אין תמונה
דלקת ריאות או רעל מסוכן? בריטני מרפי
בריטני מרפי מעולם לא הספיקה להפוך לכוכבת הוליוודית גדולה באמת במהלך הקריירה הקצרה שלה, ובכל זאת הידיעה על מותה הטראגי הכתה גלים בתעשיית הקולנוע לפני ארבע שנים. מרפי (32) נמצאה מוטלת ללא הכרה בביתו של בעלה, סיימון מונג'אק בקליפורניה. כוחות ההצלה שהגיעו למקום בעקבות שיחת טלפון שהגיעה מהבית, קבעו שמדובר בדום לב והבהילו אותה לבית החולים סמוך. מותה נקבע זמן קצר לאחר מכן.

דו"ח חקירת המוות שפורסם כעבור מספר שבועות תלה את סיבת המוות בסיבוך של דלקת ריאות כתוצאה מערבוב קטלני של תרופות ומחסור חמור בברזל. חמישה חודשים לאחר מכן נמצא גם מונג'אק עצמו ללא רוח חיים בביתו. גם הפעם הצביעו הממצאים על דלקת ריאות בשילוב של מחסור בברזל. החוקר שמונה לפרשה הדגיש כי בשני המקרים היה מדובר בצירוף מקרים קטלני ולא בניסיון התאבדות.

אביה של מרפי, אנג'לו ברטולוטי, לא קיבל את הממצאים והחליט לתבוע את המשטרה ומשרד חקירות המוות בלוס אנג'לס. בכתב התביעה האשים ברטולוטי את שני הגופים ב"כישלון לבצע בדיקות רעלים לקורבנות" וטען שההסבר של דלקת הריאות שגוי מיסודו. "זה היה מאד מטריד לגלות שאף אחד מהם לא נבדק לממצאי רעלים, חומרים מסוכנים או מתכות כבדות", מסבירה ג'וליה דייויס, שעבדה על הביוגרפיה של השחקנית, "שני מקרי המוות האלה פשוט קיבלו חותמת של נסיבות טבעיות, אבל אנחנו לא מסכימים לקביעה הזו. האמת תצא לאור, אנחנו בטוחים בזה".

התביעה של ברטולוטי אמנם לא התקבלה, אך האב הצליח בכל זאת להשיג ממצאי שיער, דם ורקמות שנשלחו למעבדה פרטית בקולורדו. התוצאות שהתקבלו מצביעות על הימצאותם של 10 חומרים אסורים על פי ארגון הרפואה העולמי שנמצאו ברמה גבוהה אצל השניים. "החשדות שלי התבררו כנכונים", כתב האב במכתב להאפינגטון פוסט, "בחלק מהמקרים החומרים האסורים שנמצאו היו במינון של פי 9 מהכמות הנורמלית. מדובר כאן בחומרים שנמצאים בדרך כלל ברעל עכברים וקוטלי חרקים, ומאחר ובריטני וסיימון לא צרכו מעולם מרצונם החופשי חומרים כאלה, המסקנה היא שהם הוצגו להם על ידי גורם שלישי".

בריטני מרפי ובעלה
קורבנות של טיוח? מרפי ומונג'אק | צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL
המניע העיקרי של ברטולוטי הוא ניקוי שמם של בתו ובעלה, אחרי ששמועות שהשניים היו צרכני סמים נפוצו בעקבות מותם. "הבת שלי לא הייתה אנורקסית ולא מכורה לסמים. לא אנוח עד ששמה לא ינוקה". בינתיים נראה שהמידע החדש הזה לא מצליח לעורר התרגשות גם בקרב הגופים הרשמיים בעיר. בהודעה רשמית מטעם משרד חוקרי המוות נכתב: "למשרד אין כל כוונה לפתוח מחדש את תיק המוות של השניים. אנחנו עומדים מאחורי הממצאים שלנו. עד לשלב זה לא הוצגה בפנינו כל ראייה שעשויה להצביע על צד שלישי שהיה מעורב במקרה ועד שדבר כזה יקרה לא נוכל להתייחס אליה".

>> בואו לפייסבוק שלנו