גל הכוכבים שקוראים להחרים את ריאן סיקרסט ממשדר השטיח האדום המסורתי של האוסקר, בעקבות ההאשמות על הטרדות מיניות נגדו, רק הולך וגובר. כעת מצטרפת לרשימה גם ג'ניפר לורנס. בערך.  למען האמת, לורנס עדיין לא בטוחה מה תעשה בדיוק, אבל זה לא נשמע כאילו היא בעניין.

השחקנית בת ה-27 התארחה בתוכנית הרדיו של הווארד סטרן, בה נשאלה ישירות מה דעתה בנושא. לורנס הבהירה שהיא לא שופטת או חבר מושבעים, וטענה שהיא לא מעודכנת בפרטים. סטרן שמח לעזור לה עם זה, פירט את ההאשמות נגד סיקרסט, שכוללות את חיכוך איבר מינו במלבישה שעבדה איתו, ודרש ממנה תגובה במקום. התגובה הראשונה של לורנס הייתה: "אני פשוט לא מדמיינת אותו כייצור מיני".

"אהמ, אני לא יודעת", השיבה לורנס. "כלומר, יש הרבה דברים לחשוב עליהם בכל מה שקשור לערוץ E!, תמיד יש לי בעיה עם משטרת האופנה. אין לי בעיה עם לשאול בחורות מה הן לובשות, אבל בעבר הם פשוט היו מרושעים לגבי הגוף של אנשים ואמרו דברים שלא צריך לומר".

לורנס, כמובן, העלתה גם את סוגיית השכר של קאט סדלר, עמה היא עובדת בכל הנוגע לתנועת ה-#metoo ולסדרה הדוקומנטרית שנרקמת בעקבותיה: "הם לא מביאים כוכבת לצדו", היא אמרה, "שמתי לב שהם ממשיכים לרדוף אחר נשים ואני כזה, 'זה בגלל שאתם לא חייבים לשלם להן משכורת שווה לזו של ג'ייסון קנדי? האם זו דרך לשמור על פערי השכר שלכם?'".

סטרן המשיך ושאל את לורנס האם תעצור ותדבר עם סיקרסט בשטיח האדום לפני הכניסה לאולם ביום ראשון הקרוב, והיא הגיבה: "אני לא יודעת לגבי העניין הזה עם ריאן סיקרסט", אבל הודתה שייתכן ותחרים גם גופים אחרים. "יש גופי חדשות שאני כבר, כאילו, 'נה', אז זה לא בהכרח יהיה כזה ביג דיל'".

לורנס, כאמור, היא תוספת אחרונה לשרשרת של כוכבים שהכריזו כבר כי לא יעצרו לשוחח עם סיקרסט בכניסה לאולם, זאת למרות שערוץ E! טוען כי חקר את התלונות וניקה אותו מכל ההאשמות. לפי הדיווח שהתפרסם אתמול, סוכנים ואנשי יחסי ציבור רבים מורים ללקוחות שלהם להתרחק ממנו, בתואנה שזה פשוט מסוכן מדי, או לא לעניין לאור תנועת ה- #metoo.

בלאמי יאנג, שמגלמת את מלי בסדרה "סקנדל", הכריזה השבוע כי לא תשוחח עם סיקרסט באירועי שטיח אדום, ואז חזרה בה. זאת לעומת מנחה הטקס, ג'ימי קימל, שהודה כי הוא תומך בסיקרסט כל עוד לא הוכחה אשמתו וכמובן שישוחח איתו. כך עשתה גם מנחת קלי ריפה, שמנחה עם סיקרסט את אחת מתוכניות הבוקר הנצפות ביותר בארצות הברית, אם כי ריפה הסתייגה והבהירה שנאמנותה נתונה קודם כל למתלוננות.

ריאן סיקרסט חדש (צילום: צלם: Isaac Brekken, GettyImages)
מואשם בשורה של מעשים - ריאן סיקרסט | צילום: צלם: Isaac Brekken, GettyImages