מוקדם יותר השבוע, האוטוביוגרפיה של ג'סיקה סימפסון, "Open Book", יצאה לאור בגרסה מחודשת - ואיתה גם גילוייםנוספים על הכוכבת שלא נחשפו בגרסה המקורית. בין השאר, התייחסה סימפסון בספר גם לאחד המחדלים הגדולים ביחס למפורסמים ולנשים מפורסמות בפרט, שהצליח להגיע גם אליה - ביוש גוף. כזכור, בשנת 2009 עולם התרבות סער עקב תמונה של סימפסון מהופעה, לבושה ב"מאם ג'ינס" (ג'ינס בגזרה גבוהה), גופיה שחורה וחגורה מנומרת. לדבריה, ההערות המרושעות והבחינה הבלתי פוסקת של גופה הותירו בה צלקות של ממש.

כפי שכתבה ביומן באותם זמנים, "היום, הלב שלי נשבר כי אנשים אומרים שאני שמנה. למה האכזריות של העולם מצליחה להשפיע עלי?" בהמשך, סימפסון הודתה כי העולם לא היה היחיד לשפוט אותה - וגם היא נהגה להתאכזר לעצמה בכל הנוגע למשקל שלה. "בשבוע שעבר קראתי את היומנים שלי מ-1999, והלקיתי את עצמי על כמה שמנה (הייתי), אפילו לפני שנתתי לעולם הזה הזדמנות".

ג'סיקה סימפסון, 2009 (צילום: Logan Fazio, Getty images)
"הלב שלי נשבר כי אנשים אומרים שאני שמנה". ג'סיקה סימפסון | צילום: Logan Fazio, Getty images

כידוע, מאז 2009 הרבה השתנה בכל הנוגע ליחס התקשורת והתעשייה לגוף האדם ולגוף האישה בפרט. ידיעות שנפרסו בזמנו על שערי העיתונים בדבר משקלן ונראותן החיצונית של כוכבות - כיום לא היו מתפרסמות, ותנועות רבות ברחבי העולם קמו במטרה ברורה: לאף אחד אין זכות להביע דעתו על גוף האישה מלבד האישה עצמה. שיא הקריירה של סימפסון הגיע כאמור עוד לפני המהפכה המדוברת, אבל כעת, לאחר חשיפת קטעי היומן, היא הודתה כי היא אכן מרגישה את השינוי.

בריאיון למגזין People סיפרה סימפסון בדיעבד על התקופה הקשה ההיא, ועל ההבדל בין אז להיום בכל הנוגע לביוש גוף. "יש עכשיו תנועה נפלאה של 'בודי פוזיטיב' והתגובות לחלק הזה בסיפור שלי היו תומכות בצורה מדהימה. אני לא חושבת שאנשים תמיד הבינו שיש בן אדם, לב פועם ועיניים עובדות עם רגשות אמיתיים מאחורי הכותרות האלה, ושמילים יכולות לפגוע ולהישאר איתך לכל החיים". 

סימפסון המשיכה והסבירה כי "ביליתי כל כך הרבה שנים בלהלקות את עצמי על סטנדרטים לא ריאליסטיים לאיך גוף אמור להיראות. זה גרם לי להרגיש כמו כישלון כל הזמן. אני עדיין עובדת על עצמי בכל מה שנוגע לביקורת עצמית אבל עכשיו יש לי את הכלים להשתיק את הקולות האלה בראש שלי כשהם מדברים". לדבריה, "אני מאמינה בליבי שגוף בריא וחיבור בריא בין גוף לנפש הם מה שחשוב באמת והם עוזרים לי להאמין שפגמים הם יפים".