אף אחד לא מכין אותנו לאופן בו האבל מתגנב אלינו וצובע את היום שלנו בשחור: ברגע אחד אנחנו בסדר, עסוקים בעניינינו, וברגע שבא אחריו אנחנו טובעים בעצב גדול. אבל לדברי אנדרו גארפילד, זה לא חייב להיות ככה: הוא לא מאמין שאבל זה דבר שצריך להתגבר עליו, וחושב שיש לאמץ את האבל לחיקנו ולא לראות בו כדבר שלילי. גארפילד, המוכר בזכות תפקידו ב"ספיידרמן המופלא", התארח בתוכנית הלייט נייט של סטיבן קולבר ודיבר על אמו לין, שהלכה לעולמה ב-2019 לאחר מאבק בסרטן הלבלב.

"אני אוהב לדבר עליה, אז אם אני בוכה – זה רק דבר יפה", הקדים ואמר גארפילד. "זו כל האהבה שלא זכתה לבוא לידי ביטוי, האבל שיישאר איתנו עד שנמות. כי אף פעם אין לנו מספיק זמן אחד עם השני, לא משנה אם מישהו חי עד גיל 60, עד גיל 15 או עד גיל 99. אז אני מקווה שהאבל הזה יישאר איתי, כי זו כל האהבה שלא הספקתי לתת לה. ואמרתי לה כל יום; כולנו אמרנו לה כל יום, היא הייתה הכי טובה".

זמן קצר לאחר שאיבד את אמו, החל גארפילד לעבוד על הסט "טיק, טיק... בום!" בכיכובו, שעלה ממש לאחרונה לנטפליקס וזכה לביקורות טובות. בסרט המוזיקלי, בו מככבת גם ונסה האדג'נס, מגלם השחקן את ג'ונתן לארסון – יוצר המחזמר "רנט" האייקוני בברודוויי. לארסון מת במפתיע בגיל 35 בלבד ב-1996, בלילה שלפני בכורת המחזמר באוף-ברודוויי, כתוצאה מקרע בדופן אבי העורקים. כשהתארח גארפילד אצל סטיבן קולבר, הוא יצר כמה הקבלות בין אמו המנוחה לבין היוצר אותו גילם.

"גם ג'ונתן וגם אמא שלי היו אמנים, והם נלחמו למען האמנות. הם ידעו מה הכוח של האמנות, והם ידעו שהם יכולים להשאיר את העולם יפה יותר מאשר איך שהיה נראה כשקיבלו אותו". "הוא הלך מוקדם מדי", אמר גארפילד על לארסון. "והסרט הזה... הוא עוסק בשעון המתקתק הזה שיש לכולנו. כולנו יודעים איפשהו בתוכנו שהחיים הם קדושים, הם קצרים ועדיף שפשוט נהיה כמה שיותר אחד עם השני, נאחז אחד בשני".

גארפילד מספר כי במהלך העבודה על הסט הוא הרגיש חיבור עז לאמו המנוחה. "זכיתי לשיר את השיר הלא גמור של ג'ונתן לארסון ובו זמנית לשיר עבור אמי והשיר הלא גמור שלה", אמר השחקן. "אני חב לג'ונתן ואני חב לבמאי "טיק, טיק... בום!" לין מנואל מירנדה, אני חב לכל מי שהביא אותי למקום הזה כדי שאוכל לחלוק כבוד לאדם הכי יפה שאי פעם חוויתי בחיי דרך האמנות שלי, ולהשתמש באמנות כדרך להחלים, לרפא את הפצעים. כי זה מה שאנחנו עושים, נכון? זה מה שאנחנו עושים". 

בפסטמבר, השחקן סיפר במגזין וראייטי על אמו ותיאר אותה כ"המלך הטהור ביותר". השחקן גילה שאמו אובחנה עם סרטן רגע לפני שנסע לצפון קרוליינה לצילומי הסרט "The Eyes of Tammy Faye": אחרי הבשורות הקשות, הוא התלבט אם לעזוב או לא – אך לבסוף נסע לצילומים בעידודה של אמו. "היא אמרה, 'זה יפריע לי אם לא תעשה את זה בגללי'. אמרתי לה, 'בסדר, אבל תבטיחי לי שכשיגיע הזמן לחזור הביתה תודיעי לי'".