שחקנים שזוכים בפרס האוסקר בדרך כלל משתמשים בו כדי למנף את הקריירה שלהם בהוליווד, ולבחור פרויקטים שיעזרו להם לעלות לשלב הבא ולשמר את היוקרה והפאסון. אבל כשמדובר על שחקן בן 56 בשם בראד פיט, שזה עתה זכה לראשונה בחייו באוסקר על משחק על "היו זמנים בהוליווד" - אין ממש לאן למנף את הקריירה, כי זה פחות או יותר השיא שלה.

עושה רושם שגם פיט בעצמו מבין את זה: לאחר זכייתו בפסלון הובל פיט לחדר העיתונאים מאחורי הקלעים כדי לענות על שאלות התקשורת. בתשובה לאחת השאלות אמר פיט - "בזה הרגע, אני חושב שהגיע הזמן להיעלם קצת לזמן מה ולחזור להפיק דברים. הייתה לי קריירה נפלאה ושוב, זו קהילה שאני אוהב, חברים שאספתי לאורך 30 שנה, והם הכל עבורי, באמת. אני מרגיש אחריות כלפיהם, יתר מהכל, יותר מלעשות עכשיו סיבוב ניצחון".

כמו כן, שנשאל פיט האם הוא עושה חיים בעקבות כל הזכיות האחרונות (פיט זכה גם בגלובוס הזהב, פרס הבאפט"א ובפרס גילדת השחקנים עבור תפקידו בסרט של קוונטין טרנטינו), הוא ענה, "אני מקווה שלא. אני מקווה שיש לי שיט אחר להתעסק איתו בחיים". ואכן, חברת ההפקות של פיט, Plan B, עמלה בימים אלה על שלל סרטים להמשך שנת 2020, ביניהם דרמה בשם "בלונד" בכיכובם של אדריאן ברודי ("הפסנתרן") ואנה דה ארמס ("רצח כתוב היטב"). את פסלון האוסקר הראשון-ראשון שלו, כזכור, קיבל פיט עבור מעורבתו בהפקת הסרט "12 שנים של עבדות", שזכה בפרס הסרט הטוב ביותר ב-2013.

ואפרופו טקסים אחרים, אי אפשר שלא להתייחס לבדיחות ששולבו בנאומי הניצחון של פיט. בגלובוס הזהב אמר ללאונרדו דיקפריו שבמקומו, היה חולק את הרפסודה עם רוז ב"טיטניק"; בטקס גילדת השחקנים טען שיש לו תמונת פרופיל חדשה לטינדר; בבאפט"א התבדח על כך שלאור הברקזיט, בריטניה הפכה להיות רווקה כמוהו ובאוסקר ניגח את הסנטורים הרפובליקנים. כשנשאל פיט מדוע הנאומים שלו הפכו להיות כל כך מצחיקים ענה, "באופן היסטורי תמיד הייתי לא מגובש לגבי נאומים, הם מלחיצים אותי. אני ידע שזה נשמע מוזר בהתחשב במקצוע שבחרתי אבל זה לא בהכרח הקטע שלי. אז הפעם אמרתי לעצמי שאם אני הולך לעשות את זה, כדאי שאשקיע בזה ואנסה להרגיש בנוח, אז זו התוצאה של זה. אני בהחלט כותב אותם בעצמי, יש לי כמה חברים מאוד מאוד מצחיקים שעזרו לי עם כמה בדיחות, אבל זה חייב לבוא מהלב".

כשהעיתונאים בכל זאת לחצו, התרצה פיט להסכים לחשוף: "יש לי הרבה חברים מצחיקים, אם זה מה שאתם שואלים. ג'ים ג'פריס (קומיקאי), בוב אוסצ'ק (קומיקאי) ודייויד פינצ'ר (הבמאי) – אנחנו מחליפים בינינו עקיצות כל שבוע, ויש עוד כמה".