הבחירה לעבוד כפעלולן היא בחירת קריירה לא שגרתית בלשון המעטה. צירוף המילים "אתגר מקצועי" מקבל משמעות חדשה לגמרי עבורם: הם לא נאלצים להתמודד עם תוכנות מחשב מורכבות או עם בוסים מרגיזים, אלא עם שגרת אימונים מפרכת, מצבי קיצון פיזיים או פעלולים מסובכים. ברוב המקרים, פעלולי האקסטרים עוברים בשלום, אבל במקרה של דיינה גרנט, העבודה שלה הכניסה אותה למצב של סכנת חיים.

לגרנט יש קריירה ענפה בתחום. ב-20 שנותיה כפעלולנית, היא הספיקה לעבוד ב"מקס הזועם: כביש הזעם", "המתים המהלכים" ואפילו ב"וונדר וומן" בכיכובה של גל גדות. למרבה הצער, שמה עולה לכותרות בימים אלה בנסיבות עצובות למדי: גרנט נחבלה בראשה במהלך צילומי הסדרה המצופה (והיקרה) של אמזון, "שר הטבעות". מאז שנפצעה, קיבלה גרנט אישור לחזור לעבודה ואכן השתתפה בארבע הפקות נוספות - אבל לאחרונה, חלה החמרה במצבה הרפואי והיא פונתה לבית החולים. לאחר בדיקת MRI, התברר כי היא סובלת ממפרצת מוחית ומפגיעות בעמוד השדרה העליון. כעת, אחרי שרבים נחלצו לעזרה על מנת לגייס כספי תרומה עבורה, נחשף כי גרנט עומדת לעבור ניתוח מוח שעשוי להציל את חייה.

דיינה גרנט (צילום: daynastunts, instagram)
כפילת גוף בעלת קריירה מרשימה וענפה. דיינה גרנט | צילום: daynastunts, instagram

הדיווח בדבר מצבה התפרסם לראשונה באתר המעריצים של "שר הטבעות", TheOneRing.net, שם צורף קישור לאתר גיוס תרומות למען ניתוח המוח של גרנט, שעולה כ-60,000 דולר. השאיפה הייתה להשיג מימון לניתוח שיתבצע באופן פרטי, מאחר ובמערכת הציבורית גרנט עשויה לחכות ברשימת המתנה למשך 4 חודשים ויותר. כפי שנכתב בחשבון הטוויטר של פורום המעריצים, "הפעלולנית דיינה גרנט ספגה מכה קשה בסט הצילומים וכעת היא מובהלת לניתוח חירום בעקבות מפרצת מוחית ופגיעות בעמוד השדרה. אנו נרתמים למען התמיכה במשפחתה. אם אתם מכירים ואוהבים את דיינה או שנהניתם מעבודתה, אנא עזרו לנו להשיג לה את הטיפול הטוב ביותר ובהקדם". גרנט איננה רק פעלולנית וותיקה ומוערכת אלא גם אם לשלושה ילדים, הצעיר ביניהם בן 7 בלבד. נוסף על כך, גרנט מנהלת בית ספר לפעלולים שממוקם בניו זילנד ועובדת עם בני נוער.

בסרטון שהעלתה גרנט לחשבון הטוויטר שלה, היא הודתה לכל המעריצים שהתגייסו על מנת לעזור לה לצאת מסכנה ולעבור את הפציעה החמורה בשלום. כשהיא דומעת ונרגשת, אמרה גרנט: "שלום לכולם, רק רציתי להגיד את זה. אין לי מילים, תודה על האהבה והתמיכה של כולם מכל רחבי העולם. אני לא יכולה לכתוב את זה בהודעה, רק רציתי לענות לכולכם אבל אני לא יכולה. תודה רבה לכם".