טום קרוז יכול להיות מרוצה: סרטו החדש של השחקן האמריקאי, "אהבה בשחקים: מאווריק" ("Top Gun: Maverick") - שבו קרוז חוזר ללהיט בכיבובו משנת 1986 - רשם הכנסות של יותר מ-250 מיליון דולר מסביב לעולם בימיו הראשונים על המסך. מדובר בבכורה הקולנועית הרביעית בגובהה לשנת 2022, אחרי שלושה סרטים שעוסקים כולם בגיבורי על: "ספיידרמן: אין דרך הביתה", "דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף" ו"באטמן".

לפי הנתונים שפורסמו הלילה על ידי אולפני פרמאונט, "אהבה בשחקים: מאווריק" הכניס תוך שלושה ימים 124 מיליון דולר דרך מכירות הכרטיסים של 4,732 בתי קולנוע בארה"ב, ויחד עם הקרנות טרום הבכורה של יום חמישי, מדובר בהכנסות של 151 מיליון דולר בשוק המקומי. בשוק הבינלאומי, הסרט רשם הכנסות של כ-110 מיליון דולר - וזאת על אף העובדה שצונזר בכמה ממדינות מפתח, בהן רוסיה וסין. יחד, כלל ההכנסות בקופות מסתכמות בכ-260 מיליון דולר - ובכך מכסות את ההוצאות של תקציב שאפתני גם ככה, שעל פי הערכות עומד על כ-170 מיליון דולר.

ההצלחה בקופות, כך נראה, היא תולדה של שילוב בין ביקורות חיוביות במיוחד (כולל ציון של 96% באתר Rotten Tomatoes) לבין הרצון של הקהל הרחב לחזות בקאמבק של המותג הוותיק ובכישורי הטיס של פיט "מאווריק" מיטשל, שאותו מגלם קרוז. עבור השחקן בן ה-60 מדובר גם בשבירת שיא אישי: ההכנסות מבכורת "אהבה בשחקים: מאווריק" מסמנות את הבכורה החזקה ביותר בתולדות הקריירה בת ארבעת העשורים של קרוז, והפעם הראשונה שבה סרט בכיכובו חוצה עם יציאתו את רף 100 מיליון הדולר בשוק המקומי. השיא של קרוז הוחזק עד כה על ידי הסרט "מלחמת העולמות" משנת 2005, שהכניס 64 מיליון דולר בימי הבכורה שלו באותו השוק. "אהבה בשחקים" המקורי, שיצא לפני 36 שנים, הכניס 8.2 מיליון דולר בלבד בסוף השבוע הראשון שלו בארה"ב. 

להישג של "אהבה בשחקים: מאווריק" יש מספר משמעויות נוספות, מעבר לרווח הכלכלי ותחושת ההקלה עם יציאת הסרט שצילומיו החלו עוד בשנת 2018. אחת מאותן משמעויות היא ההוכחה שעל מסך הקולנוע נותרו מותגים שיכולים למשוך אליהם כמויות אדירות של צופים, גם בלי להיות חלק מאימפריות הקומיקס של מארוול ו-DC. לפי הנתונים שנחשפו הלילה, 45% מרוכשי הכרטיסים לסרטו של קרוז הם בני 35 ומטה, ולכן כלל לא היו בחיים כש"אהבה בשחקים" המקורי יצא לראשונה. קרוז, כך נראה, הוא אחד מכוכבי הקולנוע היחידים בעולם שמושכים כמות צופים קרובה לזו של גיבורי העל.