עוד לפני שעלה למסך, הסרט "בית גוצ'י" כבר סומן כאחד הסרטים המעניינים ביותר של השנה. נראה שהסיבות לכך מוצדקות לחלוטין: ראשית כל, מתפאר הסרט בקאסט מרשים במיוחד, כשמככבים בו בין השאר ליידי גאגא, אדם דרייבר ("בנות", "מלחמת הכוכבים"), אל פצ'ינו, סלמה הייק וג'ארד לטו. שנית, הסרט עוקב אחר אחד הסיפורים המוטרפים ביותר בהיסטוריית האופנה – סיפורם של משפחת גוצ'י.

אין ספק שהשחקנית המסקרנת ביותר בסרט המדובר היא ליידי גאגא, שכבר זכתה בפרס האוסקר הנחשק על השיר המקורי הטוב ביותר ב"כוכב נולד" – ורבים מאמינים כי התפקיד ב"בית גוצ'י" הוא שיביא אותה לזכייה נוספת, הפעם בפרס השחקנית הטובה ביותר. נוסף על כך, גאגא נכנסת לנעליה של דמות לא פחות ממרתקת: דמותה של פטריציה רג'יאני, ששכרה רוצח שכיר על מנת להרוג את בעלה, מאוריציו גוצ'י (שאותו יגלם בסרט דרייבר). אין ספק שלגלם פושעת זו משימה לא קלה, אבל אל תשכחו שפטריציה איננה רק פושעת אלא גם אישה איטלקיה: על מנת לגלם אותה בצורה משכנעת – נאלצה גאגא, אמריקאית בעלת שורשים איטלקיים, להתמחות בחיקוי של מבטא איטלקי כבד

כעת, מתברר שעל מנת לגלם את הדמות בצורה האמינה ביותר – גאגא התמסרה למה שנקרא משחק מתודי: טכניקת משחק במסגרתה שחקנים מנסים לשעתק את המצב הרגשי בו נתונה הדמות אותה הם מגלמים, במאמץ ליצור הופעה מציאותית. בפעמים רבות, הדרך של השחקנים להגיע למטרה הזו היא "להיעלם" אל תוך הדמות ובעצם להישאר בתוכה לאורך כל תקופת הצילומים. מי שעוד נוקט בשיטה הזו הוא ג'ארד לטו, שמככב כאמור גם הוא ב"בית גוצ'י". 

בריאיון השער שלה לווג הבריטי, סיפרה גאגא כי היא העבירה תקופה ארוכה בניסיון לדייק ככל האפשר את המבטא של רגי'אני, והודתה כי היא נשארה בדמות לאורך כל תקופת הצילומים: לשם כך, היא צבעה את שיערה לחום כהה ודיברה במבטא איטלקי במשך לא פחות מתשעה חודשים. "עברו שלוש שנים מאז שהתחלתי לעבוד על זה, ואני אהיה כנה לחלוטין: חייתי כרג'יאני במשך שנה וחצי. דיברתי עם מבטא איטלקי במשך תשעה חודשים, גם כשהמצלמות כבו. לא נשברתי, נשארתי איתה".

גאגא המשיכה וסיפרה על היחס של הקולגות שלה לבחירה להתמסר למשחק המתודי. לדבריה, סלמה הייק נהגה להשתעשע איתה: "היינו בין טייקים וסלמה הייק הייתה כזה, 'אוי, השחקנית המתודית המזדיינת הזו שכאן. אתם יודעים, היא לא מדברת איתי עכשיו'. היא צחקה עלי בזמן שעבדתי על אחת משיטות המשחק המתודי. ואני אפילו לא צחקתי: כשסיימתי, הסתובבתי אליה ואמרתי לה, 'את מגוחכת!', ורק אז התחלתי לצחוק ולנשק אותה. זה היה סט נפלא, אבל אני מאוד רצינית כשאני עובדת". 

גאגא הודתה כי היא נכנסה כל כך עמוק לדמות, עד כדי כך – שהיה לה קשה לצאת ממנה. "היו לי קשיים פסיכולוגיים בנקודה מסוימת כשהסתיימו הצילומים. או שהייתי בחדר המלון שלי, חיה ומדברת בתור רג'יאני, או שהייתי על הסט, חיה ומדברת כמוה. אני זוכרת שיום אחד יצאתי החוצה להליכה. לא יצאתי להליכה משהו כמו חודשיים, אז נלחצתי. חשבתי שאני על סט של סרט".