חברת חדשות 12 והעיתונאית דנה ויס, הפרשנית המדינית של חברת החדשות ומגישת "חדשות סוף השבוע", הודיעו כי בכוונתן להגיש תביעת דיבה נגד יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. התביעה של ויס וחדשות 12 מגיעה בעקבות ציוץ שנתניהו הבן העלה לחשבון הטוויטר שלו, בו לעג לויס.

בציוץ שעלה בערב יום ראשון האחרון, כתב נתניהו: "מישהו יודע איך דנה וייס קיבלה תפקיד כה בכיר בערוץ 2? רהוטה? לא. חכמה? לא. מעניין...". כחצי שעה לאחר מכן, בעקבות תגובות זועמות להן זכה על הציוץ שהעלה, נתניהו שיגר ציוץ נוסף בו כתב: "וואו! לפי התגובות של השמאלנים 'נמוך מאוד' זה נראה כאילו כל הטוויטר יודע!".

למחרת בבוקר, עורך המהדורה המרכזית של חדשות 12, יניב הלפגוט, הגיב לציוצו של נתניהו: "הילד המגדף הושאר בבית, את אחיו המקסים דווקא לקחו לבית המשפט. אז הקצף יצא מהפה. כל כך עלוב, אבל התרגלנו לשקרים שלך - כבר לא מרגש אבל עדיין צריך לענות לשקר שלך על דנה ויס". בעימות שהתפתח בתגובות לאותו ציוץ, נתניהו כתב כי הוא "נגע בנקודה רגישה", והלפגוט ציין כי הוא "ממליץ על תביעת דיבה קטנה. שלמילים שאתה משפריץ מהמקלדת יהיה תג מחיר". בהמשך, נתניהו כינה את ערוץ קשת 12 כ"אל ג'זירה 12", וטען כי פרסומיה של ויס נשענים על הדלפות פליליות שסופקו לה מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט - שקיבל, לטענתו, סיקור חיובי בשידורי הערוץ.

ויס זכתה לתמיכה רחבה בטוויטר לאחר דבריו של נתניהו, כולל מכיוונו של גיא לרר, מגיש "הצינור" בערוץ רשת 13. "דנה ויס חייבת לתבוע את יאיר נתניהו", כתב לרר, "אם לא בשביל הכיף של לראות אותו שם מאיה בתרומה למקלט לנשים מוכות, אז למניעת מקרי הנשים שירמסו ברמיזות דיבתיות דוחות ומקטינות בעתיד. זה חשוב לא פחות מכל חשיפה עיתונאית". 

בהודעה מטעם דוברות חדשות 12 על התביעה שהוגשה כנגד נתניהו, נכתב כי "מדובר בהתבטאויות שקריות וחמורות המהוות לשון הרע ומקימות סעדים עפ"י חוק איסור לשון הרע". בנוסף, הערותיו של נתניהו אודות ויס כונו "דיבתיות, מיזוגניות, אשר אף עולות עד כדי הטרדה מינית". כתב התביעה כנגד נתניהו יוגש בימים הקרובים ע"י המחלקה המשפטית של חברת החדשות, בראשות הד"ר עו"ד ישגב נקדימון ועו"ד דקלה בירן.

זו לא הפעם הראשונה שבה ויס ונתניהו נקלעים לעימות. במרץ 2019 תועדה ויס כשהיא מכנה את נתניהו במילים "האפס הזה, הילד קקות הזה", בזמן המתנה להגעת פמליית ראש הממשלה לקראת טיסה מדינית לוושינגטון. כשנחתו בוושינגטון, ויס מיהרה להתנצל וצייצה בטוויטר: "רק עכשיו נחתנו ושמתי לב שבסרטון שהעלתי אמש נאמרו דברים שלא היו צריכים להיאמר. אף אחד לא הצטער על סרטון שהוא עוד לא העלה. זה לא הסגנון שלי ואני מתנצלת על כך". בסרטון שהופץ נטען כי ויס אמרה גם את המילים "אוטיסט", אך ויס הבהירה כי המילה לא הוצאה מפיה וטענה: "המילה אוטיסט לא נאמרה. נקודה".

על ההודעה על התביעה המתוכננת נגדו, הגיב נתניהו בטוויטר: "רוצים לשמוע בדיחה? ערוץ 12 הגישו *נגדי* תביעה על לשון הרע בשם דנה ויס. אותו ערוץ ששפך את דמי עם הקלטת סתר פלילית. צפו פגיעה". נתניהו גם צירף גיף מתוך הסרט "אישה יפה" ואף כתב, בתגובה לפרסום על התביעה באתר "כיפה": "אתם מבינים מה הבעיה עם האליטה של המגזר? ערוץ 12, 30 שנה שופך את דמה של משפחת נתניהו, ואז עושה הרצחת וגם ירשת. מה הכותרת בכיפה? 'מחשיבים מלחמה'".