הסרט החדש "Framing Britney Spears" סוקר את את תלאותיה של הזמרת בריטני ספירס, את המאבק לשחררה מניהולו הדרקוני של אביה ואת הדרך הלא הוגנת בה בריטני והמשבר הנפשי שלה סוקרו בתקשורת. אבל למרות שהוא מתמקד במקרה ספציפי, נדמה שמאז עלייתו למסך מתחולל תהליך נרחב יותר של חשבון נפש בקרב כוכבים הוליוודיים. לא מדובר רק בהרהורים בדבר היחס לאופן בו בריטני הוצגה בתקשורת, אלא גם ביחס לדרך בה כלי התקשורת תיארו סלבריטאיות במצבים דומים לשלה באותן שנים. כחלק מתהליך חשבון הנפש המדובר, השחקנית לינדזי לוהן חזרה לאחרונה לתודעה כאשר ריאיון ישן שלה עם דיוויד לטרמן, במהלכו המנחה לעג לשימוש שלה בסמים, צף מחדש וזכה לתגובות מזועזעות מהגולשים.

דוגמה טרייה יותר היא של השחקנית טארה ריד ("אמריקן פאי", "ג'וזי והפוסיקאטס"), שהתבטאה לאחרונה על האופן הלא הוגן בו סוקרה בתקשורת כשהייתה בשיא פרסומה. "לא עבדתי לתקופה ארוכה", הודתה ריד בריאיון למגזין הדיילי מייל. "הפריע לי שאנשים חושבים עלי שאני איזו נערת מסיבות ולא יותר מזה, בגלל שזה לא היה נכון... זה לא הוגן שנענשתי על זה שאני נהנית. אף פעם לא נהגתי בשכרות, לא עשיתי שום דבר ממש רע. הרגשתי שאני חווה בריונות מצד האולפנים ומצד המון אנשים אחרים, וששפטו אותי שלא כראוי".

ריד, שהייתה מיודדת בזמנו עם כמה מהסלבריטאיות הפופולריות של התקופה, דוגמת פריס הילטון וניקול ריצ'י, אכן מוסגרה בתקשורת כבחורה נהנתנית למדי - והתואר המפוקפק ההוא ליווה אותה בתודעה הציבורית לתקופה ארוכה. היא אמנם הופיעה בתפקיד ראשי באחת מקומדיות הנעורים הזכורות של התקופה, אבל לא התפקידים שגילמה הם אלה שהגדירו את הקריירה שלה: מגזינים כמו הניו יורק פוסט בחרו להתמקד, למשל, ברגע הזכור בו הרצועה של שמלתה התרופפה וחשפה את אחד משדיה. בהמשך הריאיון, סיפרה ריד כי היא החליטה להתחיל להפיק סרטים ופרויקטים שונים במטרה לתקן את המוניטין שלה. "אמרתי - אוקיי, אני עומדת לסובב את זה ואנשים עומדים להבין כמה אני חכמה, לראות איך אני מפיקה ויוצרת את כל הדברים האלה. זה היה מגניב להיטפל אלי, וזה לא מגניב".

פרז הילטון, 2020 (צילום: Amanda Edwards/Getty Images)
התנצל על היחס המשפיל שלו לבריטני - וחטף מהגולשים. פרז הילטון | צילום: Amanda Edwards/Getty Images

בעקבות הדיון המחודש בדבר הדרך המשפילה בה המדיה מציגה נשים צעירות בכלל ואת ספירס בפרט, אצבע מאשימה הופנתה לא רק כלפי לטרמן - אלא גם כלפי גם פרז הילטון, שהיה בלוגר הרכילות המפורסם ביותר בעולם עד לפני כמה שנים. בתקופה בה מצבה הנפשי של בריטני התדרדר, הילטון כמעט וחגג אותו, כשקרא לה "אמא לא כשירה" אחרי שהכתה את מכוניתו של צלם פפראצי באמצעות מטרייה. וזה לא נגמר כאן: אחרי מותו הטרגי של השחקן הית' לדג'ר, הילטון הוציא ליין של חולצות שנושאות את הכיתוב "למה זאת לא הייתה בריטני?". 

בריאיון לתכנית "Good Morning Britain" אמר הילטון כי "אני מתחרט על רוב מה שכתבתי על בריטני ספירס. יש לקוות שרובנו נהיים יותר חכמים ככל שאנחנו מתבגרים". ולמרות זאת, רבים ממעריציה של הזמרת לא קיבלו את התנצלותו והתרעמו על אמירותיו ברשתות החברתיות. גולש אחד כתב, "ההתייחסות של פרז לא נראית מתאימה במיוחד לאור העובדה שהוא היה המעודדת הראשית (של היחס התקשורתי כלפיה, ז.א)". אחרת הביע את דעתה החריפה: "כשנשחרר את בריטני, נכלא את פרז הילטון". עוד גולשת קבעה ש"לא חוכמה להתנצל עכשיו אחרי שיצא הסרט. זאת הבעיה! פשוט כל כך חבל לי שהיא הייתה צריכה להתמודד עם כל כך הרבה שנאה. פרז הילטון היה אחד הגרועים שבהם!".