מילה של כבוד, הבטחה אם תרצו, היא אחד היסודות החזקים של כל חברה מתפקדת. חוזים, חוקים וכללי נאותות חברתיים נועדו כולם לעגן את כוחה של ההבטחה, לוודא כי היא אכן תתממש. אך כפי שלימד אותנו אמש ראש הממשלה בנימין נתניהו, לפעמים הדבר הכי טוב שאפשר לעשות עם הבטחה זה להפר אותה. באחר צהריים אחד, ביבי הפך את שבירת המילה למופע מרהיב, אמנות פרפורמנס מלהיבה שהחזיקה את כולנו במתח וסיפקה לבסוף טוויסט מהסרטים.

מתוך הערכה ללהטוטנות האמיצה של ראש הממשלה, אספנו לכם ערב רב של אנשים, חלקם אמיתיים וחלקם בדיוניים, וכולם שברו את המילה שלהם בצורה מפוארת.

אורסולה מפרה את החוזה ב"בת הים הקטנה"

אורסולה הבטיחה לאריאל זוג רגליים בתמורה לקולה - את החלק הזה היא גם קיימה. אולם כשהבינה שאריאל קרובה לכבוש את ליבו של הנסיך אריק, אורסולה התערבה בסיפור האהבה והפכה לוונסה המפתה. ונסה השתמשה גם בקונכייה המכושפת שהכילה את קולה של אריאל כדי להבטיח שאריק לא יוכל להוריד ממנה את העיניים. נשמע לכם הוגן? כי כל בית משפט שמכבד את עצמו היה רואה בזה הפרת חוזה.

מילה קוניס וג'סטין טימברלייק לא הצליחו להיות רק "ידידים פלוס"

מילה וג'סטין אמנם הסכימו שהם ייקחו את הידידות שלהם לשלב הבא (סקס, אם לא הבנתם) מבלי להתאהב ולהפוך לזוג, אבל כמובן שההחלטה הזאת הייתה מועדת להפרה מהרגע הראשון. מספיק קשה לשני חברים הוסיף את האלמנט הנפיץ ליחסים ולא לערב רגשות, עכשיו תדמיינו שמי שעומדת מולכם היא מילה קוניס (או ג'סטין, לצורך העניין), כמו ביבי, גם הזוג המהמם הזה הבין שיש הבטחות שאי אפשר לקיים.

מילה קוניס - 2011. ידידים פלוס
רצו ולא הצליחו להתאפק - מתוך "ידידים פלוס" | צילום: אינסטגרם

ריקי ג'רוויס חזר להנחות את טקס גלובוס הזהב

אחרי שהעליב את כל הקהל בפעם הראשונה שהנחה את הטקס, ג'רוויס הרגיע את הנוכחים והבטיח, "אל תדאגו, אני לא אעשה את זה שוב". בשנתיים הבאות הוא כמובן חזר להנחות את הטקס, וגם ארבע שנים לאחר מכן, ב-2016, הקומיקאי העוקצני חזר לתפקיד אליו הבטיח לא לשוב לעולם.

ריקי ג'רוויס
חזר בו - ג'רוויס | צילום: Bryan Bedder, GettyImages IL

דניאל קרייג יגלם שוב את ג'יימס בונד

יש אנשים שמבטיחים, יש אנשים שנשבעים, אבל דניאל קרייג לוקח את ההצהרות הלא מבוססות לאקסטרים. אחרי חוויה לא קלה על הסט של "ספקטר", השחקן הבריטי הצהיר כי לא יחזור לנעליו של הסוכן השרמנטי. כדי להדגיש את מחויבותו להבטחה, קרייג הכריז כי יעדיף לחתוך את הוורידים לפני שישוב לתפקיד 007. מאז עברו לא מעט מים בנהר, ותמורת לא מעט כסף - קרייג הודיע שיחזור לסרט בונד נוסף. הוורידים שלו, ברוך השם, בריאים, שלמים ולא חתוכים בכלל.

