דמי מור קוטפת מחמאות רבות על "החומר" (The Substance), הסרט החדש בכיכובה, שהוקרן לראשונה אתמול (שני) בפסטיבל קאן. סרטה של קוראלי פארז'ה ("נקמה") עוקב אחרי כוכבת בדעיכה, שמחליטה להשתמש בסם משכפל תאים, שיוצר באופן זמני גרסה צעירה ומוצלחת יותר שלה. הסרט, שכולל מספר סצנות בעירום מלא של מור, זכה לביקורות נלהבות ו-11 דקות של מחיאות כפיים (הכי הרבה בפסטיבל עד כה), כשגם השחקנית בת ה-61 זכתה למחמאות על הופעתה.

במסיבת עיתונאים לאחר ההקרנה תיארה מור את הצילומים כ"חוויה חשופה רגשית". "כבר כשנכנסתי לזה היה מאוד ברור מה רמת ההיחשפות הנדרשת כדי לספר את הסיפור", הסבירה מור. "זו הייתה חוויה מאוד חשופה רגשית, שדרשה המון רגש והרבה שיח על מה אנחנו מנסים להשיג".

השחקנית הוותיקה החמיאה לשחקנית מרגרט קוואלי שמגלמת את הגרסה הצעירה שלה בסרט: "מצאתי מישהי שהייתה פרטנרית מצוינת שהרגשתי מאוד בנוח איתה. מן הסתם היינו מאוד קרובות זו לזו – עירומות - וגם חלקנו ברגעים האלה את אותן תחושות של כמה המצבים המסוימים האלה היו אבסורדיים. בסופו של דבר, זה הכל עניין של תקשורת ואמון הדדי".

מור נשאלה אם היא חושבת שבהוליווד "מבטלים אותה" בגלל גילה וענתה: "אני לא יודעת אם אני מרגישה 'מבוטלת'. הגישה שלי אומרת שללא קשר למה שקורה בחוץ, הבעיה היא איך אתה מתייחס לעניין. אני לא תופסת מעצמי כקורבן".

מי שעוד מככב בסרט הוא דניס קוויד, שתיאר את דמותו בסרט כ"אידיוט". קוויד נכנס לתפקיד במקומו של ריי ליוטה, שלוהק לתפקיד אך הלך לעולמו לפני שנתיים כשהוא בן 67 בלבד. "הקדשתי את התפקיד הזה לליוטה, שאמור היה לגלם אותו", אמר קוויד. "בדיוק השבוע לפני שנתיים הוא נפטר, אז אני רוצה לזכור אותו. הוא היה שחקן מדהים".