רשימות השחקנים הכי רווחיים בהוליווד הן תמיד מנקרות עיניים, אבל בתקופה שבה העולם כולו עובר משבר בריאותי וכלכלי, ורבים מאבדים את עבודתם או ששכרם רק הולך ומצטמק, נדמה שזה לעג לרש יותר מתמיד. ובכל זאת, מגזין פורבס פרסם את הרשימה הקבועה שלו שמכילה את עשרת השחקנים הגברים בעלי המשכורות הכי גבוהות השנה, והסכומים הם לא לבעלי לב חלש.

במגזין מציינים כי ניכרת השפעתן של ענקיות הסטרימינג כמו נטפליקס, אמזון ואפל TV פלוס, שרק ימשיכו להעלות את הרף. נטפליקס, למשל, תוציא השנה 17 מיליארד דולרים על תוכן מקורי, וכבר שילמה לשחקנים שלה יותר כסף מכל אולפן הפקה מסורתי. ריאן ריינולדס, למשל, נמצא במקום השני ברשימה (ספוילר) עם 71.5 מיליון דולר אחרי הופעה בלהיט של נטפליקס "מחתרת השישה", אבל עתיד לשלשל עוד 30 מיליון עבור השתתפות בסרט נוסף - הפעם מבית אפל TV. ואילו אמזון עוד תשלם למקום השישי ברשימה, השחקן הבוליוודי אקשיי קומאר, 10 מיליון דולרים נוספים עבור תפקיד באחת הסדרות שלה.

10 המרוויחים הגדולים של הוליווד:

1. דווין "דה רוק" ג׳ונסון - 87.5 מיליון דולר

2. ריאן ריינולדס - 71.5 מיליון דולר

3. מארק וולברג - 58 מיליון דולר

4. בן אפלק - 55 מיליון דולר

5. וין דיזל - 54 מיליון דולר

6. קשיי קומאר - 48.5 מיליון דולר

7. לין מנואל מירנדה - 45.5 מיליון דולר

8. וויל סמית' - 44.5 מיליון דולר

9. אדם סנדלר - 41 מיליון דולר

10. ג'קי צ'אן - 40 מיליון דולר

 

כמו בשנה שעברה, המקום הראשון עדיין שייך לדווין "דה רוק" ג׳ונסון, עם 87.5 מיליון דולר. חלק ניכר מזה הודות למשכורת שלו על הסרט "Red Notice" של נטפליקס בו יככב יחד עם גל גדות וריאן ריינולדס (הבנו, יש שלושה שחקנים בהוליווד) - משכורת שעומדת על סכום משוער של 23.5 מיליון דולרים. בנוסף, לג'ונסון היו אף הכנסות נאות השנה מליין הבגדים שלו שהשיק יחד עם חברת אנדר ארמור. במקום השני כאמור נמצא ריינולדס, שהרוויח ממש על אותו הסרט 20 מיליון דולר, וסכום זהה גם על "מחתרת השישה". לאחרונה, אגב, הודיעה נטפליקס כי תפיק סרט שלישי בכיכובו.

ראיין ריינולדס "מחתרת השישה" (צילום: יח"צ באדיבות נטפליקס)
ריינולדס ב"מחתרת השישה" | צילום: יח"צ באדיבות נטפליקס

מארק וולברג מתמקם במקום השלישי עם 58 מיליון דולר, עקב השתתפותו בסרט האקשן הקומי "הצדק של ספנסר" מוקדם יותר השנה, שהפך לסרט השלישי הנצפה ביותר בתולדות נטפליקס, וגם עקב הפקה של סדרות דוקו כמו "מקמיליונים" ו-"Wahl Street". למקום הרביעי הגיע בן אפלק עם 55 מיליון דולרים, עקב השתתפותו ב"הדרך חזרה" וב"הדבר האחרון שהוא רצה" - שניהם לא זכו להצלחה כבירה, אך אפלק תוגמל עליהם בנדיבות. אחריו וין דיזל עם 54 מיליון דולרים, וזאת למרות ש"מהיר ועצבני 9" בכיכובו נדחה לאפריל 2021, כך שהוא עוד לא קיבל את חלקו ברווחים, וייתכן וימוקם במקום גבוה יותר בשנה הבאה.

קומאר ההודי, כאמור, ממוקם במקום השישי עם 48.5 מיליון דולרים ואחריו כניסה מפתיעה של המלחין והשחקן לין מנואל מירנדה עם 45.5 מיליון דולרים. ולמרות שפניו של מירנדה אינם מאוד מוכרים לצופים מסביב לעולם, הוא קיבל השנה סכום נדיב ביותר על זכויות ההסרטה והשידור של המחזמר המצליח "המילטון" בשירות הסטרימינג של דיסני. אחרי מירנדה מדורג וויל סמית' עם 44.5 מיליון דולרים, ואחריו אדם סנדלר עם 41 מיליון - עקב חידוש חוזה הענק שלו עם נטפליקס בחודש ינואר השנה. ובמקום האחרון, עם קריירה של שישה עשורים, נמצא ג'קי צ'אן עם 40 מיליון דולרים שקיבל על לא פחות מחמישה סרטים שהוציא השנה, כמו גם עסקאות חסות והסכמי רישיון.