עדכון: עכשיו גם בישראל. מפיצי "הנוקמים: סוף המשחק" הודיעו שהגרסה המורחבת לסרט, שעלתה בשבוע שעבר בארצות הברית ומכילה סצנות חדשות וכן הצצה לסרט "ספיידרמן: רחוק מהבית", תוקרן גם בישראל. "סוף המשחק" המורחב יוקרן בבתי קולנוע נבחרים ברחבי הארץ, החל ממחר (28.06). מה מחכה למעריצים המושבעים של המותג הקולנועי בגרסה המשודרגת הזו? טוב ששאלתם.

מכירים את המצבים האלה בהם נראה על פניו שנגמר לכם השמפו, אבל אתם לא בטוחים עוד כמה באמת נשאר בו אז אתם לוחצים חזק על הבקבוק, דופקים, מנערים, ממלאים אותו במים ומנסים להוציא ממנו כל טיפה אחרונה? אז "הנוקמים: סוף המשחק". בשבוע שעבר הדהימו אולפני מארוול את המעריצים והעולם עם הידיעה שהסרט יחזור לסיבוב נוסף של הקרנות בבתי קולנוע בארה"ב, כחודשיים לאחר שעלה לשם לראשונה, והפעם עם 6 דקות של תוספות מיוחדות וחומרי בונוס.

די ברור למה הם עושים את זה, אבל קודם כל צריך להבהיר מה בדיוק יהיה שונה בין שתי הגירסאות. אחרי שבוע של ספקולציות והשערות, מקורות ברשת טוענים שהם יודעים בדיוק מה יתווסף לסרט: שש הדקות הנוספות יכללו הקדמה מאת אנתוני רוסו, חלק מצמד הבמאים של הסרט, מחווה כלשהיא לסטן לי (אייקון הקומיקס ומי שיצר דמויות רבות שמופיעות ביקום מארוול), טיזר ל"ספיידרמן: רחוק מהבית" וסצנה אחת סודית שנמחקה מהגירסה המקורית.

זו כנראה הסיבה שבמארוול התעקשו שלא לקרוא לגרסה החדשה "גרסת הבמאי", כי שום דבר מהותי באמת לא משתנה מהסרט המקורי. כרגע אמנם לא מתוכננת הפצה נוספת בישראל, אבל עושה רושם שאין ממה להתבאס. המחווה לסטן לי והטיזר ל"ספיידרמן" ככל הנראה ימוקמו במהלך או בסוף הקרדיטים, משום שהגרסה המקורית לא הכילה סצנת פוסט-קרדיטים כזכור. רק הסצנה הנוספת מעוררת מעט עניין, שכן אתרים מדווחים כי היא קשורה לדמותו של הענק הירוק (מארק רופאלו).

השערות קודמות טענו שמדובר בסצנה מדוברת אחרת שצולמה לסרט המקורי אך ירדה בעריכה, בה משתתפת קת'רין לנגפורד ("13 סיבות") בתור בתו הבוגרת של טוני סטארק, אותה הוא רואה לאחר שהוא מקיש באצבעותיו ומגיע לאותו מימד כתום ואבסטרקטי בו ת'אנוס ראה את גמורה הצעירה ב"מלחמת האינסוף". האחים רוסו טענו שכשהקרינו לקבוצות מיקוד את הסרט עם הסצנה הזו, צופים רבים התבלבלו ולא הבינו מי היא ומה היא רוצה מטוני, כך שלבסוף הוחלט לחתוך אותה החוצה, ושם כנראה היא תישאר.

הגירסה המחודשת של "סוף המשחק" צפויה לנחות בבתי הקולנוע בארה"ב החל מהשבוע, ככל הנראה כדי להרים ל"ספיידרמן: רחוק מהבית" שיעלה בסוף השבוע הבא. אבל הסיבה האמיתית להפצה היא ש"סוף המשחק" הרוויח עד כה בקופות הקולנוע 2.75 מיליארד דולר - אבל עדיין לא עקף את "אווטאר" שנחשב סרט הקולנוע המצליח ביותר בכל הזמנים. לשם כך נדרש עוד סכום פעוט של 37 מיליון דולר בלבד, ובמארוול מקווים שלפחות נהירה מחודשת של מעריצים נלהבים תספיק להם כדי לסגור את הפינה הזו ולהכריז - אנחנו הכי גדולים.