היום הוא היום העשירי להיעדרותה של שרה נובוברודר בת ה-91, אמו של השחקן צחי נוי. מיקומה הידוע האחרון של נובוברודר, ניצולת שואה, הוא שכונת קריית אלעזר שבחיפה בה היא מתגוררת. בהוראת המשטרה, החיפושים אחר נובוברודר מתמקדים בימים אלה באזורים נטושים, יערות והרים שבסביבת העיר. 

"דיברתי עם רבנית הבוקר", מספר נוי בשיחה עם mako, "היא אומרת לי שאמא שלי בחיים ושהיא לא מרגישה טוב. היא נמצאת באיזור של הבית. אנחנו מחפשים בשיחים, זה משהו נורא". לפי נוי, משפחתה של נובוברודר מסתייעת גם בכוח גדול של משטרה, כלבנים ומתנדבים בחיפושים אחריה: "דיברתי עם מפקד המחוז הבוקר, עדיין יש פה מלא כלבנים של המשטרה ובהתנדבות. המשטרה מחפשת אותה בכל מקום אפשרי, הם יצאו לכרמל לכל מיני מקומות שהיא עלולה, או עשויה, להיות בהם". 

"אני בעצמי כבר לא פרגית, אין לי כבר כוחות נפשיים וגם לא פיזיים", הוא אומר, "אני כל הזמן מדבר אל אמא שלי, אומר לה 'מה עשית לי ולאח שלי? למה עשית את זה?'. אני מבין שהיא נשברה מהחיים שלה, היא אישה לא קלה. היא ברחה מפולין עם המשפחה שלה וכל המלחמה הם היו ברוסיה. הם ברחו מחלם ברכבת משא כי הנאצים שלחו למחרת את כולם לאושוויץ. סבא שלי ז"ל היה סנדלר שטיפל במגפיים שלהם ומישהו אמר לו שאם הם לא יברחו באותו לילה יקחו אותם לשם". 

לפי נוי, השיחה אותה ניהל הבוקר עם רבנית דווקא גרמה לו לחזור ולחפש בסביבת ביתה של אמו. "היא אמרה לי שהיא נמצאת בסביבה, בשיחים או בגן, יכול להיות שכשהיא רואה משטרה היא בורחת", סיפר, "בכוחותיה האחרונים היא הפכה לסהרורית, משהו רפואי נפל עליה תוך כדי תנועה. אני מתחנן לאלוהים שרק נמצא אותה, עשרה ימים לא למצוא את אמא זה סיוט, אני לא מאחל את זה לאף אחד".

חלק גדול מהעזרה לה הם זוכים, מספר נוי, מגיעה ממתנדבים - אך תמיד יש צורך בעוד: "יש מבצע ממוקד ואני מבקש דרככם שעוד אנשים יגיעו להתנדב. אתמול דיבר איתי אחד מראשי הערים בדרום, אמר שהוא מצטרף היום עם האנשים מהעיר שלו. כל מתנדב שיגיע לפה, לא משנה מאיפה ובאיזו דרך - אני מחבק אותו ומודה לו מכל הלב". "אני יודע שגם זה שאני אדם מוכר ושחקן ויש לי את האהבה של הקהל והעזרה של התקשורת זה משהו שלא הולך ברגל, אני מודה לכל מי שעוזר לי".

תיאור הנעדרת: גובה 1.58, שיער שיבה. כל היודע דבר על מקום הימצאה מתבקש להתקשר למוקד 100, תחנת משטרת חיפה או ליחידת כלבנים לישראל - חיפוש והצלה: 054-4876709.