דניאל קרייג ג'יימס בונד
רק בריאות - דניאל קרייג כג'יימס בונד | צילום: Sean Gallup, GettyImages IL

שון קונרי לעולם לא יגיד "לעולם לא"

ואם בבונד עסקינן, שמועה ותיקה אומרת ששם הסרט "לעולם אל תאמר לעולם לא" ("Never Say Never Again"), הבונד האחרון של שון קונרי, הוא מחווה להצהרתו של השחקן כי לעולם לא יחזור לגלם את דמותו של הסוכן. יוצרי הסרט החליטו להכניס לו עקיצה קטנה, וטבעו את הביטוי הנהדר, שמשמש עד היום ראשי ממשלה נכבדים.

הכוכבות לא עזבו את ארצות הברית אחרי שטראמפ נבחר לנשיאות

וופי גולדברג, מיילי סיירוס, איימי שומר וקלואי סביני הן רק חלק מהשמות שהצהירו כי יעזבו את מולדתם האהובה (לאירופה או קנדה, כמובן) אם הג'ינג'י הדמנטי ייבחר לנשיאות. מה קרה לאחר מאז? לינדזי לוהן אמנם עברה לטורקיה, אבל בלי קשר לטראמפ, וזה הכל בעצם. הכוכבות נשארו במולדתן, טראמפ ממשיך לעשות שטויות, ועולם כמנהגו נוהג.

מיילי סיירוס
לא ירדה - מיילי סיירוס | צילום: getty images

השחקנים האלה לא באמת פרשו ממשחק

לא נביא לכם את כל רשימת השחקנים שהצהירו כי סיימו עם עולם המשחק, לרוב לאחר חוויה לא נעימה בסרטם האחרון, פשוט כי יש יותר מדי מועמדים. שחקנים באופן כללי נוטים לגוזמאות, וידועים כטיפוסים הפכפכים במיוחד. בהתחשב בכך, וכמובן בסכומי הכסף הגדולים שעומדים על הפרק, לא פלא ששחקנים רבים מבטיחים להפסיק לשחק אבל לא מצליחים לקיים. טוב, נו, בואו נידרדר לרשימה: בין השמות הגדולים שעשו את הפליפ פלופ החינני אפשר למצוא את אנתוני הופקינס, שיה לה-באף, ליאם ניסן, קירה נייטלי, ג'יימי לי קרטיס ודניאל דיי לואיס, שהכריז שוב על פרישה לאחר סרטו האחרון "חוטים נסתרים".

כל מה שקרה בחתונה האדומה ב"משחקי הכס"

"החתונה האדומה" הדרמטית מהעונה השלישית של "משחקי הכס" לא הייתה רק נקודת השבר הגדולה בסדרה, האירוע שסיים את מלחמת חמשת המלכים וכמעט המיט כיליון על בית סטארק, אלא היתה הפרת החוזה הכי מפוארת בתולדות הטלוויזיה.

כשהסטארקים נכנסים לבית פריי, הדבר הראשון שהם מקפידים לעשות זה לחלוק פת לחם עם בעל הבית. הפעולה לא נועדה להרגיע את הרעב לאחר הדרך הארוכה שעשו, ומדובר למעשה בחתימת חוזה בין בעל הבית לאורחיו. לפי חוקי ווסטרוז, המארח מתחייב להגן על אורחיו אם ישבו לאותו שולחן וחלקו ארוחה, ואכילת הלחם מהווה חתימה סמלית על חוזה קדוש להכנסת אורחים. פריי הפר את החוזה הזה (לאחר שרוב סטארק הפר גם הוא את ההבטחה להינשא לבתו), והאלים נקמו בו בסופו של דבר, בעזרתה האדיבה של אריה סטארק. החורף הגיע לבית פריי, כל בניו נרצחו, הסמל שלו יישכח, והכל בגלל שהוא לא ידע לשמור על המילה שלו.

שירי מ"מטומטמת" לא יודעת איך עדת מדינה מתנהגת

אוי, שירי. שלחו אותך לתפוס סוחר סמים ואת הפכת ליד ימינו, ובדרך הרסת את הקריירה של השוטרים שבטחו בך. אז מצד אחד אנחנו לא אוהבים עדי מדינה, אבל מצד שני, אם כבר בחרת בדרך אחת, לא משנה כמה גרועה, עדיף פשוט להמשיך במסלול אליו התחייבת. אנחנו מרגישים שיש פה סוג של מטאפורה לאירועים עכשוויים, אבל פשוט לא מצליחים לשים את האצבע על מה בדיוק מדובר.