הופעת הסטנדאפ של ג'רי סיינפלד נקטעה אמש בידי מפגינים פרו פלסטינים. הקומיקאי היהודי-אמריקאי הגיע להופיע במרכז לאומנויות הבמה בנורפולק שבווירג'יניה, ובמקום נוצרה המולה לצד עימותים בקהל, כך מדווח היום (ראשון) מגזין TMZ. רגעים לאחר שעלה סיינפלד לבמה, אחד המפגינים נעמד והחל בקריאות "לשחרר את עזה". "אין כמו קצת שנאת יהודים בשביל האווירה במופע", אמר הקומיקאי בציניות בתגובה לאירוע.

המפגין, צעק על אחרים בקהל וקרא להם להתבייש בעצמם, מה שעורר קריאות בוז מהקהל. אחד האנשים בקהל קם ותפס את המפגין ולפי הדיווח, השניים נאבקו עד שהראשון הצליח להשתלט על המפגין והמאבטחים, שהגיבו במהירות, קטעו את הקטטה וליוו אותו מחוץ למקום. 

לפי עדי ראייה, השחקן בן ה-70 אמר לקהל להפסיק את קריאות הבוז כי למפגין יש את הזכות למחות. לפי הדיווח, לפחות שמונה מפגינים פרו-פלסטינים שיבשו את ההופעה שנמשכה שעה וחצי, ובכל פעם הובילו אותם אנשי אבטחה מחוץ למקום – בעת שסיינפלד זוכה לתשואות מהקהל.

אחרי שישראל התאהבה בו מחדש, באמריקה רבים בגלל סיינפלד

אין זו הפעם הראשונה שבה סיינפלד, אחד מתומכיה הבולטים של ישראל בתעשיית הבידור האמריקאית, ובפרט מאז תחילת המלחמה, נקלע להטרדות מצד מוחים פרו-פלסטינים. בשבוע שעבר, מפגינים פרו-פלסטינים שיבשו את נאום הפתיחה של השחקן בעת שהגיע לקבל תואר כבוד מאוניברסיטת דיוק. זמן קצר לאחר שהוצג על הבמה, במקום נשמעו קריאות בוז לצד הקריאות לשחרור פלסטין. בסוף פברואר, דווח על אירוע שבו הותקף בניו יורק בידי מפגינים שקראו לעברו "אתה תומך ברצח עם".

כחלק מתמיכתו בישראל, סיינפלד אף הגיע לביקור בארץ בדצמבר האחרון. הוא נפגש עם משפחות חטופים והיה גם בבארי. בחודש שעבר, אמר בריאיון לתוכנית IN DEPTH של העיתונאי גראהם בנסינגר: "ישנם אנשים שנוטים לחשוב שהיהודים מצליחים יותר מכולם. אמנם רובנו באמת מצליחים, ובכל זאת, המאבק על הזהות היהודית הוא עתיק ונמשך כבר אלפי שנים".