עומר דץ, בנם הבכור של אורנה ומשה דץ, מת היום (חמישי) מהתקף אפילפסיה, והוא בן 30, כך נמסר בהודעה מטעם המשפחה. "בננו הבכור עומר דץ נמצא היום מת מהתקף של אפילפסיה. ההלם והכאב קשים מנשוא, נודה לכם על התחשבות באבלנו הפרטי". עומר הניח אחריו כאמור את שני הוריו, משה ואורנה, ואת אחיו הצעיר, יועד.

דץ, שהיה שחקן וזמר, בוגר הסטודיו לאומנויות של יורם לוינשטיין, השתתף בעונה הראשונה של "הכוכב הבא" ב-2013, שם הגיע כפיינליסט. הוא הוציא שני סינגלים לרדיו ועבד על אלבום בכורה שמכיל חומרים מקוריים. הוא השתתף בסדרה של ניקלודיאון "סקיי", ואף הנחה בערוץ את רצועת הנוער "ביטניק", והנחה בערוץ 24 את "הדצים".

View this post on Instagram

A post shared by Omer Datz (@omerdatz)

בריאיון למגזין mako בשנת 2013 סיפר דץ על הצמיחה המקצועית בעקבות הוריו. "אני לא רוצה להיות תלוי בהורים שלי כמו צל, רוצה ללכת לבד בדרך עצמאית", הסביר, "לבד הלכתי לאודישנים, לבד הלכתי לסוכנות, לבד קניתי גיטרה ולבד התאמנתי עליה בחדר. ההורים שלי עושים דברים בדרך שלהם והם כבר הוכיחו את עצמם. אני עוד לא הוכחתי את עצמי ובגלל זה אני מנסה לברוח מזה, כדי שתהיה לי את הדרך שלי".

כשנשאל על הפנייה לריאליטי, הסביר דץ כי "זה פריים-טיים, ואני רוצה להיות זמר בסופו של דבר. החברים שלי תמיד אמרו לי ללכת ל'כוכב נולד' או ל'דה ווייס', וגם הם הופתעו כשהלכתי כי כל הזמן הייתי נגד. האמת שפשוט לא חשבתי שזה הזמן שלי ומאוד פחדתי – ואני עדיין פוחד – מהתגובות של הקהל, בגלל שם המשפחה שלי, כי תמיד יבדקו אותי בזכוכית מגדלת. מצד שני, מתישהו צריך לקפוץ למים האלה, ולא משנה אם זה דרך התוכנית או דרך הוצאת סינגל".