תחקיר חדש של מגזין ההוליווד ריפורטר, שפורסם אמש, מעלה עדויות קשות בדבר התנהגותו הבריונית והמתעללת לכאורה של המפיק ההוליוודי סקוט רודין כלפי עובדיו. רודין הוא אדם עם כוח אדיר בתעשיית הבידור, אבל דמותו תמיד הייתה שנויה במחלוקת: במשך כארבעה עשורים התנהגותו הפוגענית כלפי עובדים נורמלה ואף נחגגה על ידי העיתונות, והכותרת "בוס-זילה", למשל, הוצמדה לריאיון בו הוא סיפר כי במהלך חמש שנים פיטר לא פחות מ-119 עוזרים אישיים. אבל ההסכמה על הבעייתיות שבדפוסי ההתנהגות של רודין לא גרעה מכוחו, ובמהלך השנים הוא הפיק כמה מהסרטים המצליחים ביותר, ביניהם "ליידי בירד", "נערה עם קעקוע דרקון", "המופע של טרומן", ו"קלולס". מעבר לזה, רודין הוא אחד האנשים הבודדים בעולם שהשיג את מעמד ה-EGOT הנחשק (אדם שזכה ברביעיית הפרסים הנחשבים ביותר: אמי, גראמי, אוסקר וטוני). 

כאמור, עדויות בדבר טבעו הבעייתי ואף אלים של רודין כבר עלו בעבר - אבל מעולם לא נלקחו ברצינות הראויה. התקפי הזעם של המפיק תועדו, ושמועות אומרות כי הם היו ההשראה לסרט הפנטזיה "שוחה עם כרישים"; המפיק קווין וולש אף הודה עוד ב-2014 כי רודין דרש ממנו לצאת ממכוניתו בזמן נסיעה והפקיר אותו על הכביש המהיר; באותה כתבה, המפיק אדם גודמן גם כינה את סביבת העבודה של רודין "מאוד מאוד מסוכנת"; ובמשך שנים, עובדיו פשוט נאלצו לקבל את המצב המעוות. אחרי תנועת ה-metoo# שפשטה על תעשיית הבידור והובילה לשיח גלוי יותר על סביבות עבודה רעילות בתעשייה, שינוי החל להכות שורשים והתנהגות בריונית של בעלי כוח הפכה לפחות ופחות לגיטימית (כמו במקרים של אלן דג'נרס, ג'יי לנו ואחרים). כעת, המהפכה הזו משפיעה גם על רודין, שהופך למושא הכותרות המרכזי בכלי התקשורת בנסיבות לא מחמיאות כלל וכלל.

העובדים שבחרו לספר את סיפורם במסגרת התחקיר, כשרבים מהם מתראיינים באופן אנונימי, טוענים כי התעללות עקבית ויחס "בלתי הולם" היו הנורמה בתקופת עבודתם אצל המפיק, וחלקם אף הודו כי לעיתים גם התרחשו מריבות פיזיות. אחד מעוזריו האישיים לשעבר, למשל, טען כי רודין השליך תפוח אדמה אפוי על ראשו בשנת 2018, וזאת לאחר שלא היה מוכן לפגישה עתידית. "נכנסתי למטבח והייתי כזה, היי, סקוט, נציגי חברת A24 בדרכם אלייך. אני לא בטוח למה הפגישה הזו קשורה'", הוא נזכר. "והוא מתחרפן, כזה, 'אף אחד לא אמר לי שהפגישה הזו מתוכננת בלו"ז שלי', הוא זרק את זה לעברי, ואני התחמקתי מתפוח אדמה גדול. הוא היה כזה, "ובכן, תברר (על מה הפגישה, שג"מ) ותשיג לי תפוח אדמה חדש'". בהמשך, העוזר פוטר על ידי רודין, זמן קצר לאחר שעזב את הקולג' על מנת לעבוד אצלו במשרה מלאה.

על פי עדויות שעלו בתחקיר, בשנת 2012 אחד מעוזריו האישיים של רודין לא הצליח להשיג לו כרטיסים לטיסה שכל כרטיסיה כבר נמכרו. בעיצומו של התקף זעם, המפיק ניפץ צג מחשב של אפל על ידו של העובד. המסך התנפץ והותיר את הצעיר מדמם, והוא נאלץ לפנות לקבלת טיפול רפואי במיון. אדם אחד שהיה נוכח במקום סיפר שקולות ההתנפצות הזכירו לו תאונת דרכים. "כולנו היינו המומים, לא ידענו שדבר כזה יכול לקרות במשרד הזה", סיפר אנדרו קולס, עובד זוטר דאז ומנהל ומפיק כיום. "זו הייתה סביבה מאוד אינטנסיבית, אבל זה פשוט הרגיש אחרת. זו הייתה רמה אחרת של חוסר שליטה שמעולם לא ראיתי במקום עבודה". הקורבן לכאורה של רודין סירב להגיב לדברים.

ראיין נלסון, שעבד אצל רודין בין השנים 2018-2019 בתור עוזר הפקה, סיפר גם הוא על חוויית העבודה תחת המפיק: "כל יום היה מתיש ומחריד. אפילו לא באופן שבו הוא התעלל בי, אלא ההתבוננות בו מתעלל באנשים שהיו סביבי שהחלו להיות חברים מאוד קרובים שלי. אתה מבלה 14 שעות ביום עם אותם אנשים, וסובל מאותה התעללות". גם העוזר מיגל קורטז חווה את הפחד על בשרו, כשלדבריו, הוא עזב את העבודה במשרד בתחושה שכך עבודה נורמטיבית נראית בכל מקום: "בהחלט היה מרחק שרצית לשמור מסקוט בזמן שהיית מדבר איתו". 

עובד נוסף, שלא נחשף בשמו, סיפר כי "הוא ביקש ממני לנקות את המטבח. אמרתי לו, 'זה ממש לא התפקיד שלי'. הייתי צריך לעשות עוד המון דברים דחופים. המטבח לא היה דחוף. אבל אז הוא התהפך, הוא לקח את כוס התה שלו, זרק אותה, והיא התפנצה והשאירה חור בקיר. אמרתי לו, 'זה מעשה תוקפני'". קרוליין רוגו הצטרפה לחברה של רודין כמנהלת בפועל בשנת 2018, וגם היא נחשפה למספר מעשי אלימות לכאורה של המפיק בתקופתה בחברה. "הוא השליך מחשב נייד על החלון בחדר הישיבות ואז נכנס למטבח וכולנו יכולנו לשמוע אותו מכה על מתקן המפיות", סיפרה, "ואז, בפעם אחרת, הוא השליך קערת זכוכית לעבר קולגה. קשה לומר אם הוא זרק אותה לכיוון כללי או ספציפית לעבר הקולגה, אבל קערת הזכוכית פגעה בקיר והתנפצה. אחד העובדים פונה מהמקום באמבולנס בגלל התקף חרדה". רבים נוספים היו עדים גם הם למאורע בו מעורב אותו עובד (שמעולם לא חזר לעבוד אצל רודין). מטעמו של רודין לא נמסרה תגובה לעדויות שעלו בתחקיר.