סדרת סרטי "50 גוונים של אפור" הפכה את דקוטה ג'ונסון משחקנית מתחילה לכוכבת, או לכל הפחות לפנים מוכרים למדי מסביב לעולם (אם כי ראוי לציין שהתחלת הקריירה שלה, כבתם של השחקנים מלאני גריפית' ודון ג'ונסון, היתה כנראה קלה יותר מזו של רוב השחקניות בדורה). ג'ונסון המשיכה מאז לשורת סרטים קטנים יותר ביחס להפקה הגדולה של "50 גוונים", וסרטה החדש - דרמה רומנטית בשם "The Hogh Note", בה היא מגלמת עוזרת אישית לזמרת מפורסמת - היה אמור להגיע לבתי הקולנוע בשבועות אלה. התפרצות נגיף הקורונה כפתה על תעשיית הקולנוע לעצור את פעילותה, והסרט (שלא נבחר לו עדיין שם עברי) עלה במקום זאת לצפייה ישירה בארצות הברית.

ג'ונסון, שערכה את רוב ראיונות הקידום לסרט עוד לפני הוראות הסגר והבידוד, זכתה לראיון שער במגזין "מארי קלייר", שם דיברה על העבודה על הסרט, וחשפה גם נדבך פרטי מחייה. "נאבקתי בדיכאון מגיל צעיר - מאז שהייתי בת 14 או 15. בערך בגיל הזה הבנתי 'אה, זה משהו שאני יכולה ליפול לתוכו' והתחלתי להיעזר באנשי מקצוע", סיפרה. אך השחקנית הציעה גם טוויסט חיובי למדי להפרעה, ואמרה: "למדתי שהדיכאון הוא דבר יפה, כי אני יכולה להרגיש את העולם". כשנשאלה איך היא מתמודדת עם הדיכאון ביומיום ובמערכות היחסים שלה עם אחרים, כולל בן הזוג כריס מרטין (סולן קולדפליי והאקס של גווינת' פאלטרו, כן?), היא ענתה: "אני מניחה שיש לי הרבה מורכבויות, אבל הן לא נשפכות ממני. אני לא הופכת אותן לבעיה של אף אחד אחר".

ואם כבר מערכות יחסים, ג'ונסון התייחסה בראיון לפרויקט נוסף שהיא השלימה לאחרונה - הבכורה שלה כבמאית לקליפ לשיר "Cry Cry Cry" - של קולדפליי, אלא מה. ואם חשבתם שהחלק בו היא קוראת לדיכאון שלה "דבר יפה" איננו אמין, חכו שתשמעו איך היא טוענת שהיא קיבלה את הג'וב הזה. לטענתה, העובדה שהיא במערכת יחסים יציבה עם סולן הלהקה מאז 2017 לא קשורה בכלל לבחירה שלה. "כתבתי את הסיפור לקליפ והצגתי אותו בפני הלהקה כמו כל במאי אחר, והם בחרו את שלי - ממש לא בגלל שיש להם קשר אישי אלי", אמרה בראיון.