בשנים האחרונות אולפני דיסני מנסים לשחזר את ההצלחה הגדולה שנחלו בשנות ה-90, ולכן החליטו להפיק מחדש כמה מסרטיהם המוכרים בגרסת לייב אקשן. כחלק מההצדקה להעלאה מהאוב סרטים שנעשו וסיפורים שכבר סופרו, דיסני מנצלת את ההזדמנות כדי לרענן את אותן אגדות מיושנות באמצעות ליהוק תקין פוליטית של שחקניות ושחקנים מגוונים לתפקידים הראשיים. כך למשל, ב"בת הים הקטנה" תככב השחקנית השחורה האלי ביילי, ל"שלגיה ושבעת הגמדים" נבחרה השחקנית הלטינית רייצ'ל זגלר והסדרה המוזיקלית "עיירה קטנה", שעתידה להיות סדרת המשך ל"היפה והחיה", מסתמנת כקווירית במיוחד.

ולמה אנחנו מספרים לכם את כל זה? כי בימים האחרונים פורסם הטריילר לסרט האנימציה החדש "פינוקיו: הסיפור האמיתי", שאינו גרסת לייב אקשן, אלא גרסת אנימציה נוספת של ילד העץ שקם לתחייה. מעריצים רבים הסבו את תשומת הלב לכך שקולו של פינוקיו והאינטונציה בה הוא מדבר בטריילר נשמעים כמו סטריאוטיפ של קול של גבר הומו, והתובנה הזאת התפשטה ברשת כמו אש בשדה קוצים.

המונים הגיבו על הבחירה המפתיעה. "הרגע שבו שמעתי לראשונה את הקול של פינוקיו, זה היה פשוט... קסום", כתב גולש אחד בטוויטר. "מתקדם מאוד להפוך את פינוקיו להומו", כתבה גולשת אחרת. "ממש דמיינתי 50 קולות בראש לפני שהקלקתי על הסרטון ושום דבר לא הכין אותי לזה", הוסיף משתמש נוסף בטוויטר. גם אולפני ליונסגייט הבינו כי הם לא יכולים להתעלם מההערות הרבות ברשת, ופרסמו בטיקטוק חלק מהטריילר בתוספת הכיתוב "the yassification of pinocchio" (בתרגום חופשי: פינוקיו שהופך ליפה יותר וגאה יותר). ובכן, אמנם דמותו של פינוקיו מאופיינת כעת בנזילות מגדרית מסוימת - אבל נטייתו המינית לא השתנתה: הגולשים התאכזבו לגלות שלמרות הקול החדש - לא מתלווה לפינוקיו החדש זהוּת גאה, ובמהלך הסרט הוא מתאהב באישה.

@lionsgate the yassification of #pinocchio ♬ original sound - Lionsgate

השחקן שמדבב את דמותו של פינוקיו הוא פולי שור בן ה-54 שנודע בעיקר בזכות כמה תפקידים קומיים בשנות התשעים. הוא עסק בסטנדאפ, הופיע בכמה סרטים בסוף המאה הקודמת ובתחילת המילניום יצר סרט מוקומנטרי סמי-אוטוביוגרפי אודותיו שנחל הצלחה באופן יחסי. מלבדו, בסרט משתתפים ג'ון הת'ר ("נפוליאון דינמיט") וטום קני, שהוא המדבב המיתולוגי של בובספוג מאז תחילת שידוריה בשנת 1999 ובסרט ידבב את דמותו של ג'פטו. 

בתקציר הרשמי לגרסה המדובבת של אולפני ליונסגייט נכתב: "חושבים שאתם מכירים את הסיפור של פינוקיו? תחשבו שוב!", אך האמת היא שעל פי הטריילר נראה שמדובר בסיפור הסטנדרטי באופן יחסי: ילד מעץ שבורח, מצטרף לקרקס מושחת, רוצה להיות ילד אמיתי וכו'. ואגב, זהו לא הפרויקט היחיד שהולך להתמקד בבובת העץ האיטלקית השנה: הבמאי זוכה האוסקר גיירמו דל-טורו יביים גרסת סטופ מושן למעשייה שעתידה לעלות לנטפליקס בדצמבר השנה, וגם חברת דיסני מתכננת להמשיך את מסורת הרימייקים ולייצר גרסה חדשה ל"פינוקיו" המקורי משנת 1940.