קריסטן בל ודקס שפרד הם לא רק צמד שחקנים אהובים (היא בזכות "ורוניקה מארס", "המקום הטוב" ו"לשבור את הקרח", הוא בזכות "הורים במשרה מלאה") וקולגות לשעבר ("לפגוע ולברוח"), אלא גם אחד הזוגות המפורסמים שלא מתביישים לדבר בפתיחות עם המעריצים והעוקבים. כך בדיוק קרה לפני כשבועיים, כאשר שפרד הודה בפני מאזיני הפודקאסט שלו כי לאחר 16 שנות פיכחות, הוא חזר להתמכרותו לסמים. ובזמן שכבר היה ידוע כי בל נשארה לצדו של שפרד ותמכה בו, כעת היא מסבירה מה עמד מאחורי ההחלטה שלה.

בראיון לתכניתה של אלן דג'נרס, בל - שנשואה לשפרד מזה שבע שנים וחולקת איתו שתי בנות - סיפרה למגישה על תחושותיה בימים המורכבים שעוברים על המשפחה. "המצב שלו מעולה", מיהרה להבהיר, "כל אחד נלחם בשדים הפנימיים שלו, לפעמים זה חרדה ודיכאון, לפעמים זה שימוש בסמים". "הדבר שאני הכי אוהבת בדקס", הבהירה, "זה שהוא היה מסוגל להגיד לי ולנו 'אנחנו צריכים תכנית אחרת'".

בל ושפרד כבר רקחו בעבר תכנית שכזו, במסגרתה יוכלו למנוע נסיגה, אך מאז שהשחקן עבר תאונת דרכים היא כבר לא הוכיחה את עצמה. "יש לנו תכנית: אם הוא צריך לקחת תרופה כלשהי, אני צריכה לפקח על זה", הסבירה בל, "אבל הוא אמר 'אנחנו צריכים תכנית חזקה יותר'". במהלך השיחה, בל אף נזכרה כיצד שפרד הסביר לה שהוא "צריך לבצע עבודה רגשית" כדי להבין למה חזר להתמכרות, וכי בן זוגה גם "מכור להתפתחות אישית". "הוא אמר 'אני לא רוצה לסכן את המשפחה הזאת וזה מה שעשיתי, אז בואו נקבע דברים חדשים כדי לוודא שזה לא יקרה'".

בנוסף לבניית תכנית התמודדות חדשה, בל סיפרה כי היא ושפרד "חוזרים לטיפול" וכי היא תמשיך לתמוך בו. "אני אמשיך לעמוד לצדו כי הוא מאוד, מאוד, שווה את זה", הסבירה. אותה תמיכה, אגב, באה לידי ביטוי כבר בעת הקלטת הפודקאסט בו שפרד חשף את הנסיגה שחווה, במהלכה השחקנית נכנסה לאולפן בעצמה ושמעה את בן זוגה מתנצל בפניה על כך שהסתיר ממנה את הרגליו. 

לפי שפרד, החזרה להתמכרות נבעה מתאונת אופנוע שעבר לאחרונה, כזו שאילצה אותו לצרוך כמות נכבדת של משככי כאבים. "אחרי שאני רוכב, אני מרגיש שמותר לי לקחת שני ויקודין בסוף היום, כי אני סובל מכאבים. זה לא מרגיש כל כך מטורף", הסביר השחקן - רק שמשם מצבו הדרדר. "בחודשיים האחרונים אולי... אני לא יודע, אני עליהם כל היום. מותר לי לקחת מהם במינון מסוים כי יש לי מרשם. ואז אני מגדיל את המינון", הודה שפרד, "עכשיו אני משקר לאחרים ואני יודע שאני חייב להפסיק, אבל הסבלנות שלי נגמרת כל כך מהר, שעכשיו אני לוקח שמונה כדורים ביום". "הפחד שלי הוא שאם אעשה את זה, זה ייקח שלוש שנים להחזיר את זה לכלוב ואני אולי אמות".