הסרט "מלך האריות" אמנם עלה לאקרנים כבר לפני חצי יובל, אבל מאז (ואולי עד עולם) הוא עדיין נחשב לאחד מסרטי דיסני האהובים והמוערכים ביותר. גם מי מכם שצפו בו עוד בשלהי שנות התשעים והספיקו כבר לשכוח את המורכבויות של העלילה, בוודאי יזכרו סצנה אייקונית אחת, שהפחידה עד מוות לא מעט ילדים ולא השאירה עין יבשה בקרב המבוגרים. אם צפיתם בסרט, אתם יודעים בדיוק באיזו סצנה מדובר - סצנת מותו המזעזע של מופסה, שנרצח באכזריות על ידי אחיו סקאר.

הנה תקציר האירועים בעבור מי שזכרונו בגד בו: האריה האצילי מופסה שולט בארץ התקווה שבאפריקה, וכאשר נולד לו בן, סימבה, הוא זה שמתוכנן לרשת את הממלכה בהמשך. כל החיות מפרגנות ללביא הצעיר מלבד סקאר, דודו הערמומי והקנאי שיעשה הכל כדי לגנוב ממופסה את השלטון הנחשק. הוא חובר לקבוצת צבועים ויחד איתם מתכנן את הפלת הממלכה של אחיו, ואף מורה להם להבהיל להקת גנואים על מנת שידרסו את סימבה למוות - אבל מופסה מגיע לשם בזמן ומציל את סימבה הקטן. בדיוק כשהוא חושב שהוא הצליח לחמוק מהסכנה ואוחז בידו של סקאר במעלה הצוק, האריה הערמומי לוחש לו "יחי המלך החדש", עוזב את ידו ובכך מפיל אותו אל מותו.

כעת, מעריץ חד עין של "מלך האריות" חשף פרט נסתר ומפתיע למדי על אותו מוות זכור. בתיאוריה מגובה בהוכחות שהוצגה בסרטון טיקטוק משעשע למדי, אותו מעריץ, בשם כריסטיאן ג'ונס, מגלה כי אנחנו מכירים רק את חצי מסיפור מותו של מופסה. על פי התיאוריה, זעמו של סקרא על מופסה לא נעצר ברגע בו הוא רצח אותו, ומופסה למעשה נאכל על ידי סקאר לאחר מותו. בעוד חלק מהצופים אולי הניחו שגופתו של מופסה נטרפה על ידי צבועים, הנבלים הרעבים שעמדו לשירותו של סקאר - חיפוש גוגל זריז שביצע ג'ונס מגלה כי צבועים אינם אוכלים אריות. ולא רק זה, אף חיה אחרת לא ניזונה מאריות. אבל אריות, לעומת זאת, מסוגלים לאכול אריות אחרים. 

זו איננה ההוכחה היחידה שהציג ג'ונס בסרטון: בהמשך, הוא מתייחס לסצנה בה ניתן לראות את סקאר מאושר מהצלחת המשימה שלו לרצוח את אחיו ולהשתלט על הממלכה, ובמהלכה הוא אוחז בגולגולת של בעל חיים. ג'ונס השווה את נראות הגולגולת שסקאר אחז בידו, לתמונת גולגולת אריה, ומבנה הגולגולות זהה לחלוטין. המסקנה המתבקשת היא, כמובן, שהגולגולת שאחז סקאר שייכת למופסה, ובאותה סצנה הוא בעצם התפאר בהישגיו מיד לאחר שסיים לטרוף את המלך.