השם ביני פלדשטיין לא מצטלטל כמו שם של כוכבת גדולה, אבל נראה כי התהילה לגמרי עומדת להגיע אל פתח דלתה של בעלת השם המדובר. נוסף על היותה שחקנית, פלדשטיין היא גם אחותו של ג'ונה היל (השחקן ההוא שעדיין מפתיע לכנותו "המועמד לאוסקר ג'ונה היל"). אבל זה רק עניין של זמן עד שזו עומדת להפוך מוכרת בזכות עצמה: אחרי תפקידי משנה חזקים בסרטים "שכנים 2" ו"ליידי בירד", ביני הופיעה בסרט "חורשות את הלילה": הוא אמנם היה כישלון כלכלי אבל זכה לשבחי המבקרים, וזיכה את פלדשטיין במועמדות ראשונה לגלובוס הזהב לפרס השחקנית הראשית הטובה ביותר בקומדיה. כעת, השחקנית עומדת בפני שני תפקידים גדולים, כאלה שעשויים להקנות לה את התואר "כוכבת".

הראשון הוא תפקיד ראשי בעונה החדשה של סדרת האנתולוגיה של מפיק העל ריאן מרפי: "סיפור פשע אמריקאי - הדחה". בעונה הראשונה סיפר מרפי את סיפור הרצח והמשפט של או. ג'יי. סימפסון ובעונה השנייה, כזכור, את סיפור ההתנקשות בג'יאני ורסאצ'ה. בעונה השלישית תיגש הסדרה לסאגה נוספת שהסעירה את העולם בשנות התשעים: שערוריית המין של ביל קלינטון, שקיים רומן עם מתמחה צעירה שעבדה בבית הלבן, מוניקה לווינסקי. את הנשיא קלינטון יגלם קלייב אואן הבריטי ולנעליה של הילארי קלינטון תיכנס אידי פאלקו (שכבר יודעת איך זה לגלם רעיה של אנטי גיבור שבוגד באשתו, בהתחשב בעובדה שהיא גילמה את כרמלה סופרנו). את מוניקה לווינסקי, המאהבת שהפכה לאישה הכי שנואה באמריקה (שני עשורים לפני שפוליטיקת המגדר והזהויות עוצבה מחדש), תגלם לא אחרת מפלדשטיין.

עוד לא ידוע מה יהיה גודל תפקידה של פלדשטיין בסדרה. הטריילר מציע שיושם דגש על תפקידה של לינדה טריפ, חברתה של לווינסקי שהדליפה את הסיפור לעיתונות (אותה תגלם שרה פולסון), אבל גם פלדשטיין מופיעה בטריילר לא מעט. הפוסטר של הסדרה מציג את דמותה, לבושה באותה שמלה כחולה ידועה לשמצה אותה לבשה לווינסקי (שהפכה לראיה פורנזית במשפט נגד קלינטון) ומסתכלת על הבית הלבן. שתי העונות הראשונות של "סיפור פשע אמריקאי" הביאו את שחקניה הראשיים - שרה פולסון, קורטני ואנס, דארן כריס - למעמד זכייה בפרס האמי. האם תפקידה של מוניקה לווינסקי יהיה מה שיביא לפלדשטיין את הפרס הגדול הראשון שלה?

ישנו תפקיד נוסף שיכול לקבע את מעמדה של ביני ככוכבת על בתעשייה, והפעם על במת התיאטרון. פלדשטיין לוהקה לתפקיד פאני ברייס, הלוא היא "מצחיקונת", בהפקה מחודשת של המחזמר בברודוויי. כמו שכל מעריץ מחזות זמר כבר יודע היטב, על המורשת של "מצחיקונת" חתומה בעיקר אישה אחת: ברברה סטרייסנד. אמנם מאז שהמחזמר עלה לראשונה בברודוויי הוא הגיע גם בהפקות מחודשות ברחבי העולם, בווסט אנד וגם בתל אביב (בכיכובה של מיה דגן) - ובכל זאת, לא היו הרבה תפקידים בתיאטרון המוזיקלי שקשורים בצורה כל כך ישירה לשחקנית אחת. סטרייסנד כיכבה בתפקיד פאני גם בגרסה הקולנועית של "מצחיקונת" וזכתה על כך באוסקר. למעשה, הקשר בינה לפאני היה כל כך חד פעמי, עד כדי כך שהוא מנע מכל שחקנית אחרת להתקרב לתפקיד על בימות ברודוויי - ואז הגיעה ביני פלדשטיין. 

