בתקופה האחרונה, בין היתר בצל המחאות בעקבות רציחתו של ג'ורג' פלויד, עוד ועוד שחקנים ושחקניות מבצעים חשבון נפש בכל הנוגע לתפקידים אותם הם מגלמים ולקשר שלהם לזהותם האישית. כך, מדבבים ומדבבות שצבע עורם לבן הודיעו כי הם עוזבים את חלקם בסדרות בכיכובם, לאחר שדיבבו דמויות שאינן לבנות, וסדרות רבות הסירו משירותי הסטרימינג פרקים שלהן הכוללים "בלאקפייס", צביעה בשחור של עור לבן.

השלב הבא באותה תנועה לעבר ייצוג הולם יותר ומתן הזדמנויות שוות לכלל מרכיבי האוכלוסייה קרה הבוקר, כאשר השחקנית האלי ברי הודיעה כי היא כבר לא תלהק את עצמה לדמות של גבר טרנסג'נדר בסרט חדש בבימויה. ההודעה של ברי הגיעה כמה ימים לאחר ראיון בו דיברה על אותו סרט חדש, "Bruised", וסיפרה כי היא "רוצה לחקור ולהבין את אותו עולם" דרך גילומו של גבר שעבר תהליך התאמה מגדרית.

לאחר אותו ראיון עבור מעצבת השיער כריסטין בראון, שנערך באינסטגרם, גולשים רבים זעמו על ההחלטה של ברי לגלם גבר טרנסג'נדר, וגם על כך שלאורך כל הראיון התייחסה אל אותה דמות בלשון נקבה. הבוקר, בהודעה שפרסמה, כתבה ברי כי היא מוותרת על אותו תפקיד וכי היא מתנצלת על אותן הערות. "בתור אישה סיסג'נדרית", הסבירה, "אני מבינה עכשיו שמשחק זה לא רק עניין של אמנותה, ושהקהילה הטרנסג'נדרית צריכה לקבל את ההזדמנות לספר את הסיפור של עצמה".

מאז פרסום ההודעה, ברי זכתה לתמיכה רחבה מגורמים רבים. הליגה ההומו-לסבית נגד השמצה (GLAAD), למשל, פרסמה הודעה בה נכתב כי "אנחנו שמחים ושמחות שהאלי ברי הקשיבה לדאגות של הקהילה הטרנסג'נדרית ולמדה מהן. אנשים אחרים בעלי כוח צריכים לעשות את אותו הדבר", לצד המלצה על הסרט "חשיפה: ייצוג טרנסי בהוליווד", שעלה לאחרונה לנטפליקס ועסק באותו נושא. 

גם עמוד הטוויטר של הסרט הדוקומנטרי, אשר נקרא באנגלית "Disclosure", פרסם הודעת תמיכה בשחקנית: "תודה להאלי ברי על ההקשבה ועל הלמידה. אנחנו מקווים שהסרט יהיה אחד מהכלים החינוכיים שאת ואחרים תוכלו להסתמך עליהם כדי לעורר השראה ולחזק את השותפות". גם הקומיקאי בילי אייכנר חיזק את ההחלטה, וכתב כי "האלי ברי עשתה את הדבר הנכון. משחק זה לא רק עניין של אמנות, זה נוגע גם לתעסוקה", בהתייחסות לאפשרויות משחק רבות הנגזלות מגברים ונשים מהקהילה הלהט"בית לטובת אחרים.

לפני כשלושה חודשים ברי מצאה את עצמה בעיצומה של סערה, לאחר שסרטון של בנה, שנעל נעלי עקב, זכה לתגובות קשות ברשת. ברי עצמה לא התרגשה מאותן תגובות, וכתבה בעצמה כי מדובר ב"קצת כיף בלתי מזיק. מנסה לשרוד עכשיו, מבינים אותי?".