עם כל כך הרבה הפקות שנעצרו באמצע וסרטים שעלייתם למסכים נדחתה, אין ספק שהקהל העולמי צמא כרגע לקולנוע חדש, ובסוף השבוע האחרון הקהל הסיני הוכיח עד כמה. הסרט החדש "הבלש מצ'יינהטאון 3" לא רק הצליח לשבור שיאים בקופות בסוף השבוע האחרון - הוא הצליח לעשות את זה בתקופה של מגפה עולמית, כשכל זה קורה בזמן שרוב העולם המערבי מעולם לא שמע עליו.

בשלושה ימים בלבד, "הבלש מצ'יינהטאון 3" גרף 398 מיליון דולר בקופות, והפך לפתיחה המכניסה ביותר של סרט אי פעם בסין, שיא שהסרט הקודם שאחז בו היה "הנוקמים: סוף המשחק", שהכניס כ-340 מיליון דולר במשך חמישה ימים באפריל 2019. "הבלש מצ'יינהטאון 3" הפך גם לסרט שהכניס הכי הרבה בשוק אחד בסופ"ש הבכורה שלו, וגם שם הוא הביס את "הנוקמים: סוף המשחק" שהחזיק בשיא הזה הודות ל-357 מיליון דולר שהכניס כשעלה למסכים בשוק האמריקאי בלבד.

על פי התחזיות, "הבלש מצ'יינהטאון 3" אמור להכניס כ-750 מיליון דולר בקופות בסין בלבד, אבל הציונים שהוא מקבל מהמבקרים ומהקהל ברשתות החברתיות דווקא הולכים ויורדים מיום ליום. הסרט הוא הפרק השלישי בסדרת "הבלש מצ'יינהטאון", קומדיית אקשן מסוג "Buddy Comedy", העוקבת אחר שני חברים שמנסים לפצח תעלומות ברחבי העולם. הסרט הראשון יצא ב-2015 והשני ב-2018, כשכל אחד מהסרטים בסדרה הרוויח יותר מקודמו. 

מכיוון שבתי הקולנוע בסין נפתחו שוב לקהל הרחב ביולי האחרון, לא מפתיע שהקהל הסיני אחראי כרגע על ההכנסות הגדולות ביותר בבתי הקולנוע, ובמהלך סוף השבוע האחרון דווח על הכנסות של 697 מיליון דולר ממכירת כרטיסי קולנוע. גם אם רוב הארצות לא יכולות כרגע לחלום על מספרים כאלה כשבתי הקולנוע עדיין סגורים, המספרים שמגיעים מסין הם בהחלט זריקת עידוד לכיוונה של הוליווד, ומראים שהקהל אכן רק מחכה לנהור לקולנוע ברגע שיתאפשר.