש לצלם סצנות שוב ושוב ונתקע על הפרט הכי קטן. לפעמים נראה כאילו הוא לא יודע מתי להפסיק". 

מאט ריבס, 2017 (צילום: Chance Yeh/FilmMagic via GettyImages)
"הוא מביים סצנות כשהוא סגור בתוך מעיל פוך". מאט ריבס | צילום: Chance Yeh/FilmMagic via GettyImages

ריבס הוא אמנם לא במאי מתחיל, והיה אחראי בעבר גם על החידושים לסרטי "כוכב הקופים", אבל זה שובר הקופות ההוליוודי הגדול ביותר שלו, ועל כן הוא כנראה לחוץ במיוחד. "הוא ביים שוברי קופות בעבר, אבל זו רמה אחרת לגמרי", טוען המקור, "באטמן הוא ככל הנראה גיבור העל הפופולרי ביותר בכל הזמנים, וכשהסרט ייצא הוא יהיה סרט הסולו הראשון של הדמות מזה עשור. אולפני האחים וורנר לא יכולים להרשות לעצמם לאכזב את המעריצים, ושפכו יותר מ-120 מיליון דולר על הסרט. אף אחד לא מכחיש שזו הפקה בפרופיל גבוה, ושמאט מרגיש לחץ לעמוד בציפיות". אלא שלפטינסון זה כנראה כבר יותר מדי: "רוברט התקשה בעבר בסרטי מותג כאלה, הוא שנא את 'דמדומים' לקראת הסוף, והדבר האחרון שמישהו רוצה זה שהוא יהיה תשוש". 

כאמור, הסרט סבל ממספר דחיות בעקבות וירוס הקורונה ואף שינה את תאריך היציאה שלו ל-4 במרץ 2022. בתחילת המגפה הצילומים הושבתו לאחר שפטינסון נדבק בקורונה והתחדשו רק בספטמבר, אך בחודש שעבר הופסקו שוב לאחר שאחד הפעלולנים בסרט נכנס לבידוד עקב בדיקה חיובית. "כל העיכובים האלה הפכו את מאט לפרנואיד במיוחד", מסביר המקור, "זה הגיע לנקודה שהוא מביים סצנות כשהוא סגור בתוך מעיל פוך ומרכיב משקפי סקי. ספק אם זה בטוח מפני הקורונה, אבל זה גורם לו להרגיש נוח יותר אז כולם זורמים עם זה".