חודשים רבים עברו מאז שהתחיל גל חשיפות התקיפות המיניות בתעשיית הבידור האמריקאית, והאשמות חדשות על תקיפות מיניות עדיין ממשיכות להתפרסם כמעט מדי יום. דוגמנית לשעבר האשימה את הקוסם הנודע דיוויד קופרפילד בכך שסימם אותה ותקף אותה מינית בשנת 1988.

האשה, בריטני לואיס, סיפרה לאתר "the Wrap" כי פגשה את הקוסם כשהייתה בת 17 והשתתפה בתחרות דוגמנות ביפן בה קופרפילד היה אחד השופטים. לאחר התחרות, היא מספרת כי הוא הזמין אותה להופעה בקליפורניה, שם לטענתה החליק לה סם למשקה, וגרם לה לאבד את ההכרה.

לפי מה שסיפרה לואיס, היא זוכרת שהוא נישק אותה והפשיט אותה מבגדיה לפני שאיבדה שוב את ההכרה. היא מספרת שבבוקר למחרת, "הוא רצה שאדע ששום דבר לא קרה, כי הייתי קטינה. הוא אמר לי: 'לא נכנסתי אליך'". לטענתה, קופרפילד אף אמר לה לכתוב מכתב שאומר שלא קרה שום דבר בליל אמש.

אתמול בערב, קופרפילד פרסם מכתב בטוויטר, בו התייחס לתנועת #MeToo, וכתב: "כולנו רוצים שאנשים שמרגישים שהיו קורבנות של תקיפה מינית ירגישו מועצמים. ככלל, אנחנו צריכים להקשיב, כדי שאחרים ירגישו בנוח לשתף את סיפוריהם. זה חשוב".


עם זאת, הקוסם שהואשם בעבר בתקיפה מינית (האשמה שבית המשפט קבע כי הייתה האשמת שווא), הוסיף הסתייגות לתמיכתו במלחמה נגד תקיפות והטרדות מיניות: "אבל דמיינו איך זה מרגיש, כשאתה מאמין בתנועה הציבורית, אבל בעבר הואשמת בפומבי בהאשמת שווא. איך זה מרגיש כשחייך וחיי משפחתך מתהפכים על פניהם".

בשנת 2007 מלכת יופי לשעבר בשם לייסי קרול האשימה את קופרפילד בתקיפה מינית באי הפרטי שלו. ה-FBI חקר את הטענות ופשט על המחסן של הקוסם בלאס וגאס. עם זאת, התיק נסגר ללא אישומים. לאחר מכן, קרול עמדה למשפט על האשמת שווא בתקיפה מינית, הודתה באשמה וספגה קנס כספי ועבודות שירות.

קופרפילד המשיך את המכתב והתייחס גם להאשמות החדשות: "חייתי במשך שנים עם דיווחים חדשותיים על כך שהואשמתי באופן שקרי במעשים איומים. מעטים סיפרו על כך שהמאשימה נעצרה, על כך שנמצאתי חף מפשע. אז בזמן שאני מתמודד עם סערה נוספת, אני רוצה שהתנועה הציבורית תמשיך לפרוח. תמיד תקשיבו, ותשקלו הכל בזהירות, אבל בבקשה, למען כולנו, אל תמהרו לחרוץ דין".

mako תרבות בפייסבוק