סרטי "מהיר ועצבני" הצליחו להשיג מעמד של סנסציה עולמית. עם קאסט רווי כוכבי על ופעלולים יוצאי דופן, סדרת סרטי האקשן הצליחה לצבור רווחים אדירים בקופות וקהל מעריצים נאמן. הסרטים עצמם אמנם הפכו להצלחה אדירה - אבל מאחורי הקלעים, דברים לא תמיד עובדים כשורה, במיוחד כשמדובר בכוכב הסרט דוויין "דה רוק" ג'ונסון: השחקן מנהל סכסוך ממושך עם וין דיזל כבר שנים, וזה איננו הכוכב היחיד איתו הוא הסתבך - הוא תיחזק מריבה ארוכה גם עם השחקן טייריס גיבסון. עכשיו, השניים שמו סוף לשבר ביחסים ביניהם.

למי שהספיק לשכוח, לפני כמה שנים גיבסון התלהם על כך שדה רוק היה אנוכי כשהשתתף בסרט "מהיר ועצבני: הובס ושואו", ספין-אוף של "מהיר ועצבני", שיציאתו עיכבה את המשכורות של מי שאמורים היו לככב בסרט התשיעי בסדרה (גיבסון עצמו, כמובן, לא כיכב בספין-אוף המדובר). גיבסון טען בזמנו ש"הובס ושואו" אחראי לדחיקת "מהיר ועצבני 9", שעלייתו למסך אכן נדחתה מספר פעמים - ואף פרסם בזמנו ציוץ בטוויטר ובו נכתב "מזל טוב דה רוק, על שהפכת את 'מהיר ועצבני' למשהו שקשור *אליך*". דה רוק לא נשאר אדיש ואמר כי "זה היה די מאכזב, כי היינו חברים למשך המון זמן. זה היה די חד צדדי והוא הביע את דעתו הרבה ברשתות החברתיות. ככל הנראה, הוא עבר גם כמה דברים בחייו האישיים". בנוסף, התעקש דה רוק ש"אין צורך לנהל שיחה על המצב". 

אבל יש הטוענים כי התנהגותו של דה רוק בנוגע לסרט הספין-אוף לא הייתה הסיבה האמיתית שעוררה את הסכסוך. באחת הסצנות מ"מהיר ועצבני 6" דמותו של דה רוק אומרת לדמותו של גיבסון אמרה מעליבה במיוחד: "כדאי שתסתיר את המצח הענק הזה". אנשים המעורים ביצירת הסרט, ביניהם אחד הכוכבים לודאקריס - שירק את המשקה שלו בסצנה כשדה רוק פלט את ההשחרה השנויה במחלוקת - סיפרו שהסצנה הזו הייתה מאולתרת לחלוטין. ואכן, תגובתו של גיבסון במהלך הסצנה נראית אותנטית לגמרי - ונדמה כי הוא אכן נפגע מההערה הנבזית של דה רוק.

עכשיו, גיבסון חשף כי לאחר שנים של סכסוכים ידועים לשמצה, הושג "שלום" עם מי שכיכב לצידו בסדרת הסרטים המצליחה, דה רוק. במהלך הופעה וירטואלית בתוכנית האירוח "Stir Crazy" (לא, לא הסרט ולא הסדרה באותו שם), גיבסון חשף כי בשבועות האחרונים השניים דיברו והגיעו לפשרה. "אני באמת אמרתי את זה על דה רוק, ואני ודה רוק השלמנו". "דיברנו ארבע שעות לפני כשלושה שבועות. דיברנו. לפחות ארבע שעות, וזה היה נהדר". 

דה רוק אמנם לא יחזור ל"מהיר ועצבני 9" להופעה עם וין דיזל - כזכור, השניים מנהלים מריבה מתוקשרת משלהם - אבל הוא גם לא סגר את הדלת לחלוטין בנוגע לסרט העשירי והאחרון. "מי יודע אם 'מהיר ועצבני 10' יגיע בהמשך הדרך, אתה אף פעם לא יודע", סיפר השחקן ל-MTV בשנה שעברה. "כי, תראו, בסופו של יום, יש עניינים לא פתורים בין הובס לבין דום (דיזל). זה לא גמור". במאי "מהיר ועצבני 9", ג'סטין לין, אישר בחודש שעבר כי הסרט "גמור לחלוטין", חמישה חודשים לפני עלייתו למסך המתוכננת לאביב הקרוב, והוסיף מחווה נוגעת ללב לצוות "מהיר ועצבני": "תודה ענקית לצוות הטוב ביותר בעולם שעבד בתקופות חסרות תקדים כאלה בצורה נפלאה".