את בראד פיט לא צריך להציג. השחקן המוערך פועל בתחומו כבר מעל לשלושה עשורים, וזכה לתשומת לב רבה גם בזכות מערכות היחסים שלו עם הנשים בחייו. אתם יודעים, נשים ממוצעות וסבירות כמו ג'ניפר אניסטון ואנג'לינה ג'ולי. עכשיו הוא חוזר לעשות כותרות זוגיות, אם כי בנסיבות פחות נעימות: השחקן נקלע ל"מערכת יחסים" פחות סימפטית והרבה פחות מציאותית אחרי שאישה לא מוכרת תבעה אותו ואת חברת ההפקה שבבעלותו בסכום של עשרות אלפי דולרים. על פי תביעתה של האישה, תושבת טקסס בשם קלי כריסטינה, פיט נעלם מחייה אחרי שתרמה כסף לארגון הצדקה של השחקן, ואחרי שבין השניים נוצר קשר חברי אינטימי שכלל גם שיחות על נישואים.

קלי כריסטינה, מנכ"לית חברה לשירותי בריאות מהעיר פלֵיינו, טוענת כי פיט יצר איתה קשר לפני מספר שנים על מנת שתעזור לו לגייס כספים לעמותה בשם Make It Right שמטרתה לבנות מחדש בתים בניו אורלינס לאחר ההרס שגרם הוריקן קתרינה בעיר. לפי כריסטינה, לה ולבראד פיט יש מערכת יחסים מקצועית, מאחר והיא הסכימה לעזור לו בגיוס הכספים לארגון, וכן מערכת יחסים אישית שכללה, כך בלשון התביעה, "דיבורים על חתונה". הניסוח איננו חד משמעי גם באנגלית, אולם ניתן להסיק ממנו כי מדובר בנישואים משותפים לשניים ולא רק בשיחה חברית אודות מוסד הנישואים.

פיט, כמובן, מכחיש כל קשר. דובריו מסרו כי השחקן כי איננו מכיר את כריסטינה וכי מעולם לא דיבר איתה או תיקשר איתה באיזשהו אופן, עד שעורך דינו קיבל ממנה את מכתב התביעה בחודש מרץ 2020. השחקן הסביר כי הצוות המשפטי שלו הודיע לכריסטינה שטעות נפלה בידיה - אך היא החליטה לתבוע בכל זאת. בתגובתו המשפטית לתביעה, השחקן חרץ כי הוא אף פעם לא ביקש ממנה תשלומים, או הורה לאדם אחר לעשות זאת בשמו. עורכי דינו מניחים כי האישה רומתה על ידי מתחזה לפיט וכתבו: "נראה כי התקשורת שניהלה בנוגע להסכמים נעשתה עם אדם אחד או יותר שהתחזה לנאשם".

קלי כריסטינה (צילום: פייסבוק - Kelli Christina)
קלי כריסטינה | צילום: פייסבוק - Kelli Christina

הצהובון הבריטי "דיילי מייל" פרסם לראשונה את פרטי התביעה בשבוע שעבר. קלי כריסטינה העבירה ל"בראד פיט" 40,000 דולר לאורך תקופה של שנתיים, עם ההסכם שקובע כי השחקן ינכח באירועי ההתרמה שכריסטינה ערכה עבורו ועבור המטרה הטובה שחשבה שהוא מייצג - אך הוא לא הגיע לאף אחד מהם. כריסטינה אומרת שכאשר הפסיקה להעביר את התשלומים, פיט ניתק את הקשר איתה וזה היה בלתי אפשרי להשיג אותו או את העמותה. היא תובעת את השחקן בעבור הפרת חוזה והונאה במטרה לקבל את כספה בחזרה, ותוספת פיצויים על עוגמת הנפש שנגרמה לה.

כריסטינה עצמה הגיבה לפרסום הפרשה: "אנחנו מתדיינים בנושא מאז מרץ 2020 ואני נאבקת בחזרה במדיה", סיפרה למגזין הניו יורק פוסט. "התביעה הזו חשובה למדינה כדי שאמשיך להילחם בבראד פיט ובעמותת Make it Right. אני מחזיקה ב-113 עמודים של גילויים מאורגנים שתומכים באישומים. לא הייתי מצפה שהתביעה הזו תיעלם בקלות". במקביל, מקור המעורה בפרטי הסיפור צוטט גם הוא בכתבה בפוסט, ותמך בגרסתם של עורכי הדין של פיט: "זה מקרה עצוב של מישהי שנפלה קורבן להונאה אינטרנטית שלא היה לה קשר לסלב עצמו. מקווה שאחרים יוכלו ללמוד מהמצב המצער הזה".