פלדשטיין כבר שיחקה בברודוויי בעברה כשגילמה תפקיד משני במחזמר "הלו דולי", אבל זוהי ההצגה הראשונה בה היא מככבת - ותפקידה של פאני, הר געש של הומור וכישרון, הוא חתיכת תפקיד של כוכבת. השחקנית תמיד נשאה עיניה לפאני בגילומה של סטרייסנד: למעשה, עוד לפני שלוהקה לתפקיד, התגאתה פלדשטיין בריאיונות שונים בכך שמסיבת יום הולדתה השלישי הייתה בנושא "מצחיקונת". "בהזמנה ליום-הולדת היה כתוב 'המצחיקונת שלנו בת שלוש'", אמרה ביני בריאיון למגזין "The Face". בהצהרה לתקשורת בנוגע לליהוק המרגש, אמרה השחקנית כי "לגלם את התפקיד הזה על במת ברודוויי, בניגוד לחצר האחורית של המשפחה שלי, זה חלום שהתגשם". לפוסט באינסטגרם בו היא מבשרת על ליהוקה, פלדסטין צירפה צילום מאותה מסיבת יום הולדת: תמונה שבאופן אובייקטיבי ניתן להכריז עליה כעל התמונה החמודה ביותר בעולם.

View this post on Instagram

A post shared by Beanie Feldstein (@beaniefeldstein)

קצת אחרי שנודע על ליהוקה של ביני לתפקיד המבוקש, האינטרנט מצא את דרכו שלו להשתעשע עם הבשורה החדשה. לא על חשבונה של פלדשטיין, שעדיין לא הספיקה להסתבך באיזושהי שערורייה, אלא על חשבונה של שחקנית שפינטזה על התפקיד הזה בעצמה: ליאה מישל. מישל, שגילמה את רייצ'ל ב"גלי", קבעה בעבר כי "אם אחזור לברודוויי, זה מה שארצה לעשות", כשהתבקשה להגיב על שמועת ליהוקה לתפקיד. ב"גלי" היא ביצעה שירים מתוך המחזמר במספר הזדמנויות, ובמהלך הסדרה דמותה של רייצ'ל אף כיכבה בעצמה במחזמר בברודוויי. בשנה החולפת, דיווחים שונים בדבר התנהגותה המפוקפקת על הסט ציירו אותה כשחקנית שמאוד לא פשוט לעבוד איתה וכאדם לא נעים בלשון המעטה. על כן, לא מעט גולשים נהנו לשמוח לאידה בלקט ממים שמתארים איך היא לכאורה הגיבה לעובדה ששחקנית אחרת קיבלה את תפקיד חלומותיה. 

לפחות על פני השטח, זה לא המצב - ומישל דווקא הביעה פרגון. בתגובה לפוסט שהעלתה פלדשטיין לחשבון האינסטגרם שלה, מישל כתבה: "כן! את הכוכבת הגדולה ביותר!" (בהתייחסות לאחד השירים מהמחזמר), והוסיפה - "זה הולך להיות גדול!". כנראה שריבים של שחקניות על תפקידים זה דבר שראוי להישאר בעשור הקודם, לפחות כשמדובר בסכסוכים שצפים אל מעל פני השטח. אבל מעבר לריב הלא-קיים בין מישל לפלדשטיין, שווה לשים לב לכך שיש לנו עסק עם כוכבת בנסיקה. היא נראית כמו אדם מן השורה ויש לה שם רגיל להחריד, אבל יכול מאוד להיות שעם תפקיד כמו של מוניקה לווינסקי ב"סיפור פשע אמריקאי" ושל פאני ברייס ב"מצחיקונת", השם "ביני פלדשטיין" יפסיק להיות רצף הברות משעשע, ויהפוך לכזה שיגרום לנו להתעניין בכל פרויקט ולו רק בגלל שהיא נמצאת בו.