שחקן נבחרת ישראל ומכבי חיפה עומר אצילי דורש מעיתונאי "הארץ" חיים לוינסון 280 אלף שקל פיצויים בעקבות ציוצים שבהם לוינסון התבדח כי הוא אנס והזכיר את הפרשה שבה אצילי היה חשוד בקיום יחסי מין עם קטינות. במכתב ששלח עורך דינו של אצילי ללוינסון, הוא כתב (על פני שישה עמודים) כי אם לוינסון לא יתנצל ויעביר את הפיצויים לאצילי, תוגש נגדו תביעת דיבה.

הציוץ של חיים לוינסון נגד עומר אצילי (צילום: @chaimlevinson, טוויטר)
הציוץ של חיים לוינסון | צילום: @chaimlevinson, טוויטר
 

"מרשי נדהם מדברי הבלע החמורים שפרסמת עליו ביום 16.7.22 ברשת החברתית "טוויטר", המהווים הפצה זדונית של לשון הרע...", נפתח המכתב (הדגשים במקור), שבהמשכו התייחסויות לציוצים של לוינסון שעלו בעקבות משחק הכדורגל שבו אצילי הבקיע גול, והכדורגלן יוג'ין אנסה השווה את התוצאה. לוינסון צייץ את משחק המילים "אנס כבש למכבי חיפה, אנסה השווה לאדומים" ואחר כך את ההבהרות המבודחות: "הבהרה משפטית: עומר אצילי אינו אנס, אני עושה פה אסף אשתר", ו"הבהרה משפטית נוספת אם כבר: אסור לשכב עם בנות 15, 'בהסכמה' או שלא". ההבהרות לא הצחיקו את אצילי ומצוינות במכתב ההתראה לפני תביעה כ"דברי בלע".

"הדברים שפורסמו גרמו למרשי לנזק תדמיתי כבד ביותר ולעוגמת נפש שאינם ניתנים לתיאור", כתב עוד עורך הדין של אצילי, איתן ארז, "מה גם שמרשי הינו כדורגלן מהטובים והמפורסמים במדינת ישראל, אשר לו מאות אלפי אוהדים... נדגיש כי במעשייך הזדוניים ובחוצפה שלא תיאמן עוררת סערה תקשורתית סביב עניין שהלכה למעשה הוכרע והסתיים לפני כשנתיים, והכל תוך כוונה נבזית לפגוע בשמו של מרשי במטרה לקדם את ענייניך האישיים".

בפרשה שהתפוצצה ב-2020, אצילי, יחד עם הכדורגלן דור מיכה, טען כי הנערות שעמם השניים קיימו יחסי מין שיקרו לגבי גילן, וכי הם לא ידעו שהן בנות 15. המשטרה קיבלה את גרסתם והתיק נסגר מחוסר אשמה.  

חיים לוינסון מסר בתגובה: "כפי שאצילי למד במוצאי שבת האחרונה, גם כשאתה פותח חזק עם בעיטה לחיבורים וחושב שאתה הולך לנצח, עדיין צריך לעשות הגנה 90 דקות".