השחקן הבריטי רפאל קולמן, שידוע יותר כאחד הילדים שהיו תחת חסותה של אמה תומפסון בסרט הילדים המצליח "נני מקפי", מת בשבוע שעבר בנסיבות מצערות במיוחד. קולמן היה בן 25 בלבד, כשיצא לריצה ולפתע התמוטט במהלכה ומת מדום לב.

אמו, ליז ג'נסן, בישרה בטוויטר בצער על מות בנה וכתבה: "נוח על משכבך משלום, בני האהוב רפאל, כלומר איגי פוקס. הוא מת בזמן שעשה את מה שהוא אוהב, ועבד למעט המטרה הנעלה מכולן. משפחתו לא יכולה להיות יותר גאה. בואו נחגוג את כל מה שהוא השיג בחייו הקצרים ונשמר את מורשתו". איגי פוקס היה כינוי שאומץ על ידי קולמן בשנים האחרונות, בהן מיעט לשחק והפך לפעיל למען איכות הסביבה ושימור זני חיות בסכנת הכחדה. הוא תיעד חלק מפועלו בסרטונים שהועלו ליוטיוב, בהם הוא נראה מסייר ביערות הגשם בבוליביה כדי לפקח על עקירת העצים בהם, ולוקח חלק בהפגנות מחאה - אחת מהן הסתיימה גם במעצרו.

ג'נסן אף חלקה חיבור שכתב בנה עבור הארגון Extinction Rebellion, שמתעסק בשינויי האקלים. קולמן הבריטי למד זואולוגיה באוניברסיטת מנצ'סטר והחל לפתח קריירה בתור מדען, אך פרש מהלימודים על מנת לסייע לאיכות הסביבה במשרה מלאה. "בגלל זה אני מורד", כתב בחיבור, "הבנתי שבתור פעיל חברתי הקול שלי יכול להיות משמעותי יותר מאשר בתור מדען". חברי הארגון נפרדו גם הם מקולמן, והוסיפו הקדמה קצרה בתחילת החיבור: "ג'יימס איגי פוקס מת ב-6 בפברואר בגיל 25", כתבו, "היתה לו נשמה בעלת אור זורח והוא יחסר לנו מאוד".

קולמן נולד בשנת 1994 בלונדון, והיה רק בן 11 כשהופיע ב"נני מקפי" בתור אריק, ילד בעייתי בעל חיבה למדע וכימיה שיוצר תרכובות כימיות נפיצות. הוא שיחק בסרט לצד כמה משחקני הקולנוע המוכרים ביותר של אנגליה, בהם אמה תומפסון, קולין פירת', אימלה סטנטון ותומס ברודי-סנגסטר ("משחקי הכס"). "הוא גילם את עצמו, כתב אביו החורג של קולמן בפייסבוק, "ילד ג'ינג'י קטן עם כישרון אדיר. הוא היה יכול לבחור קריירה במשחק אבל רצה להיות מדען, לא כדי לפוצץ דברים אלא כדי להציל את הכוכב. הוא התמוטט לפתע במהלך טיול מבלי שהייתה לו שום בעיה בריאותית קודמת".