בצל מינויה הזמני של גלית אלטשטיין לתפקיד ממלאת מקום מפקד גלי צה"ל, על ידי שר הביטחון בני גנץ - וסיום תפקידו של מנהל החדשות של התחנה, אמיר איבגי, שמגיע לטענת רבים על רקע דעותיו הימניות - אלטשטיין שיגרה היום מכתב לעובדי התחנה שבמרכזו ההכרזה כי "יופחת נפח השידורים שהינם בעלי צביון פוליטי".

במכתבה, אלשטיין מבהירה כי "עיתונאים ושדרים יימנעו מקידום עמדות בדרך של התלהמות, הכפשה, ביזוי, לשון משתלחת החותרת תחת לגיטימיות של האחר, או היעדר ביסוס עובדתי. הדברים נכונים לכלל השידורים, כולל משבצות פובליציסטיות".

טענות בדבר צביונה הפוליטי של גל"צ נשמעות כבר שנים מהצד הימני של המפה הפוליטית, אך בשנים האחרונות, עם הצלחתה של התוכנית היומית של הפרשן הפוליטי של התחנה יעקב ברדוגו, אותן טענות נשמעו גם מהצד השמאלי. יש לציין כי רוב שעות השידור בשעות השיא של גלי צה"ל הן בעלות צביון פוליטי, ובשלב זה לא ברור כיצד תבוא לידי ביטוי ההבטחה להפחתת נפח השידורים הללו. 

לצד כל זה, לפני כשלושה חודשים פורסם ב"הארץ" תחקיר שבו נטען כי איבגי יצר במחלקת החדשות של גל"צ אווירה עכורה ויחסי עבודה בעייתיים, שהובילו כמה עובדים לפנות לקב"ן. בגל"צ אמרו כי בדיקה הפריכה את מסקנות התחקיר. בעקבות סיום תפקידו של איבגי וההתפתחויות האחרונות, בכירים בתחנה אמרו ל-mako כי בגלי צה"ל "מקווים שאיבגי הוא רק תחנה בדרך לברדוגו", וכי אלטשטיין "באה לנקות את הבעייתיים". "הם התחילו עם איבגי כדי לא לעשות בלאגן ולעורר סערה, מאחר שהתוכנית שלו (ברדוגו) היא התוכנית המואזנת ביותר ברדיו. הוא הבא בתור".

כזכור, בשנה האחרונה מרחף מעל גלי צה"ל איום בנוגע לאפשרות סגירת התחנה. לפני כחודש מונתה אלטשטיין לתפקיד מנהלת התחנה הזמנית עם פרישתו של המנהל הקודם, שמעון אלקבץ, ובשלב זה לא ברור מי יהיה המפקד הבא של התחנה הצבאית וכיצד ייראו פניה בעתיד. 

מגלי צה"ל נמסר בתגובה: "מבלי להיכנס לפרטים מתוך דיונים פנימיים שבין התחנה לעובדיה, נבהיר כי כל ההחלטות מתקבלות בגלי צה״ל על בסיס מקצועי בלבד. כל ניסיון לטעון אחרת שגוי מיסודו".