השחקן ג'ייסון מומואה, כוכב "אקוומן" ו"משחקי הכס", הוכיח בשבוע שעבר כי הוא ראוי לתואר גיבור על גם בחיים האמיתיים, והפתיע בשיחת וידאו מעריץ בן 7 אשר חולה בסרטן מסוג נדיר. הכל החל כאשר הוריו של המעריץ, דני שיאן, העלו לרשת סרטון בו הוא נראה מקבל בובה של אקוומן כמתנה, וצורח מרוב התלהבות: "או מיי גאד, הוא האהוב עלי!". הסרטון הגיע עד למומואה, אשר החליט להפתיע את שיאן בשיחת וידאו מיוחדת, אותה הוא גם העלה בהמשך לאינסטגרם.

"רק רציתי להגיד תודה לקהילה, לחברים ולבני המשפחה באינסטגרם שפנו אלי והראו לי את הילד היפה הזה, דני, שעובר טיפולי כימותרפיה בגלל שיש לו סרטן", כתב מומואה בפוסט. "ראיתי את הסרטון שלו וזה גרם לי לרצות ליצור איתו קשר ולבלות קצת זמן בשיחה עמו".

במהלך השיחה מומואה אומר לדני "אתה כל כך יפה, אני נרגש. שמעתי עליך בכל מקום מכל החברים שלי אז רציתי להתקשר ולהגיד שלום ולראות מה שלומך". לאחר מכן שואל אותו דני: "אני יכול להגיד לך משהו מאוד חשוב? אני אוהב דולפינים". מומואה שואל אותו האם אי פעם רכב על דולפין, ודני עונה "לא, וגם מעולם לא ראיתי אחד". "אז אנחנו חייבים לגרום לזה לקרות", משיב מומואה, "זה יהיה כיף". מומואה אף רמז בכיתוב כי המטרה הבאה שלו היא להשיג לדני קילשון אקוומן אמיתי.

View this post on Instagram

A post shared by Jason Momoa (@prideofgypsies)

בשיחה עם מגזין Insider, אמו של דני שיתפה בהכרת התודה שלה ושל המשפחה כלפי מומואה. "כל כך הרבה אנשים העלו והעבירו את הסרטון הזה ברשתות ועבדו כדי לנצל קשרים שאולי יהיו להם, במטרה להביא אותו לג'ייסון מומואה", סיפרה, "מעולם לא חשבנו שזה יקרה, אבל אז זה קרה! בתוך יום כבר שמענו שג'ייסון רוצה לדבר עם דני. זה היה סוריאליסטי". דני, לדבריה, כלל לא ידעה על השיחה שאמורה להגיע - והוריו אמרו לו שאקוומן "עשוי" ליצור איתו קשר בגלל שהוא שמע כמה הוא אוהב אותו. ההורים הקפידו לא להבטיח לדני שום דבר קונקרטי, וזאת משום ש"הוא בחור עסוק שמציל את העולם ואת האוקיינוס". 

במהלך הראיון, אמו של דני סיפרה גם על הסרטן איתו הוא מתמודד - פינובלסטומה, זן נדיר של גידול מוחי - מאז שהיה בן 4. הוריו של דני, כך מתברר, כבר ניסו להפנות אותו לטיפולים כימותרפיים, להשתלות תאי גזע ולהקרנות, והיא מספרת כי "מיצינו את כל אפשרויות הטיפול במהלך השנים האחרונות". "לאורך הדרך, המשימה שלי הפכה להיות שיתוף של התהליך שלנו, דרך נקודת מבט חיובית ומלאת תקווה, והפצת השראה בקרב אחרים שאולי מתקשים בחייהם האישיים - בין אם זה עם סרטן או כל דבר אחר".