בסוף יוני, הגיש חבר הכנסת לשעבר חיים רמון תביעת לשון הרע בסך 75,000 שקלים נגד הדר שגיא, סטודנטית וראש תא הנשים "תל אביביות" באוניברסיטת תל אביב, שמחתה נגד העסקתו העתידית של רמון בחוג למדעי המדינה באוניברסיטה. עורכי דינו של רמון טענו ששגיא עשתה לו "רצח אופי" אחרי שבפוסט פייסבוק כינתה אותו "עבריין מין". זאת לאחר שב-2007 הורשע רמון במעשה מגונה אחרי שנישק אישה בניגוד לרצונה.

פסק הדין במקרה ההוא הוזכר גם בכתב התביעה הנוכחי של רמון, ועורכי הדין שלו ציינו כי השופטים פסקו שעל אף ההרשעה, הוא אינו עבריין מין ואין בעברה שלו קלון. פסק הדין ציין, לעומת זאת, שבאי כוחו של רמון הכפישו את שמה של המתלוננת ופגעו בכבודה. בראיון ל"שבתרבות" בסוף השבוע, וטען שאם שגיא תתנצל על הכינוי "עבריין מין" - ימשוך את התביעה נגדה ויבטלהּ.

פרשת רמון הנוכחית עוררה עניין רב בתקשורת: עיתונאים דוגמת רביב דרוקר ואראל סג"ל הביעו את דעתם בנושא ותמכו בהחלטה להעסיק את רמון, שעה שמרצות ומרצים באוניברסיטת תל אביב חתמו על מכתב תמיכה בשגיא, וכינו את התביעה של רמון "תביעת השתקה". הדיון הער הגיע היום לטוויטר, וזאת אחרי שרמון נמנע מלהתבטא בנושא עד כה ברשת החברתית הזו. רמון כתב תחילה בתגובה לפרסום של עמרי מניב, כתב ערוץ עשר, על מכתב המרצים, ואמר: "דרישה זו (לא להעסיק את רמון באוניברסיטה) היא ניסיון להשתיק אותי, אלו שאמורות לייצג צדק ומוסר מנסות למנוע ממני להילחם על שמי וכבודי" -

הדיון התעצם היום (9.7) בבוקר, ברצף ציוצים בין רמון וכתבת הספורט בקי גריפין. "נראה לך הגיוני, חיים רמון, שנשים חיות תחת טרור גברי מדי יום, הולכות לבית משפט - ואז עוד אותו גבר שהורשע בעבירת מין - מעז להגיש תביעת השתקה ומטנף על נשים צעירות שלא מוכנות להיכנע לטרור שלו?... אתה זה שהורשעת בעבירת מין... כלומר, ביצעת עבירת מין. נמצאת אשם בעבירת מין. זאת אומרת, בית המשפט קבע שפעלת בכוח והכרחת את עצמך על אישה תחת מרותך, ולכן הרשיע אותך... זה שלא נעים לך שקוראים לך עבריין מין, לא אומר שאתה לא כזה".

ושוב, על אף ששמר עד כה על שקט יחסי, הגיב רמון מחשבון הטוויטר הרשמי שלו: "כל כך הרבה שקרים ב240 תווים. להלן האמת ביהמ"ש שהרשיע אותי בעבירת מין קבע שאינני עברין מין שתי שופטות ביהמ"ש העליון קבעו שאינני עברין  מין.התביעה לא האשימה אותי בהפעלת כוח וביהמ"ש קבע שלא הפעלתי כוח ביהמ"ש קבע שהמתלוננת לא היתה כפופה לי ולא היתה היכרות  מוקדמת בינינו". "אבל את ודומייך תמשיכו לשקר להכפיש בזדון", המשיך רמון, "את אסון לפמינזם (כך במקור) וגורמת נזק אדיר למאבק הפמיניסטי החשוב".

גריפין הגיבה: "...אז אני לא בקיאה בפרטי הפרטים של התיק כמוך מן הסתם, אבל גם בעודך קורא לדבריי שקרים, הודית שהורשעת בעבירת המין שהואשמת בה". גם ציוץ זה זכה למענה מצדו של רמון, שכתב: "זה לא שאת לא בקיאה את שיקרת במצח נחושה בציוץ שלך טפלת עלי האשמות שווא ולא טרחת להתנצל עליהן אחרי שהפרכתי אותן את ושכמותך מוציאות שם רע לפמינזם וגורמות נזק חמור לתנועה הפמיניסטית החשובה".