עברו שנים מאז הגירושים של השניים, אבל נראה כי פרשת ג'וני דפ-אמבר הרד רחוקה מלהסתיים. לאחרונה, כידוע, דפ אולץ להתפטר מתפקידו בסרט "חיות הפלא 3", וזאת לאחר שהפסיד בתביעת דיבה שהגיש נגד צהובון הסאן הבריטי שכינה אותו "בעל מכה". עכשיו, בהמשך למאבק הממושך שמתנהל ברשת נגד הרד, הגולשים מצפים מבת זוגו לשעבר של דפ לשאת גם היא בתוצאות - ולפרוש מצילומי סרט ההמשך ל"אקוומן" בהשתתפותה. אותם גולשים הקימו עצומה הקוראת לפיטוריה של הרד ולליהוקה מחדש - עצומה שהגיעה כעת ליותר ממיליון ו-300 אלף חתימות. 

העצומה נגד הרד היא אחת מתוך מחאות רבות שכבר מתקיימות בנושא הדרמה המתמשכת בין השחקנים הגרושים, כאשר ההחלטה לסלק את דפ מ"חיות הפלא" עוררה גם היא סערה: היא אמנם הייתה הכרחית ומשמחת בעבור צופים מסוימים, אך בעבור אחרים נתפסה כמכעיסה ביותר. ולא רק שהמעריצים זעמו - הם גם הקימו עצומה נוספת, הקוראת לביטול סילוקו של השחקן. לטענתם, אם דפ לא יזכה להמשיך להשתתף בסרט בכיכובו - הרד צריכה להתמודד עם אותו עול ועל כן עליה להתפטר מ"אקוומן".

הרד הופיעה לראשונה בדמותה של מרה, נסיכה של ממלכה תת ימית, בסרט "ליגת הצדק" משנת 2017. שנה לאחר מכן היא הופיעה לצד ג'ייסון מומואה ב"אקוומן", גם הוא חלק מהיקום הקולנועי של אולפני די. סי., וכעת היא צפויה לשחזר את התפקיד בסרט ההמשך שיגיע למסכים ב-2022. זאת בניגוד לדיווחים לא אמינים שהתפשטו עם הזמן, לפיהם היא למעשה כבר הוחלפה, כשגולשים רבים מעוניינים לראות במקומה את כוכבת "משחקי הכס" אמיליה קלארק. בשיחה עם המגזין אנטרטיינמנט וויקלי מסוף השבוע האחרון, הרד הבהירה כי אין לה שום כוונה לעזוב את התפקיד, למרות הנחישות של מעריצים רבים להביא לסילוקה. "אני מתרגשת מאוד מהאהבה שאני מקבלת מהמעריצים ומההערכה שרכש 'אקוומן'. הסרט ודמותה של מרה עוררו התרגשות רבה וזה אומר שאנחנו נחזור", סיפרה השחקנית, "אני כל כך מתרגשת לצלם את זה". 

הרד הוסיפה והסבירה כי "שמועות ממומנות וקמפיינים ברשתות החברתיות לא מכתיבים (את החלטות הליהוק), אין להם שום בסיס במציאות. רק האוהדים הם אלה שגרמו ל'אקוומן' ול'אקוומן 2' לקרות. אני נרגשת להתחיל בשנה הבאה". הפקת הסרט צפויה לצאת לדרך מתישהו בשנת 2021, אבל יציאתו עדיין לא אושרה באופן רשמי על ידי האולפנים, צוות השחקנים עדיין לא סופי ואין לסרט תאריך יציאה מדויק (וכשהקורונה בסביבה, לאף תאריך אין יותר מדי משמעות גם ככה).