מעטים הדברים שמרגשים אותנו כמו תעלומה הוליוודית טובה, ואנחנו לגמרי מתכוונים לסיפורים שקורים מאחורי הקלעים. דוגמה ממש טובה היא ההיעדרות המשונה של אמה ווטסון (סרטי "הארי פוטר", "היפה והחיה") ממסע יחסי הציבור של העיבוד הקולנועי המצופה ל"נשים קטנות" של גרטה גרוויג, בו ווטסון מגלמת את דמות של מג לצדן של סירשה רונאן, פלורנס פיו, לורה דרן וטימותי שאלאמה.

ווטסון הגיעה לבכורת הסרט ב-7 בדצמבר בניו יורק, אבל מאז, שאר הקאסט כבר הספיקו להעניק סבבי ראיונות לעיתונאים מכל העולם, להתארח בתוכניות ולהצטלם על שלל שטיחים - רק את אמה ווטסון לא תמצאו עם שאר הקאסט.

אז מה בדיוק קרה שם? מתברר שהאנשים שמייצגים את ווטסון הודיעו מראש שהיא תגיע רק לאותה פרמיירה ניו יורקית, אבל סירבו להגיב לעיתונאים שתהו אם מסתתר מאחורי זה סיפור לא נעים, כמו יחסים עכורים בין ווטסון לשאר הקאסט, או חוסר שביעות רצון שלה מהסרט ומהופעתו. הנשמות הרעות יותר יזכירו שכבר אחרי צאת הטריילר הראשון ל"נשים קטנות", ההופעה של אמה ווטסון חטפה ביקורת, בדגש על המבטא האמריקאי שאימצה לצורך התפקיד ("צריך לנעול את המבטא שלה באזקבאן" נכתב בציוץ שהתפרסם אחרי צאת הטריילר, וזכה מאז ל-2,300 סימוני "אהבתי" בטוויטר), ושבעוד הופעותיהן של פלורנס פיו וסירשה רונאן שובחו והשתיים אף הוזכרו כמתמודדות אפשריות לאוסקר הקרוב - ווטסון לא צוינה לחיוב ברוב הביקורות המקדימות לסרט.

על על פנים, נראה שהאופציה השנייה בטוח לא רלוונטית, כי בזמן שהחברות שלה לקאסט מקדמות את הסרט באירועים תקשורתיים מהסוג המסורתי, ווטסון מקדמת גם היא את הסרט במרץ, אבל באופן שונה לחלוטין. השחקנית חברה לארגון שמעודד קריאה, ויחד הם הטמינו 2000 עותקים של יותר ממאה הוצאות שונות של הספר של לואיזה מיי אלקוט בלוקיישנים שונים מסביב לעולם, בסך הכל של 38 מדינות. מי שיזכו למצוא עותק של הספר יגלו בו גם הקדשה בכתב יד מהשחקנית עצמה.

השחקניות לצדה של ווטסון לא סיפקו הסבר להעדרות שלה מסבב קידומי הסרט, ואולפני סוני, כמו גם המנהלים של ווטסון, לא מסרו תגובה לעיתונאים שתיחקרו בנושא. זה לא עצר מאתרי הרכילות לרמוז בכבדות על סכסוך בין חברות הקאסט, ובאתר של מדור הרכילות Page Six אף הקימו גלריה מקוונת של כל אירועי הקידום שווטסון לא הגיעה אליהם.

מצד אחד, השתיקה הזאת עשויה לרמז על כך שמשהו מסריח קרה שם מאחורי הקלעים, אבל מצד שני, ווטסון ידועה בכך שהיא לא תמיד עושה דברים במסלול ההוליוודי הרגיל והמוכר, אז יכול מאוד להיות שזה רק ניסיון לקדם את הסרט בצורה מקורית. כמו שאנחנו מכירים את הוליווד, האמת בטח תיחשף בראיון עתידי שלה או של מישהו שנכח בצילומי הסרט.