החלונות הגבוהים

במהלך שנות פעולתו הקצרות, ההרכב הצעיר שינה את פני הרוקנרול בישראל, והקליט כמה מנכסי צאן הברזל של המוזיקה המקומית. אבל כמה דברים קרו בשנה ההיא - כמה אינטריגות, כמה אהבות סבוכות, כמה מקרים של אלימות בתוך מערכת יחסים שלא היתה עוברת היום בשום צורה. המחזמר ילווה את אריק אינשטיין, שמוליק קראוס וג'וזי כץ הצעירים בעוד הם נלחמים בצנזורה של שיריהם ומנסים לעבוד בזמן שהם, לכאורה, מסטולים 24/7 מחשיש סיקסיטיזי לונדוני, שזה באמת חומר למחזמר בפני עצמו. רוני דלומי בתפקיד ג'וזי כץ - כן או כן?

אור הירח

אמרנו "מחזמר"? התכוונו אופרת רוק, כמובן. אופרת הרוק על חייו של אביב גפן, עם שיריו של אביב גפן ובואו נכיר במציאות, כנראה גם בהשתתפות אביב גפן (על העיבוד המוזיקלי אם לא על התסריט, הבימוי ומשחק בתפקיד הראשי), תגולל את תולדותיו של נסיך הרוק הישראלי בתחילת שנות ה-90. איך הפך היורש לאצולה הציונית של משפחת דיין-גפן לכזה באד בוי? איך נהיה אייקון, איך סחף אחריו אלפי מעריצים וגרם להם להתאפר בלבן? סיפור האהבה של גפן ואילנה ברקוביץ' יקבל מקום של כבוד, כמובן, בביצוע א-קפלה מרגש ל"אילנה", רגע לפני ההפסקה. עם מיי פיינגולד בתפקיד אביב גפן ודנה פרידר בתפקיד אילנה.

המחאה החברתית - המחזמר!

דמיינו את "עלובי החיים", רק פחות עגמומי. כל מיוזיקל שמכבד את עצמו צריך סצנה המונית, בה כל המשתתפים עולים על הבמה ושרים ביחד שיר מורכב, שגם מקדם את העלילה וגם ממחיש את מצבם הרגשי. ושום במה לא תהיה מלאה כמו במעמד הסיום של "המחאה החברתית", מחזמר מדומיין לחלוטין על קבוצת צעירים עם זמן פנוי וגישה ליותר מדי ציוד מחנאות, שיוצאים לרחובות, עוברים להתגורר באוהלים וסוחפים אחריהם מדינה שלמה. על הדרך הם יתגבשו, יכירו, יאהבו, יצחקו, ישנאו וינסו להוריד את מחיר הקוטג' במרכולים. ספוילר: זה לא הכי יצליח, אבל טוב מאוד שזה קרה. עם מיי פיינגולד בתפקיד סתיו שפיר, רוני דלומי כדפני ליף ומיכאל אלוני בתפקיד איציק שמולי.

כולם רוקדים עכשיו - המחזמר של היי פייב

חמישה צעירים חולקים חלום אחד: לשיר ולרקוד על הבמות הכי גדולות בכל קניון ישראלי שמכבד את עצמו. והם גם יגשימו את החלום הזה, הודות לכמה מפיקים מוזיקליים וצוות כוריאוגרפיים שובביים שיהפכו אותם ליחידה מובחרת של פופ ישראלי. אין צופה שלא ימחה דמעה מול הביצוע המרגש ל"עומד על צוק", שבמחזמר הזה יהיה שיאו של עימות בין הדמות של מייקל הרפז לשאר חברי הלהקה. אחרי ההתרסקות שבפירוק, יצאו חברי הלהקה לדרכים חדשות, וינסו להתאחד שוב, אחרי עשרים שנה, רק כדי שטרגדיה אישית תחרב להם את התוכניות. עם מאור שוויצר בכל התפקידים הראשיים.

אויבות: ירדנה ועפרה

אחת היתה יקירת הרדיו, סמלה של ארץ ישראל היפה והלבנה, והזמרת יפת הצמות שכבשה את מצעדי רשת ג'. השנייה היתה האמנית הטוטאלית, החדשנית והמרגשת, ואחת הנציגות הבולטות הראשונות של ישראל בשוק המוזיקה הבינלאומי. ירדנה ארזי ועפרה חזה לא הופיעו ביחד, אנחנו אפילו לא יודעים כמה הן הכירו באמת אחת את השנייה, אבל המחזמר על חייהן יצלול אל ההיסטוריה העכורה בין מחנות המעריצים שלהן, ויגיע לשיאו בהבנה שהן לא חייבות להיות צ'ילבות, ובביצוע מחשמל שישלב בין "שהשמש תעבור עלי" ל"יד ביד". עם רוני דלומי בתפקיד ירדנה ארזי (שגם תגיע לבכורה ותיראה מדהים) ואף אחת בתפקיד עפרה חזה. באמת, תנו לנו הולוגרמה בסגנון וויטני יוסטון.

דנה אינטרנשיונל - המחזמר!

מזמרת מועדונים לסנסציה בינלאומית; מהפסד בקדם אירוויזיון ועד הניצחון בגמר האירוויזיון; מזיווה לדיווה: הסיפור של דנה אינטרנשיונל הוא הסיפור של תעשיית הפופ המקומית. הוא סיפור הצלחה מעורר קנאה וסיפור להטב"קי מעורר השראה שבמרכזו דמות שיכולה לשאת על כתפיה גם אלף מחזות זמר. הסיפור של דנה יהיה מחזמר שכולו פאן עם שירי דאנס-פופ מושלמים מהניינטיז (יוצא דופן יהיה הנאמבר של "אני לא יכולה בלעדיך", שואו-סטופר שרק אנשים שנולדו בלי שקיקי דמעות לא יבכו בו) ותלבושות כל כך מוגזמות, שאפשר כבר מעכשיו לסגור את הזוכה בקטגוריה הרלוונטית בפרסי התאטרון. עם דנה אינטרנשיונל בתפקיד דנה ומיי פיינגולד בתפקיד עופר ניסים.

הנשים הראשונות

איש לא שר בשבחן של נשות ראשי הממשלה, אז עכשיו הן שרות לבדן. המחזמר יכיל, כמובן, עלילה שמתפרשת על פני שישה-שבעה צירי זמן שונים, ויספר את הסיפורים הקטנים-אך-גדולים של פולה בן גוריון, ציפורה שרת, מרים אשכול, לאה רבין, עליזה בגין, שולמית שמיר, סוניה פרס, נאווה ברק, עליזה אולמרט וכמובן: שרה נתניהו. לחוד וביחד, נשות ראשי הממשלה הישראליים יתמודדו עם קשיים רבים הכרוכים בניהול מדינה, והמחזמר ייתן להן סוף-סוף את הזרקור שמגיע להן. הן יחזקו את החיילים ויתרמו לצדקה; יבקרו את החולים ואולי, לכאורה, יזרקו נעל על עובדת במעון ראש הממשלה. הסיפורים שלהן ישולבו זה בזה כפסיפס עשיר, שבסופו הבנה אחת: אף אחד לא בטוח בעצם מה כרוך בתפקידה של רעיית ראש הממשלה בישראל. עם מיי פיינגולד, רוני דלומי, דנה פרידר וטלי אורן - שכל אחת תבחר תפקיד, ובהצלחה לה.

עיצוב הפוסטרים: קרן מינביץ'