כידוע, מאז פרוץ מגפת הקורונה עולם הטלוויזיה והקולנוע נמצא במצוקה של ממש: ההנחיות המחמירות למניעת הדבקה פוגעות בתהליך הצילומים, מועד היציאה של סרטים רבים נדחה למועדים לא ידועים, ועלייתם למסך של תכנים מסוימים אף בוטלה לאלתר לאור הנסיבות. אבל לצד הפגיעה הקשה הזו, החיים תחת שלטון הנגיף היוו גם קרקע פורה ליצירה: יוצרים מסוימים לקחו השראה מהמציאות הקשה והפיקו סרטים וסדרות בנושא החיים לצד הקורונה, דוגמת מייקל ביי בסרטו החדש "סונגבירד" שמתאר עולם דיסטופי בו כולם נאלצים לחיות בבידוד.

עכשיו, HBO חשפה לראשונה טריילר לסרט חדש בשם המקורי "Locked Down" (משחק מילים עם המילה "lockdown", סגר באנגלית), שמתאר גם הוא חיים בצל הקורונה - אבל בנסיבות מפתיעות למדי. הסרט עוסק בזוג צעיר, פקסטון ולינדה, אותם יגלמו שני כוכבים הוליוודיים גדולים: צ'יווטל אגיופור, ("12 שנים של עבדות", "דוקטור סטריינג'") ואן האת'ווי ("השטן לובשת פראדה", "יומני הנסיכה"). בסרט, השניים עוברים פרידה סוערת אך נאלצים להמשיך בחיים משותפים לאחר שסגר מחמיר יורד על לונדון. עד כאן נשמע הגיוני? ובכן, זה ממש לא הכל.

האירועים בתחילת הטריילר ככל הנראה יראו לצופים מוכרים למדי: פקסטון עומד מחוץ לחנות פינתית ורואה אדם עוזב כשכמויות מסחריות של נייר טואלט בידיו, ושואל אותו "כמה ישבנים יש לך?" בהומור. ימי העבודה של לינדה הופכים להיות מטח אינסופי של פגישות זום מתישות. וכמובן, הבעיה שרבים יוכלו להזדהות איתה והופכת למוקד הסרט - סיר הלחץ שנוצר מהחיים המשותפים בסגר עם אדם אהוב. במקרה של לינדה ופקסטון, הסיטואציה הגם-ככה קיצונית הוקצנה עוד יותר, כשכאמור, השניים נפרדים ממש רגע לפני הסגר ומוכרחים לגור יחד למרות המתח המובן מאליו ביניהם. עד כאן נשמע סביר בהחלט, אבל מכאן והלאה נראה כי הסרט הולך לכיוון משונה למדי: שוד צפוי בחנות התכשיטים "הרודס" מחייב את השניים להצטרף ולהפוך לעבריינים של ממש. _AD_

וכמובן, הקשיים הכרוכים בחיים בצל הקורונה פגשו לא רק את הדמויות, אלא גם את השחקנים עצמם. בראיון חדש לרגל עליית הסרט בחודש הקרוב, האת'ווי סיפרה כי הצילומים היו "מאוד נורמליים" ו"מופרעים לחלוטין" כאחד, וכי הם כללו התמודדות לא קלה בעבורה כאשר נאלצה להוריד את המסכה מפניה: "הסיכויים היו נגדנו, וזה גרם לי לרצות להישען על הריגוש ולקחת סיכונים. זה היה מפחיד להוריד את המסכה שלי כל יום, והערכתי מאוד את המחויבות של חברי הצוות שהשאירו את המסכות על הפנים - אפילו כשצילמנו בחדרים חמים והם סחבו מצלמה כבדה וציוד תאורה, הם תמיד היו עם מסכה". השחקנית שיתפה כי המסירות שלהם אף נגעה לליבה, ואמרה ש"המקצועיות שלהם עזרה לי להישאר בטוחה, והייתי אסירת תודה".

סרטי פשע אינם זרים להאת'ווי, כאשר השחקנית כיכבה בעבר ב"אושן 8" ו"משחקי גנגסטה". לצד האת'ווי ואגיופור, יככבו בסרט גם עוד כמה שמות מוכרים, ביניהם בן קינגסלי ("איירון מן 3"), מארק גאטיס ("שרלוק"), בן סטילר ("לילה מוטרף במוזיאון") ומינדי קלינג ("המשרד"). הסרט מבוים על ידי דאג לימן ("מר וגברת סמית'") ואת התסריט כתב יוצר "פיקי בליינדרז", סטיבן נייט. תהליך ההפקה היה מהיר במיוחד - הצילומים החלו בספטמבר האחרון, HBO מקס מיהרה לרכוש אותו כבר בדצמבר, ובהמשך החודש הקרוב הוא כבר יגיע למסכים (כרגע, לא בישראל).